bugün

guzel duygulara ve saglam dost kazanmaya vesile olur.
(bkz: eski dost düşman olmaz)
insana kendini çok iyi hissettirir. hele ki konuşmamanızda suç sizinse ve o dost barıştıktan sonra eski defterleri hiç açmıyorsa barışmanızın sevinci bir kat daha artar.
ama gerçekten dostla barıştıysan, 'nasıl özlemişim seni, bir bilsen' etkisi yaratandır. içteki buzların erimesiyle de bir huzur kaplar kalbini insanın. yoksa sadece arkadaşın olan birisiyle sonradan tekrar görüşmüşsün pek bir şey ifade etmez. aradan hiç zaman geçmemiş gibi bir durum olmalı dostla barışmakta. bıraktığın yerde kalmalı biraz biraz. velet askere gitti geldi, sosyal medyada birbirimizi sildik ettik falan filan ama yok, kandır çeker hesabı kardeşimle hiç aramız bozulmamışçasına konuştuk dün tam 3 saat. sanki hiç küsmemişiz gibi konuştuk, laflar sokuşturduk birbirimize. nasıl özlemişim onun çılgınlıklarını, küfürlerini, kızları anlatış şeklini *. harika bir dost, harika bir kol kanat benim için, 'gitme sen yanımdan bir daha kardeşim' diyebileceğim tek erkek sanırım. evet, evet benim bu motor sevdam da zamanında onun ektiği tohumların ürünü. rallici kardeşim benim.
Kesinlikle eskisi gibi tadı olmaz o arkadaşligin..
Saçmalıktır. Hiç bir şey eskisi gibi olmaz. Zaten yapıma da ters. Bir kere yol verdiğime bir daha koyvermem.

Kamyon arkası gibi entry girmişim amk.
saçmasapan bir sebep ve inatlaşmadan dolayı uzak kalıp aranıza mesafeler girdiyse gayet de güzel olandır. dost kelimesinin hakkını verebilecek insan sayısı gitgide azalırken eski dostun kıymetini anlamak iyi gelir.
barıştıktan sonra

'lan hayvan o kadar zaman niye küstün' şeklinde konuşmalar olabilir.

nerden mi biliyorum. ?

bir arkadaşımın başına gelmişti. *