1. 1.
    bu başlığı değişim geçirmiş ya da geçiren yazarlara adıyorum... öyle bir günlük heves başlığı olmasın bu ve insanlar ders çıkarsın dileği ile. ama zorlama yok unutursanız alınmam...

bir insanın eski ve olmak istemediği birinden yeni birine dönüşmesini anlattığı bir başlık olacak...

isteyen dönüşmek istediği kişiyi de anlatabilir. arafta kalanlara bir lafım yok...

eski ben, takıntılı... ayağı yere basmayan... öfkeli ve hayattan keyif alamayan biriydi... çok dağınıktı da...

bir yolculuktaydım ben... hayatımı gözden geçirdim hep, çok düşündüm, aylardır düşünüyorum hatta...

her anımda, her saniyemde... bir kaç gün önce tüm sorunlarıma bir ültimatom verip kurtulmaya başladım. obsesifliğime saldırdım ilk... o kapıyı kapatmak için çıkmadım... bırakayım kilitli değilse hırsız soysun evi dedim. (kilitlemiştim halbuki ama obsesifim ya.) sırada sadakat takıntım vardı onunla iyi dostuz aslında... o beni korur ben onu... yaralarımı sarar ve sırdaş olur bana... onu da mantığım ve empati duygum ile dize getirdim... insanlara deli gibi empati kurdum beni terk edenlere bile. antep fıstığı... itiraf ediyorum seni ilk defa geçen gün tamamen affettim. çünkü haklı yönlerini ilk defa empati kurarak. gördüm... haklı yönlerin de varmış her ne kadar çamur atıp gitsen de ondan öncesinde seni olmak istemediğin bir insan yapmaya çalıştım... o kavgada da bu lafı söylemiştin. ama bu mesele için değildi o laf kıytırık bir olay içindi ama empati kurunca o lafın derinliğini gördüm. seni kalbimden atma işini zaten yeni birini bulunca yaptığım için artık kalbimde de değilsin zaten neyse konu dağılıyor. benim için en önemlisi olmasa da yüzleşmem gereken bir eski sevgilime mesajla uzatmayayım başlığı... öfkeme gelince aslında arkadaşları gidince daha fazla duramam ihtiyacın olursa ara dedi gitti.

öfke çok orospu bir huy. ihtiyacımız yoksa takmıyor gidiyor. ama sensiz ben eksik kalırım öfkem yani ihtiyacım olursa ararım. orospu dediğim için de affedersin umarım... (affetmedi...) aslında bu sorunları yıkınca hayattan daha keyif aldığımı fark ettim... yolumu tıkıyorlarmış... dağınıklığıma gelince. düzelir be gülüm. ona da sonra el atarım... ben keyif alıyorum ya gerisi boş...

namaste yeni ben...

seni anlatmıycam zaten sen öyle üstün biri değilsin sadece fazlalıklarını traşladım biraz...

bu arada bu kıvılcımın bende başlamasını sağlayan ankara rüzgarına ve gri lerine teşekkür ediyorum...

sana da yeni hayatında başarılar...

behlül kaçar...

eski benden yeni bene
    2 ... uzay muhtari
  2. 2.
    Her geçen zaman kavramında insan değişir ister istemez.Bazen baskın ve köklü olur bu değişimler bazen ise yarım yamalak kalır. Şimdi eski benden yenisine; aferin seninle gurur duyuyorum,değiştin,güzelleştin çoğunlukla kalben.Akıllandın,hatalarınla olmayı kabullendin,ara sıra bazı bazı olsa dahi mantığınla hareket etmeye başladın.Kendine güvendin her zaman olmasa da,başardın inandığın şeydiği savunmaya devam ettin.Savaştın kimi zaman insanlarla kimi zaman yargılarla,kaçtın ve devam edeceksin çünkü bağımsızlığına ulaştın bir noktada.Susmadın ve susmayacaksın,kaybettin belki yine kaybedeceksin ama önemsizler gidince asılları farkettin ve edeceksin.Pes etmedin,düşmenin artık eskisi kadar kolay olmadığını biliyorsun.Gülümsedin,etrafına neşe saçtın belki için içini yerken.Devam etmeyi öğrendin,gidenlerinden sonra bile.Kendine,değişen sana,her saniyene teşekkür et...
    1 ... neverwantanyhopetofuckingworld
  3. 3.
    (bkz: Çoklu kişilik bozukluğu).
    1 ... gece