1. 1.
    yıllar sonra, yapılabilecek en güzel davranıştır. bakmışsınızdır, arkadaşınız bir iş sahibi olmuş, evlenmiş kendince bir yuva kurmuştur. eski lise anılarını, mahalledeki yaşanmışlıkları bir gün toplandığınız zaman çay tadında anlatabileğiniz fırsatı sizin ellerinize sıkıştırır.
    1 ... la paz
  2. 2.
    eğer yıllardır görüşülmüyorsa insana tuhaf duygular yaşatan eylemdir.
    ... etka10
  3. 3.
    zamanında gerçekten arkadaş olmuşsa güzeldir. ama laf olsun arkadaşlığı ise gereksizdir. aman allah korusundur.
    ... astronur
  4. 4.
    eski arkadaşlarla görüşmek gereksizdir.konuşacak birşey bulunacağını sanmıyorum.

-hey gidi günler hey.
    +yaa ne günlerdi.
    -aynen yaa ne günlerdi.
    +hey gidi hey.

repliğinden ibaret olacaktır.
    1 -1 ... ozclk
  5. 5.
    özellikle de eskiden en yakın arkadaşınız olan kişiyle yıllar sonra görüşüyorsanız değişik hisler yaşayacağınız kuvvetle muhtemel olan eylemdir.

örneğin bugün yaşadım bunu. 2 yıldır görüşmüyorduk, eski arkadaşlarla toplanalım derken o ortamda karşılaştık. eski sevgiliyle karşılaşmaktan daha garip, aslında neden konuşmadığımızı bile hatırlamıyorum. tabiki herkes dağılınca yalnız konuşmak istedik, neler oldu neler bitti. karşımdaki kişi o eski arkadaşım değildi, sanki o kadar hatıranın içinde o değil de başka biri vardı. karşımda konuşan yabancının bana bakışları bile değişmişti. benim de ona öyle belki de. birlikte geleceğe dair kurduğumuz tüm planlar zaten çoktan suya düşmüş, sen yoluna ben yoluma olmuştuk. birbirinden tamamen farklı iki hayat yaşıyorduk, hiç bir ortak noktası bulunmayan. oysa kardeşliğimizin bu raddeye geleceğini hiç düşünmemiştik.

eve dönüşte insanı düşünmeye iten, belki bir kaç damla gözyaşı döktüren bir durum olabiliyor eski arkadaşlarla görüşmek. aynı zamanda 'ne kadar değişmişsin, çok güzelleşmişsin, nasıl da kilo vermişsin' gibi sözleri duyuyor iseniz kısa bir mutluluk da yaşayabiliyorsunuz.*
    2 ... tuzyalayanmidye
  6. 6.
    her şey kaldığı yerden devam ediyormuş gibi geliyordu eskiden, bu yüzden bu eylem gözümde çok değerliydi. ama sonradan fark ettim ki "eski" olmalarının bir nedeni var. hiçbir şey kaldığı yerden devam etmiyor mesela, o kişiler sandığın kadar özel değiller. hepsinde hoşlanmadığın şeyler var. birkaç anıyı dillendirmek, gülmek, eğlenmek hoş ama o gün -o saatler- için. fazlası değil...
    1 ... feslegeni arayan yorgun saksi
  7. 7.
    bir zamanlar enseye şaplak takıldığın, günaşırı güreş yaptığın insanla bırak güreşmeyi, itişip kakışamayacak kadar dahi uygun vakte, ortama sahip olamayışın hüznünü barındıran eylem.
    ... tornaci tacettin abi
  8. 8.
    lise hatta bazen ilkokul arkadaşlarıyla bir araya gelip vakit geçirme eylemi.

iyidir, hoştur fakat sıklıkla yapılmaması gerekendir zira okulu bitirip eline diplomayı aldıktan sonra tak sepeti koluna herkes kendi yoluna moduna girmiştir hemen hemen herkes. ama her şeye rağmen birkaç saat eski günleri yad ederek gülüp eğlenmek güzeldir.
    ... hapsurup
  9. 9.
    Güzeldir eski anılar gelir insanın aklına onlar anlatılır yad edilir .
    ... freeyoursoul
  10. 10.
    rahatsız edicidir.
    1 ... kuba gibiyim kendi kendime yet