1. 1.
  1980 öncesinde ülkücülüğün kralını yapmış devlet bahçelinin mhp başkanı olmasıyla mhpyi desteklemeyi bırakmış ve şu an çoğu bbp veya akpli olan insanlardır. ökkeş şendiller bunların en tanınmışlarındandır. daha bir çok eski ülkücü vardır. şu an ülkücüyüz diye geçinen sünepelerden daha has ülkücüdür hepsi. bahçeli 80 den önce ülkcülük adına ne yapmıştır hiç ülkücülük uğruna ölümü göze alıp kavgaya girmişmidir söylesin bakalım. götüm gütüm gelerek en sonunda başkan olmuştur. ve sanki ülkücülüğe çok hizmet etmiş gibi konuşmaktadır.

  not: rahmetli muhsin yazıcıoğlu da eski ülkücülerdendir ve ülkcülük uğruna 7 yıl hücrede yatmıştır mekanın cennet olsun koca reis.
  16 -7 ... malumat furus
 2. 2.
  eski ülkücülerin ideolojileri adına, kasıp kavuran mevzulara girmesinden dolayı daha sağlam ülkücü, zamanın ülkücü gençliği sadece olaylara karışmadığı için mi sünepe olarak nitelendiriliyor. abuk bir tespit.
  işte bu düşünüşten ötürü ülkücülüğün adı kötüye çıkıyor. hep kavga, gürültüye karışan tipler olarak anılıyor.çok yanlış çok. önemli olan savunduğun görüş hakkında bilgi sahibi olup, laflarınla atmaktır tokadı. bunu yazan ;

  (bkz: bir ülkücü)
  4 -1 ... napicaz be kamil
 3. 3.
  (bkz: liboş)
  1 -2 ... balans
 4. 4.
  son zamanlarda her tarafta karşımıza çıkan zamir. eski ülkücü ne lan! eski kaşar gibi, eski kot pantolon gibi. eskiciye verelim gitsin o zaman. ülkücü'nün eskisi yenisi mi olur? ülkücü ülkücüdür. eskisi yenisi olmaz. neymiş efendim eski ülkücüler de referandumda evet diyecekler. yok ya. kimi kandırıyorsun. çıkartmışsın satılmış 3-5 kişi, davadan dönmüş, ülküsünün, ülkücülüğünün ne olduğunu hiçbir zaman kavrayamamış 3-5 yalakayı oy toplamaya kalkışıyorsun. yok paşam yok. yemezler. hiçbir ülkücüyü kandıramazsın bu tarz oyunlarla. sen git imralı canisinden binbir vaatlerle oy iste. onları kandırabilirsin işte.
  4 -4 ... ankaragucumegitti
 5. 5.
  halk dilinde "kendisine bok atamya çalışan sikiklerin çok olduğu, güzel insan" olarak bilinir.

  referandumda da oyları evettir. bizde şu anda mhp nin başında bulunan 80 döneminde burnu bile kanamamış, sonradan görme ülkücülerin peşinden değil, bu insanların peşinden gideceğizdir.
  5 -6 ... ottoman3541
 6. 6.
  12 eylül öncesi ülkücü olanların bir kısmı günümüzde cemaatçi olmuştur.
  Bunların arasında eski fakülte reisleri de vardır !
  nereye giderlerse gitsinler Milliyetçilik vasıflarını kaybetmez, içlerinde yaşatırlar, öyle sanıyorum...
  1 ... teleskop
 7. 7.
  olmayan kişidir.

  kişi ülkücü ise yani bir ülküsü varsa onu parti bazındaki değişimler ile değiştirmez.

  kişi kendini eski ülkücü olarak tanımlıyorsa zaten ülkücü olmamıştır hiç bir zaman.

  (bkz: binlerce dansöz var)
  3 -4 ... tel cambazi
 8. 8.
  Referandum sürecinde akp medyasının maymunu haline gelmişlerdir.

  Trt, samanyolu, kanal7 nereyi açsanız eski ülkücüler işkence gördük, evet diyeceğiz diye ağlayığ duruyorlar. sanki akp kurtaracak, hesabını soracak bunun.
  2 -2 ... i belong to che
 9. 9.
  şimdinin zenginleridir. iyi para almışlardır tahminimce.
  -3 ... laz vegas
 10. 10.
  liberal olmaya yüz tutmuştur.
  yeni yetme ülkücüleri görünce ülkücülüğünden utanıp kabuk değiştirmiştir.
  1 ... frekans