bugün

başlık sınırı yüzünden kısalttım, başlığın aslı ''esir düşünce yüzüğündeki aspirini içen tırt padişah'' olacaktı.. gördüğünüz gibi bir sik fark etmedi yine krallar gibi anlattım derdimi.. yani burada şuna dikkat çekmek istiyorum ki başlığı ''esirdüşünce yüzüğündekiaspirini içen tırtpadişah'' olarak açıp entrynin başında ''başlık sığmadığı için böyle açtım.gb ...'' de diyebilirdim ama geri zekalı değilim.. anlayan anladı.. anlaması gerekenler de adları üstünde geri zekalı olduklarından anlayamadılar.. çok sinir bir kısır döngüne giriyoruz, çıkalım..

ben hep böyle bizden biri görmek istedim devlet-i osmaniye'nin başında.. hep arslan yürekli, inanılmaz onurlu, astığı astık, kestiği kestik, mıstığı mıstık (3. mustafa.. padişahın küçük yeğen.. çok az bir süre tahtta kaldı.. iç isyanlar sırasında karışıklıktan faydalanıp tahtı ele geçirdi.. o hengamede çıkmış tahta.. bırakmıyor da.. veziri sadrazamı zor indirdiler..) adamlar var tarihimizde.. tabi ki bu gurur duyulacak bir olay ama böyle sevimli kağanlarımız da olsaymış keşke.. bence bu başlıkta tanımladığım adam çok güzel bir insan..

savaşmış, yenilmiş, esir düşmüş yabancı hükümdara..

- padişahım bu yenilgiye rağmen batı türk'ün önünde duramaz.. elimizden geleni yaptık ama nasip olmadı.. esir düştük.. türk esir düşmez, biliyorsunuz.. bir türk'e yaraşır bir biçimde allah'a kavuşacaksınız herhalde.. ben sizi yalnız bırakıyım..
+ ya vezir bi bardak suyun var mı?
- hayırdır sultanım, baldıran zehri tesirini susuz da gösterir..
+ ya yok o değil ben zehirli yüzüğü haremde bırakmışım.. bunda aspirin var.. yahu savaş alanı gürültü, stres derken kafa kazan oldu.. bi de kırıklık da var biliyor musun soğuktan herhalde.. söker atar aspirin şimdi vücuttan mikrobu, dinçlik getirir.. ama susuz içemiyorum ben bu hapları boğazımda kalıyor.. yok mu su hiç?
- ..
+ ya parçalara ayırsam yutulur aslında ama..
- padişahım ben tam şu anda hıristiyan olmaya karar verdim.. artık adımı françois olarak değiştiriyorum ve size soysuz köpek olarak sesleneceğim, öyle gerekiyor hıristiyanlıkta çünkü..
+ bi minoset olsaydı o daha işe yarardı ama minosetli yüzük diğer fistanda kalmış.. olsun hiç yoktan iyidir.. aslında hiç başlamıycan ilaca ha bünye alışıyor..

en güzeli ya.. ne kahır çekiyorsun iki-üç yeniçeri için.. adamlar her fırsatta kazan kaldırıyorlar bir rahat durmuyorlar.. derdi tasası sana mı kaldı.. hayır manyaklar kazanlardan ne istiyorlarsa.. o kadar yemek yerlerde.. nimet sonuçta..

olm yalnız ben var ya çok pis bi insanım.. beni yabancı ülke ajanları ele geçirsin, işkence durumları olsun, daha o kerpetenle yanıma yaklaşırken bildiğim her şeyi öterim.. tırnaklarımı sökecekler lan düşününce bile bayılacak gibi oluyorum.. onun için siz siz olun bana devlet sırrı felan vermeyin, taşıyamam..
basi agriyan padisahtir. muhtemelen aksama, "simdi olmaz basim agriyor" diyecektir. hayir, biliyorum esir zaten, ama diyelim ki o anda kara murat'in biri gelip kurtardi, i ih aksama yine de is olmaz ondan.
"tırt"lığı kişiden kişiye göre değişen padişah...
--spoiler--
en güzeli ya.. ne kahır çekiyorsun iki-üç yeniçeri için.. adamlar her fırsatta kazan kaldırıyorlar bir rahat durmuyorlar.. derdi tasası sana mı kaldı.. hayır manyaklar kazanlardan ne istiyorlarsa.. o kadar yemek yerlerde.. nimet sonuçta..
--spoiler--
entrynin bütünlüğü ile gülmekten katılarak desteklediğim gerçek.
başına ağrı girmiş padişahtır, aspirinden ziyade majezik falan işse daha iyi olur.
esir olduğu yer bir içki masası olan padişahtır.kolay sarhoş olabilmek için asprin alıyordur.
-sultan'ım yapmayın
+başım ağrıyo yavşak.
aspirinin içinde salisilik asit vardır. söğüt yaprağında bile daha çok bulunur. söğüt yaprağı dişlese, emse, dil atsa daha hızlı intihar eder. aslında hiç olmamış padişahtır. ama ciddi ciddi zehir içtiği rivayet olunan padişah için (bkz: yıldırım bayezid).