bugün

iki komşu ve kardeş semtin karşılaştırması.

ikisini de aynı seviyor olsam da son zamanlarda nedense güngören daha çok hoşuma gidiyor.
balrog vs sauron gibi bir şey. galip çıkmaz.
atışalanı sempatik bir yer olduğundan oyum esenlerden yana.
esenler alır.
aralarında karar vermekte zorlansam da tercihimi güngören'den yana kullanıyorum.
iki kardeş semtin karşılaştırması.
Malatya Elazığ gibi bir karşılaştırma olmuş.

Allah affetsin.

Saygılar sunuyorum azizim…
Güngören denilen ilçenin en azından Merter gibi E-5'e yakın bir tekstil merkezi vardır. Merter, artık dünyanın birçok ülkesinde bilinen bir yerdir. Esenler ise bu açıdan baktığımızda Tekstilkent ve Giyimkent gibi iki önemli giyim üssüne sahiptir. Ancak her ne kadar metro ulaşımı Esenler'deki bu iki bölgeye sağlanmış olsa da, kapıdan müşteri için cazip değildir.

Bir de başlığı açan kişiye bir lafım var. Burada kastınız sosyal ise buna neden gerek duydunuz. Algılatmak istediğiniz bir şey yoktur umarım. Burada yaşayan insanlar, her ne kadar ben o tarzda olmasam da bugüne kadar hiç rahatsız etmediler ki ben 15 yıldır bu bölgede saha görevi yapan biriyim.

Aranan eğlence ise buraların eğlencesi; kahve + birahane + AVM'dir. insanların geneli mazbuttur. Siyasi fark ise sadece Merter'in CHP'li , iki ilçedeki diğer genel kesimin muhafazakar parti seçmeni olmalarıdır.
esenler'i de beğeniyorum ama güngören daha sempatik gibi.
güngören, esenler'den daha eski bir ilçedir, ayrıca ilçe olmadan önce bir süre esenler'i de kapsamıştır.
esenler'in ana caddesinde bile varoşluk hissedilirken güngören'de bu his daha azdır. güngören komşuları bağcılar ve esenler'den 1 tık daha düzgündür, fakat o da berbattır. bu da sanırım merkeze daha yakın olmasıyla alakalı.
Esenler alır.
kübra vs nazlı.
komşu ve benzer ilçelerdir fakat bana hatırlattıkları farklıdır.
şu sıralar esenler'e daha fazla taktım gibi.
bakırköy alır.
bakırköy'ün alacağı versus.
ruh halime göre değişir.
aynı şarkıda ismi geçen semtlerdir.

"tepe! esenler çete, güngören kale" şeklinde
(bkz: amcas)
güngören daha çekici.
ikisi de birbirine benzemesine rağmen bana farklı şeyler çağrıştırmaktadır.
güngören iyidir be.
gerçekte birbirine çok yakın ve benzeyen ilçelerdir fakat ikisinin de bana hatırlattıkları farklıdır.
istanbulda en son gidilecek veya hiç gidilmemesi gereken iki vasat ilçedir..
güngören'i çok severim. fakat bu esenler'i de sevmediğim anlamına gelmez.