bugün

kimlerin gelip girdiği ve küçük büyük abdestlerini bozduğu yerlerdir.*
başıma bi iş gelmese bari şeklinde ilerlenen bir gidiş yoluna sahiptir.
Görüp görebileceğin en pis tuvaletleri gözünün önüne getir. Misal bir kahvehane tuvaleti veya ktm tuvaleti. işte oralarda tuvalet deliği merkezli 50 cm Çaplı bir bok dairesi varsa Esenler otogarında bu bok dairesinin Çapı en iyimser bir tahminle 150 metre dostum.
(bkz: en boktan başlıklar)
boktan dediğim tuvalet anlamında aq.
adriana limayla kıtlı kalsna kus kalkmaz amk.
bokum daha hijyeniktir muhtemelen.öyle yerlere sicipta bokunuzun sağlığıyla oynamayın.
dikey labirent şeklinde bir yolu vardır. Ne zaman tuvalete gitsem; "sağ,sağ,sol,ileri" şeklinde ezberlememe rağmen, çıkışta bambaşka yerlerde buluyorum kendimi.
Esenler otogarına girmek bende umumi tuvalete girmiş hissi verir. istanbul' un umumi tuvaletidir Esenler. içindeyken bir türlü rahat edemezsin, kalabalıktan biri tuvaletin kapısına tekme atar diye tedirgin olup elini öne uzatırsın ya o tedirginliği yaşarım Esenler'de. Söylemem o ki Esenler'de tuvalete girilmemelidir. Hatta Esenler'e gidilmemelidir. insanı tedirgin eden bir yerdir Esenler tıpkı tuvaletleri gibi.
Genellikle pamukkale ile yolculuk yaptığım için pamukkale ' nin kendi tuvaletlerini kullanıyorum. tavsiye ederim.
melisa' yi sevmenin nesi kotu onu anlamadigim tuvaletler'dir.
tüm bölgelerden gelen insanların el birliği ile mezbeleliğe çevirdiği mide bulantısı.