bugün

surilerin doğal üreme alanlarından biridir.
dün ilk defa eşim ve 3 aylık kızımla gidip görmek istedim.

Parkın girişine yaklaşırken dumanların yükseldiğini görüp, yanık kokusuna anlam vermeye çalışırken parkın yandığını sandım. Hadi hayırlısı deyip yolumuza bebek arabasıyla devam ettik.

Fakat ilerledikçe anladım ki bu otoban kenarındaki küçük yeşil alanda bile mangal yapmayı tercih eden türk ve suriyeli halkın sözde mangal keyfiydi bu duman ve koku.

Parkın girişinden ilerlemeye devam ettikçe sağlı sollu mangal dumanlarının arasından geçerken bebeğimize oksijen soluması yerine duman solumasını sağladık.

parktaki insan kalabalığına baktığımda metrekareye kaç Suriyeli düştüğünü hesaplamaya çalıştım.

bayır aşağı bir yeşillikte küçük bir gölge bulup eşim ve bebeğimizle soluklandıktan yarım saat sonra evimizin yolunu tuttuk.

istanbul'da kendimi bir kere daha şam'da bir turist gibi hissederek gezimizi tamamladık.
ulan o parka nerde ipsizi sapsizi
suriyelisi barzosu kekosu akın edecek..

millet orada karı kız taciz etmeye,ipnelik için gidecek

ha birde türbanlı hanım kardeşlerimiz malum iş için parklar bulusma noktası zaten..
Suriyelilerin yeni gözde mekanı olur artık.
Orası normal'de 15 temmuz parkıydı. ismini değiştirdiler ve millet bahçesi yaptılar. Resmen milletle alay ediyorlar. Sanki yeniden millet bahçesi yapmışlar gibi lanse edicekler tüm ülkeye. 15 Temmuz parkını 15 temmuz millet bahçesi olarak değiştirmek ilginç. inanmayın yalan söylüyorlar.
bugün açılacak olan millet bahçesiymiş.
istanbul, esenler'de askeri bir tesisin olduğu alana inşa edilmiş.
erdoğan tarafından açılacakmış.
görsel

bir de bu bahçede sınırsız ve kotasız wifi hizmeti varmış.
oh ne güzel, yatıp yuvarlanırlarken instagrama bedava foto atabilecekler.

milletimizin tek ihtiyacı sınırsız wifi ve millet bahçelerinde yiyip içebilecekleri çay ve kek zaten.

bir kere de fabrika aç be adam...!
bir tane de fabrika aç...