bugün

vega grubunun gitaristi deniz özbey akyüz'ün eşi,yamulmuyorsam elektronikle ilgili bir mühendislikle meşgul insanüstü. Ayrıca resimli'deki vega konserinde ayağıma basmak suretiyle beni sakatlamış kişidir.
5 mayıs 1969 - istanbul doğumlu xy kromozomlu vega gitaristi. * *

öğrenim geçmişi ise şöyledir böyledir:

saint joseph fransız erkek lisesi 1980 - 1988
itü elektronik ve haberleşme mühendisliği 1988 - 1992
boğaziçi üniversitesi elektronik mühendisliği masterı - 3D modelling ,image processing 1992 - 1995
enfes müziklerin yaratıcısı. sahnedeyken adını söyleyerek kıçınızı yırtsanız da bakmaz. ilk kez böyle bir şeyle karşılaşanlar ukala olduğunu düşünebilirler. ama kendi ağzından alınan cevap şöyledir: "utanıyorum.. bakamıyorum.." o anda yanaklarını sıkasınız gelir. ve ardından sürekli "çok iyisiniz, valla çok seviyorum ben sizi, ne yapsanız yerim vs..." dersiniz.*
karşılığı da sırasıyla mutluluk dolu ve utangaç gülümsemelerdir.
emre aydının albümünde gitarları çalan veganın diğer yarısı.
konserlere hep eşofman altıyla çıkan pek sevimli abimizdir. *
kendisi her şeyden önce bir mühendistir.
yaptığı müthiş müziğin yanı sıra müyendizlik yaparak şirinlik muskamız deniz özbey'e bakmakta evini geçindirmektedir.
çok güzel besteleri vardır.ama bunu ona söylediğinizde ''yok canım,çalıyoruz işte,sağol'' diyecek kadar mütevazidir.
sahnede deniz'i izleyip türkülere eşlik etmekten fırsat kalıp da izlenecek olursa sahnenin belli yerlerinde görürsünüz bu adamın ayak izlerini.deniz gelir o kaçar.ya da kendi etrafında döne döne çalar..
onu izlerken sanki onun baambaaaşka bir dünyada yaşadığını,kafasına piyano atsanız bile onu o dünyadan çıkartamayacağınızı filan sanırsınız. ((en azından ben sanıyorum))
deniz'in sesinden ve şarkı sözlerinden sonra sahnede kullandığı en büyük silahtır ayrıca kendisi.
deniz tuğruuaaal,tuuğruuaalaaa bir alkıaşş dedikçe kendinden geçer.
tanışılası,komşu olunup gece gündüz görüşülesidir.
sahnede sadece gitar çalmayan, gitarıyla bütünleşerek, yaptığı müziğin gerçekten hakkını veren gitarist.
her notasına hayran olunası, her notasında farklı heyecanlanılası, babalar gününde artık hediye alacak olan adamdır. *
kendi yarattığı ve ismini kendi koyduğu filter'ı nette yayınlayan müzisyen

detaylı bilgi: (bkz: http://www.grupvega.net/tugrul)
güncel Önemli Başlıklar