bugün

emniyet teşkilatı , gaffar okandan hiç hoşlanmazdı .
anlayan anladı .
esat oktay yıldıranın da savunulacak bir tarafı yok .
zaten diyarbakırda esas adam general kemal yamak
dır . anlayışı kıt , cahil bir kabile olduğumuzdan böyle
boş çekişmelerle yıllarca uğraşırız .
esat oktay yıldıran hakkında hapise haksızlıkla ya da düşünceleri yüzünden yatanlara işkence ettiğine dair iddialar var, kürt düşmanı deniyor, pkk terör örgütünün oluşmasında kışkırtıcı rol oynayan da bu diyorlardı, ama yalan da olabilir, sadece katiller işkence gördü deniyor.
ali gaffar okan ise diyarbakır halkına eziyet edeni yakarım demiştir.
yani bu doğruysa;
ali gaffar okan > esat oktay yıldıran.
Gaffar okkan'dan işkence gördüğünü söyleyen pek çok ülkücü var. Ben gerçek ya da yalan demiyorum ama bu iddialar var. Hadi diyelim ki bu ülkücülerin hepsi yalancı ve iftiracı.

Peki esat Oktay Yıldıran'ın gerçekten işkence yaptığını nasıl kanıtlayabilirsiniz? Elinizde pkk'lıların iddialarından başka ne var? Neden Ülkücülerin söyledikleri yalan ve iftira oluyor da pkk'lıların söyledikleri tartışmasız %100 gerçek oluyor?

Size göre sadece pkk'lılara işkence yapıldığında mı insanlık suçu oluyor?

Bu arada bildiğim kadarıyla Türk devleti hala esat Oktay yıldıran'ı şehit sayıyor. Akp döneminde pek çok yerden ismi silinmiş olsa da.
Ali Gaffar Okan'a bu versus hakarettir.
işkence insanlık suçudur.
Bunu algılayamıyan insan değildir.
işkenceci bir piçi savunanak milliyetçilik devletçilik değil amcık ağızlı ergen faşistliktir.
Her ikisi de şehit edilmiştir mekanları cennet olsun.
Lan Esat oktay gardiyan değildi imza atan sorumlu memurdu. Orada bir halt dönse bile Esat oktay kıdem olarak gezip mahkum görecek biri değil. PKK mitolojisinde kurban lazımdı suikaste uğradı şehit edildi.

Ali Gaffar da Diyarbakır'da hizbullahçıları çok darlıyordu diye PKK lı iftirası attıp karalamak istediler. Sonra da şehit ettiler. Devletin görevlisi terörist seçmez o an Hizbullahçı göze batmış onlarla uğraşmışlar. Dönemin hizbullahçıları da biz de PKK ile savaşıyoz bize imtiyaz tanımalılar diye gezen teröristlerdi.
ikisi de politize olmuş grupların Rantınca desteksiz karalanmak istenen iki devlet görevlimizdir.

Gaffar Okan hakkındaki ithamlar Hizbullahçı uydurması. Oktay yıldıran hakkındaki ithamlar PKK lı uydurması.
Sedat peker bir videosunda, diyarbakır cezaevinde suçlulara bok yedirdiler, türlü türlü işkenceler yaptılar diye anlatıyordu. Bahsettiği dönem tam olarak ne zaman bilmiyorum ama o dönemler olabilir.

Askere gitmeden önce diyarbakır'a gitmiştim ve çoğu esnafın dükkanında gaffar okkan'ın resmi vardı. Bu durum beni çok şaşırtmıştı. Diyarbakır halkının gaffar okkan'ı sevip esat oktay'ı sevmiyorsa sebebini iyice araştırmak lazım..
akp dönemine kadar medya solcuların elindeydi ve kimin iyi kimin kötü olduğunu onlar belirliyorlardı...

örneğin ülkücüler cinayet işlediklerinde medya haberi "faşissst, ırkçı, ağzından salyalar akan, kurtçuk" kelimeleriyle servis ediyordu..

kürtler cinayet işlediği zaman "kendimize sormamız gereken soru şu: biz kürtlere acaba ne yaptık ki bizden bu kadar nefret ediyorlar?" diye soruyordu.. "kürtler cinayet işlemiş olsa bile esas suçlu devlettir" e getiriyordu..

o cumhuriyet gazetesinin yatacak yeri yok..
ikisini de teröristler öldürdü ama birisi şehit kabul edilirken diğerine edilmedik hakaret ve küfür kalmadı. Halbuki gaffar okan da 12 Eylül döneminde görev almıştı ve onun da hakkında pek çok işkence iddiası var, ülkücülere işkence yaptığına dair. esat Oktay yıldıran'ın işkence yaptığı pkk'lılar insan da işkenceye uğrayan ülkücüler insan değil mi? Niye böyle bir çifte standart var?