1. 1.
  fransa başbakanı Edouard Philippe'in açıklaması.

  http://www.yurtgazetesi.c...iz-esad-degil-h87881.html

  fransa ile suriye rejimi arasında şöyle bir bağlantı var. esad'ın dedesi fransa sömürgesini desteklemiştir. 1.dünya savaşında türkleri sırtından vurup fransızlarla saf tutmuştur. suriye fransa sömürgesindeyken suriye halkına karşı beraber işbirliği yapmışlardır. hatta esad'ın dedesinin yazdığı mandacılık isteyen 15.06.1936/3547 sayılı belge halen dışişlerinde sergilenir.

  http://www.syrianhistory..../photo/image/show_696.jpg
  https://images-na.ssl-ima...I/91XWR3DZ8rL._SX600_.jpg
  http://c8.alamy.com/comp/...nt-hafez-assad-E11GJW.jpg
  http://www.libertyvox.com...06_10_57/chirac-Assad.jpg
  http://www.middleeasteye....e/public/Assad-Chirac.jpg
  http://latimesblogs.latim...2008/09/05/assadsarko.jpg

  humeyni'nin air france ile paris'ten gelip devrim yaptığını da unutmayalım. aslında normalde fransa ve ingiltere, abd'ye güç dengesi oluşturmak için faaliyetleri vardır. fakat rusya'nın avrupa'daki faaliyetleri hem abd, hem ingiltere hem fransa'yı aynı cepheye çekmiştir. suriye'de vurulan boş binalar da, rejimden ziyade rusya'ya yönelik bir mesajdır. başbakan filipin açıklamasında "bizim asıl düşmanlarımız paris saldırısını yapan ışid" demiştir. acaba bu söylemle, paris saldırılarının arkasında bir gizli servis olduğunu ima edip, oralara mı mesaj yolluyor?

  yani özetle bu işler böyledir. batı diktatörleri seçtirir, yerleştirir. bazen darbelerle, bazen propaganda gücü ile. uzun süre kullanır onları, sonra bir köşeye atar.
  ... daikokuten
 2. 2.
  insanlığın düşmanı birisi senin düşmanın değilse insan değilsin demektir. Tanım: insanlığa fransız kalmış ülkenin lafı.
  1 -1 ... 56789