1. 1.
  esad rejiminin sdg (pkk yani) ya ordumuza katılın diye yaptığı çağrı. pkk ise özel statü istediği için bu çağrıyı reddettmiş.

  şam rejimi çağrı yaparken "herkes tek ortak düşmanımız olan türklere karşı birleşmeli" diye açıklama yapmışlar.

  Suriye Savunma Bakanlığından yapılan açıklamada, “Silahlı kuvvetler komutanlığı, saflarına katılmak isteyen SDG birliklerini karşılamaya hazırdır” denildi. Açıklamada, zorunlu askerliğini yapmamış SDG üyelerine af vadedilirken, ‘Kürt azınlık da dahil tüm Suriyelilerin tek bir düşmanla karşı karşıya olduğu, Türkiye’nin harekatına karşı birleşmeleri gerektiği’ yönünde ifadeler kullanıldı.

  https://www.evrensel.net/...pti-sdg-ozel-statu-istedi
  https://www.gazeteduvar.c...katilma-sarti-ozel-statu/
  https://www.birgun.net/ha...in-destege-haziriz-275275

  şimdi arapperestler diyecekler ki, sen onların ülkesini bikbikbik. ben de diyeceğim ki 1980 lerden beri pkk ve asala'nın en büyük destekçisi şam rejimi. yani o başkasının ülkesinde terörü beslemiş, sonra hakettiğini bulmuş.

  dünya üzerinde de bu şam rejimini olumlayan bir tek chp'liler var. hiçbir çağdaş modern kaliteli ulus veya toplumsal yapı olumlamıyor bu rejimi.
  2 -1 ... yalan soylemeyin
 2. 2.
  konu rejimi olumlayıp olumlamamak değil panpa..

  fazla amerikan basını takibi insanları böyle yapıyor haliyle..

  ama size bu durumu anlatmak için 100 tembel hayvan gücünde sakinlik gerekiyor amk..

  he amk yoksa esad bizim babamızın oğlu zaten..
  1 ... ciddiliinsan
 3. 3.
  PKK, bütün türk düşmanların ağzını sulandırıyor. Esad a hizmet etmenin kürt halkına ne katkısı olacak?

  Kimsenin arapperestlik yaptığı yok ama muhalifim diyenlerin siyonizme hizmette yarıştığı buz gibi gerçek.
  1 ... tea man
 4. 4.
  eğer doğruysa son derece normal olan çağrıdır...

  sen"kardeşim esad"dan bir gecede "katil esed"e geçersen..

  "inşallah şam'da emevi caminde cuma namazı kılacağız" gibi laflar edersen,

  ve en fecisi, amerika'nın ve israil'in kapına getirdiği haplı katillere askeri eğitim verdirip onları suriye sınırından içeri sokarsan,

  o yüzlerce insanı sıraya dizip öldüren, cariye pazarları kuran haplı katilleri maaşa bağlarsan,

  suriye devlet başkanı olan esad'ın da eli armut toplamaz..
  o da sana verebileceği zararı verir, vermek zorundadır, eğer vermezse görevini yapmamış olur..

  zaten rizeli yüce liderimiz bu suriye'ye durup dururken neden saldırdı, orası tam bir muamma. göklerden bir karar mı geldi acaba?
  3 ... arbutus unedo
 5. 5.
  bu esad mı eset mi neyse herkes eline verdi. bunun şeyi hala bize kalkıyor. gelen vuruyor giden vuruyor. biz vurmuşuz çokmu ama esat diyor ki ben seni o gözle görmüyorum, arkadaş olarak görüyorum. hep mokoko yapmadığımızdan. ama şu bir gerçek ki bize ne yok pkk ymışta hikaye, amerika ya yalakalık olsunda adamlar heryerde mecliste kırsalda kandil de iken tehlike yok ama suriye tehlikede. amerikanın taşeronumuyuz. saddam yıkıldı da ne oldu amerika kazandı, pkk kazandı. şimdi de suriye ye çanaktuttuk ne oldu mülteciler elimizde patladı, pkk cabası. iran en son kaçak akım rölemiz eğer o yıkılırsa siz o zaman görün. yunanistan adalara çöksün, yoğurdumuza, baklavamıza, rakı ya vb sahip çıksın. bizim siyasiler kınıyoruz. tek ultra lazerik silahımız kınamak. süt bebesi gibi. gerilip bir vuracan osmanlı tokatını kulağının dibine kulağı bir çınlıyacak o zaman bak bakalım atar yapıyorlar mı? rusya ile emeriga arasında pinpon topu olduk. hani mahalle maçında kötü top oynayan en sona fazlalık kalırda iki takım biri bir çeker biri bir. şunu anlamak lazım, türküye li türklerin türkiye li türkten başka dostu yok. o turanmış felan hikaye azerbaycan hariç türki devletlerin seven yok zaten arapların çoğu satılmış köle.
  -2 ... minmimeranim
 6. 6.
  Hani bir laf vardı, seni ben bile kurtaramam diye.

  Neymiş, ilk günden itibaren Türkiye ve erdoğan esad ın yanında olsa suriye güllük gülistanlık olacakmış. Şuna gerçekten inanan ya mal ya da tam bir ortadoğu insanı. Sonra da AKP liler rererörö. Yav he he rererörö.
  -1 ... tea man
 7. 7.
  Bu esad denen gavatın babası yıllarca bir apartman dairesinde apo'yu sakladı. Zamanın "çok kuvvetli ve itibarlı" devleti türkiye onu gidip oradan alamadı. Siz bakmayın kemalist ergenlere, PKK'nın bu kadar zamandır yok olmamasının nedeni suriye'nin sürekli olarak finansal ve lojistik destek sağlamasıdır.
  -1 ... zall bana hep abi der