1. 1.
  Olmayan mantıktır. Adam durup dururken niye kendi ayağına sıksın ki. Bir provokasyon olduğu kabak gibi ortada.
  9 -2 ... drdolantin
 2. 2.
  abd medyası bir iddia ortaya atıyorsa durup düşünmeli biraz. ve her defasında abd suriye ye müdahale etmeli diyen liderimize bağlı medya bu iddiayi destekliyorsa durup 2 kere düşünmeli insan.
  8 ... ruh okuzu
 3. 3.
  kimyasal silahlarin normal fuzeden farki nedir. bilen birisinin aciklamasi lazim aslinda burada.

  yani eger kullaniyorsa neden kullaniri bilmek de gerekli. daha mi cok olume yol aciyor. ayni sekilde fuzelerde olume yol acmadi mi ya da agir bombardimanlar.

  farki nedir.
  2 -1 ... spartali cus
 4. 4.
  bölgeyi ele geçirmektir. halep nasıl ele geçirildi? aynı taktik ile. bugüne kadar 100 ün üzerinde kimyasal saldırı düzenlediler. düşün, yanında rusya iran ve hizbullah gibi terör örgütleri var. 8 yıldır savaşıyorsun. bir ilçeyi alamıyorsun. nasıl yıldırırsın? karadan alamadın. hava saldırıları da işe yaramadı. tek seçenek kalıyor, toplu imha. sivil ayırtetmeksizin. daha öncekilere dünya çok tepki vermedi diye devam ediyor. bu saldırılarla ilgili birçok ülke rejimin yaptığını söyledi. ellerinde istihbarat var ki söylüyorlar. hepsinin abd ye yalakalık olsun diye söylediğini düşünebilirsiniz. ama bu savunduğun katil hitler'den sonra mlosevic'ten sonra modern yüzyılın en orospu çocuklarından biri. suriye'deki iç savaşı basit terörle mücade zannediyorsan yanılıyorsun. bir toplumsal olay bu. 60 yıldır demir yumrukla yönetip ülkeye tek bir şey katmamış, insanların hayatlarını, geleceklerini ellerinden almış bir aileye ve o aileden stratejik kazancı olan ülkelere karşı yürütülen mücadele. eğer o kadar basit olsaydı 8 yıl sürmezdi. elinizde her türlü konvansiyonel silah var (rusya), binlerce eğitimli asker (iran ın bugüne kadar kaybı 5000, mevcut askeri 10 binin üzerinde) ile "terörist" dediğiniz halkı bitiremiyorsanız orada ciddi bir şey vardır.
  2 -3 ... daikokuten
 5. 5.
  Bütün dünyanın tepkisini çekeceğini bile bile niye yapsın ki? Salak mı bu esad?
  3 -1 ... konglamere lenf nodu
 6. 6.
  düzenlememektedir.
  suriye ordusu ilerledikçe abd menşeili holywood vari film stüdyoları keşfetmiştir.
  işte sözde kimyasal silah saldırısı (inananı sikiyorlar)
  https://www.aydinlik.com....ulundu-dunya-nisan-2018-1
  3 -2 ... kavunvebira
 7. 7.
  olmayan mantıktır.
  1 ... benibendenalayen
 8. 8.
  Esad’ın iç savaşın çıktığını göre göre istifa etmemesi ile aynı mantıktır.

  Hitler’in ancak son aşamada yapılacak olan Sovyetler birliği saldırısı ile paraleldir.

  Diktatörlerin eylemleri akıbetlerini korumak üzerinedir. Mantık beklenmez. Esad’ın kendisi piyondur. Bir piyon olarak biliyordu ki kendisinin de maçı bitecek ve oyundan derdest edilecekti bir gün. Eğer mantıklı bir adam olsaydı batılı ülkelerin açıkça müdahale edeceği sonu iç savaş olan bir akıbeti belirleyen protestoların başladığı 2011’de zaten koltuğu bırakırdı.

  Bu cihetten esad’da mantık bekleyen adamla münakaşaya girmemek lâzım. Ciddi muhakeme sorunları yaşıyor veya ideolojilerinin esiri olmuş veyahut önemli miktarda zekâ kaybı yaşamıştır zira. Sağlıklı bir insan olması mümkün değil. Bana allah aşkına esad’ı müdafaa eden bir adam hangi sektörde, hangi nitelikte iş yaptığını özel mesajla yazabilir mi?

  Ben profilini dökeyim şimdiden; ya 30 yaşına gelmiş alemi sadece internet olan veya nitelik olarak 1600₺ maaşlı veya ona yakın bir pozisyonda konumlanmış vasıfsız bir personel. Demek istediğim hem öğretim, hem izan, hem aklen hem de muhakeme yetisi olarak diz kapağıma erişemeyeceğini söyleyebilirim bu kişinin.

  Babası hafız esad ile 40 yıldır her seçim akabinde %90-95 oy alarak başa gelmesi de her şeyi açıkça izah eder. Ortada yıkılması gereken, yok edilmesi gereken bir sömürü ve korku imparatorluğu var.

  Beşar esad, iç savaş hâlinde iken yapılan 2014 seçimlerinde %87 oy almıştır. Böyle bir durumun hileden başka mantıklı izahı var mı? Yok. Sanırım bu seçim ve sonuçları da her şeyin özeti.
  1 -6 ... lightsaber
 9. 9.
  oo perinçekçiler yine hortlamış.
  kardeş bize ne abd'den ne rusya'dan fayda yok anlamıyor musunuz?
  en iyisi tam tarafsızlık.
  ... barkhausen krakeri
 10. 10.
  Aynı mantığa göre halkını öldürmesi de kendine problem yaratır. Niye öldürüyor? Amerikan emperyalizmine karşı çıkın ama Rusya da dostumuz değil bilin.
  -1 ... turkturkcuataturkcu