1. 1.
    sırf halkın çoğunluğu sünni diye eğitime yatırım yapmayan, sanayi yatırımı yapmayan, spora yatırım yapmayan, ülkenin gelişmesini engelleyen esad ailesinin sebep olduğu mültecileri.

sadece kendi yanlılarının bulunduğu bölgelere yatırım yapan (lazkiye ve şam) aile yüzünden suriye'de ne eğitim, ne bilim, spor, siyaset, ne ilim gelişti. ki kendi yandaşlarına yatırım yapmasına rağmen oralardan bile hiçbir şey çıkmadı. tek şey, kaçakçılık. kendi yandaşları da bilime sanata ilgi göstermedi.
    bugün sokakta gördüğünüz niteliksiz mültecilerin tek sebebi bu darbe iktidarıdır. 1963 de darbeyle iktidarı ele geçirip insanları bu hale getirdiler.

karikatüristlerin parmakları kırıldı, şarkıcıların ses telleri kesildi, sporcular sakat bırakıldı ailelerine tecavüz edildi, bilim adamları sürgün edildi, yazarlar çizerler öldürüldü. tıpkı kamboçya gibi yaptılar ülkeyi.

ekonomi, eğitim, bilim, sanat, teknoloji olmayan ülkede artık demir yumruktan sıkılan insanlar ayaklanınca da halk kötü oldu. bir ateist liberal olarak diktatöre baş kaldıran onurlu halkı selamlıyorum!
    1 ... gelenek karsiti sekuler hero 2