bugün

izmirliyim. izmir maalesef vatan haini dolu. ve tahmin edebileceğiniz gibi hiçbiri izmirli değil.
(bkz: mardin)
(bkz: diyarbakır)

--spoiler--
silinme gerekçesine bak, hey yavrum hey: "diğer sözlük yazarları ile polemik/tartışma konusu olabilecek entryler silinir."
sözlüğü bu hale siz getirdiniz brütüs.
--spoiler--
vatan haini heryerden çıkar hepimiz kardeşiz ayrı gayrı yok.
çünkü erzurum'un büyük çoğunluğu, elazığ ve malatya'nın da çoğunluğu türktür.
(bkz: honolulu bangkong pekin den vatan haini çıkmaması)* *
vatana hizmet ve vatana ihanetin ölçüsü olamaz. yani bu meselenin şehirlerle bir alakası yoktur.
bu yanlış mantığa, aynı mantıkla cevap verecek olursak:
elazığ: mazlum doğan , erzurum: şeyh sait, gaziantep: kemal pir diyerek cevap veriyorum, başka da birşey demiyorum. tabi ki bu sadece yazarın tezini, onun bakış açısıyla çürütmek için.
malatya? mehmet ali ağca izmirli de biz mi yanlış biliyoruz? peki erzurum? fethullah gülen de bu anlayışa göre antalyalı falan heralde? Ya elazığ? Biz de selahattin demirtaş ı ankaralı bilirdik zaten.
turgut özal ? onu ne yapacağız. malatya insanının böyle amerikancıları el üstünde tutmasından utanıyorum.
Aydın dan cıkmaz birde.
selahattin demirtaş' ın elazığ' ın maden ilçesinden olduğunu bilmeyen kişi söylemi.

edit: arkadaşlar uyardı. palu' luymuş. hatamız affola.
mustafa kemal atatürkün bazı kaynaklarda malatyalı olduğunun yazması, ismet inönünün zaten malatyalı olması bunu kanıtlar. dadaşlardan bahsetmedim bile.
Yanlıştır. başbakan her ne kadar aklamaya çalıştıysada ahmet kaya denen pkkcı malatyalıydı.
(bkz: cemil bayık)

(bkz: elazığ)
insan topraktan çıkmaz anasının amından çıkar tezinden yola çıkarsak aksi her an çıkabilecek önermedir.
elazığda yaşayan biri olarak katılmadığım önerme zira elazığda sadece gakkoş değil, kürt, zaza, türk hatta rumeliden göçen insanlar bile bulunmaktadır.