bugün

"kahrolsun israil" sloganları ve tekbirler eşliğinde yapılan eylem.

erzurum'da bir grup vatandaş, cuma namazı sonrası toplanıp, israil'e doğru dönerek "kahrolsun israil" sloganları ve tekbirler eşliğinde israil'e ayakkabılarını fırlatmışlar.

video;
https://streamable.com/pkuuyj

işte israil, şimdi sonun geldi. kesin helak olacaksın...

not: kameralar kapandıktan sonra fırlattıkları ayakkabıları geri almışlar tabi, ama orada da arbede çıkmış.

edit: arap kültüründe birine ayakkabı fırlatmak, o kişiyi aşağılamak anlamına geliyormuş.
görsel

eh, o halde bu erzurumlular kendilerini arap olarak kabul ediyorlar. araplaşmışlar demek. zavallılar...
israil: bi çorap giyin aq kokuyor bu ayakkabılar.
Ya arkadaş biraz ciddiyet valla. Bu dayılara da kordinat veriyor kameramanlar. Kendimizi güldürüyoruz başka bir şey değil. Duanı et bedduanı et tamam da bu ayakkabı nedir be. Hayır orada olsalar kaç kişi savaşırdı acaba. Yapmayın böyle şeyler be bilader.
Komut ile yapılması gerekilen eylemdir.

Lan olay basit, tekbiiir diye bağır 1 kere allahuekber de, sonra 3 defa kahrolsun israil de

Sonra ayakkabıları fırlat.

Neyin komutunu bekliyorsun

- ayahgabıları at, at ayahgabıları
+ bende diyom ben bu poşette ayakkabıları niye gezdiriyorum atacakmışız lan.
Ayakkabı fırlatma geleneği araplarda vardır iyice Arap olmuşlar.

Şimdi israil rahat edebilir araplaşmış Türk Bi sik yapamaz.
Iste sol partiler de bunlardan oy istiyor. Mumkun mu amk mumkun mu ?
israil'i güldürerek öldürecekler-yok edecekler.

sahi ya, bu eylemi kırk yıl klozet üzerine oturup düşünsem (en iyi fikirler tuvalette insanın aklına gelirmiş) bulamazdım.
ümmet yine israil'in anasını silkmiş be helal olsun. tiplere bakınca ne kadar erdemli, zeki, kültürlü, akıllı müslümanlar olduğu da belli. müslüman kafasını küçümseyenlere de tokat gibi bir cevap olmuş...
0:00 0:16