bugün

erzurum atatürk üniversitesinden ayrılan birimlerle oluşturulan çiçeği burnunda üniversitedir. rektörlüğünü vekaleten atatürk üniversitesi rektörü yürütmektedir.

sanırım daha yeni kurulduğundan, web sitesini bir hosting firması tarafından yayınlamaktadır. herhalde aynı sebepten dolayı adresi de http://www.erzuni.gen.tr/'dir.
sitesinde bir sürü imla hatası olan üniversite. yahu, en azından hocalar da mı girmiyor siteye? hataları görüp düzelttirmiyor.

al; en basitinden: "erzincan üniversitesi forumları: sende katıl sende paylaş."

(bkz: bağlaç olan de ayrı yazılır)
yeni başlayanlar için japonca gibi biryer iyi mi kötü mü ile var mı yok mu arasında kalan merkez olarak eğitim fakültesi gösterilebilecek üniversite. yine de severiz o da ayrı bir mevzu.
1 mart 2006 da alınan kararla resmen kurulmuştur. öğrenci dostu ve çok çalışkan bir rektörü vardır. bu üniversitemizin yeni kurulmuş olması hasebiyle bir kampüsü yoktur ancak bir kaç yıl önce kampüs için büyük bir alan tahsis edilmiş ve yapımına başlanmıştır. içerden aldığım bilgilere göre türkiye nin en güzel kampüslerinden birisi olacakmış. ayrıca sloganı anadoluda bir dünya üniversitesi dir. kendileri sevilendir, özlenendir...
rektörünün intihar ettiği haberleri gelen üniversite:

http://www.milliyet.com.t...213154/default.htm?ver=61
(bkz: erdoğan büyükkasap)
Kazanan öğrencilerin barınma problemiyle karşılaşması yüksek üniversite.

Şehirde özellikle erkek öğrenciler için yurt problemi had safhada.Kyk çıkmamışsa öğrencilerin gidebileceği hemen hemen tüm yurtlar cemaat ya da tarikatların kontrolünde.bu da öğrenciler için büyük bir sorun demek.

Cemaat kontrolünün olmadığı olsa da bunun pek fazla hissedilmediği eğitim fakültesine çok yakın olan bir yurt var onda da dinleniyor ve fişleniyorsunuz.Özel hayatınız falan kalmıyor, benden demesi.
(bkz: vedat nas)
(bkz: fahri taş)
üniversite'den çok meslek lisesi izlenimi uyandıran üniversite.
bulunduğu coğrafya ve şehir itibari ile öğretim elemanı eksiğini hiçbir zaman kapatamayacak olan üniversitedir.
(bkz: acı gerçekler)
canım memleketimin güzide üniversitesi. hukuk bölümünün iyi oldugunu duydum. şehir olarak erzincan çok yobaz bir şehir değildir, tarikatlar cemaat elbette vardır ama siz bulaşmassanız onlarda bulaşmaz. erzincanda tek katlı bahçeli depremden sonra kurulan konutlar vardır. bunlardan bir tanesini 3-4 arkadaş tutabilirsiniz. gece hayatı yoktur. sinemaları 1 ay geriden gelir. sıkıcı bir şehirdir erzincan ama doğal güzellikleri boldur. yinede batıdaysanız yazmayın erzincanı, yok ben erzincandan daha doğudayım diyorsanız yazın. şirin bir kentdir erzincan.
görsel
köprüden geçene kadar ayılara dayı dediğim üniversite.

ayısı da çoktur...
ülkenin en iplenmeyen üniversiteleri sıralamasında zirveye oynayan ilk on üniversiteden birisidir. kampüsü fen lisesinden hallice olan bu yapı, şehrin dışına yapılan devasa bir kampüse taşınmaya hazırlanmaktadır. orası da şehrin 20 km (abartıyorum.) dışındadr. şehir zaten 4 dağın içinde, burada okuyana allah akıl fikir de verebilir, yardım da edebilir.

ek: hiç okumadım, sadece dışarıdan gördüm ve otobüs durağı sonundaki kampüsü gezdim. kaale almasanız da olur.
Öncelikle lise gibi bir yer olduğu kesin. Ayrıca da 'üniversite hayatı' kavramı Erzincan da gerçekleşmesi zor bir kavram.
2012 yılında eğtim fakültesi, kpss de türkiye 1. olan üniversite.
(bkz: erzincan nere amk)
- hocam çekirdeğin kütle ışımasının sebebi nedir?
+ münafık kureyşlilerin yahudilere su vermesidir. başka soru?
2012-2015 yılları arasında ilk 3 sınıfı okuduğum(2016 senesinde Farabi ile başka şehirde okumaktayım) üniversitedir. Allah nasip ederse diplomamı da oradan alacağım...
dersler:
tezek küreme
çomaroloji
galeyana gelme.
Düşük profilli üniversite.
Harbiden böyle üniversitesilerde okuyan var mı yaa
Ondan sonrada işsiz kaldik diye ağlıyor sunuz..