1. 1.
  erzincan üniversitesinin yeni adı bu olacakmış. yakında boğaziçi'nin adı istanbul bilal erdoğan üniversitesi olarak değiştirilirse hiç şaşırmayacağım.

  https://www.sozcu.com.tr/...versitesi-oluyor-2364172/
  3 -1 ... alininki
 2. 2.
  o üniversitenin mezunu olsam utanırım söylemeye. ilkokul terk derim ortamlarda.
  4 -1 ... ruh okuzu
 3. 3.
  Tc tarihinin en düşük profilli basbakani adina yapilan üniversite. Siradan Bir insanin adinin yasarken önemli bir kuruma verilmesi (üniversite olmasi bakimindan önemli) de ayri bir görgüsüzlük gibi sanki.
  2 ... gaspirali
 4. 4.
  ulke adina utanc duyma sebebi kurumlardan birisi. nasil bir ulkede yasiyoruz biz? nasil bir yozlasmislik bu. yazik vallahi de billahi de yazik. bu insanlar nasil geliyor bu mevkilere. nasil goz yumuluyor.

  https://eksisozluk.com/e-...dialar--5925494?a=popular

  --- spoiler ---

  --- sahne 1 ---
  inşaat mühendisliği bölümüne 2 asistan almak için 28.12.2018’de ilana çıkılıyor (son başvuru tarihi 11.01.2019). ilanda “mekanik anabilim dalında tezli yüksek lisans yapıyor olmak” şartı var. e.b.y. üniversitesi’nde anabilim dalı diye bir şey yok. bu yüzden e.b.y. üniversitesi’nin kendi yüksek lisans öğrencileri kadroya başvuramıyor.
  bölüm başkanlığı hemen kendi içinde sözde bir komisyon oluşturuyor ve bazı öğrencilere (bölüm başkanının kendi öğrencileri) buna yönelik bir yazı verip başvurmalarını sağlıyor. diğer öğrencilere ise aynı yazı verilmiyor. iş karışınca (rektörlük, dekanlık devreye giriyor) ve herkesin başvurabilmesi için ilana “veya inşaat mühendisliği alanında yüksek lisans yapıyor olmak” şartı ekleniyor. ama bu ilan 11.01.2019 gece yarısından sonra yayınlanıyor ama son başvuru tarihi değiştirilmiyor. yani başvurunun son günü!
  iş yine karışınca 11.01.2019’da mesainin son saatlerinde ilan tekrar güncelleniyor ve son başvuru tarihi 25.01.2019 oluyor.
  peki bu olayların sebebi ne? iddia şu ki, bölüm başkanının iki öğrencisinin ( a.ç. ve
  a.i.t. ) kazanması isteniyor. okulda da bilinen bir durummuş ve çok konuşuluyormuş. aslında asistanlık sınavında istediklerini yapabilirler (kazanması istenen kişilere soruları verebilirler) ama geçerli başvuru sayısını azaltarak bu iki öğrencinin sınava girecek olan ilk 20 kişi arasına girebilmesi için bu kadar dolap çevriliyor. çok fazla itiraz olunca mecburen sonunda üst makamlar tarafından hata düzeltiliyor.
  edit: 31.01.2019’da asistanlık başvurusu
  sonuçları yayınlanıyor . 50 kişiden 34 kişinin başvurusu nedense geçersiz sayılmış ve sözü edilen iki kişi geçerli listenin son iki sırasında ( a.ç. ve a.i.t. ). bir haftaya kadar bu sahne tamamlanır. lütfen takipte kalın.
  --- sahne 1 ---

  --- sahne 2 ---
  inşaat mühendisliği bölümü aralık ayında yüksek lisans ilanına çıkıyor. 15 kişilik kontenjana 43 kişi başvuruyor ve sözlü sınav(!) yapılıyor. başvuruda 43. sırada olan ve başvuru puanı bir hayli düşük olan kişi sözde sözlü sınavda en yüksek puanı alarak ilk 15 kişi içerisine giriyor .
  bu kişi ise 45 yaşlarında (kim bilir mezun olalı kaç yıl olmuştur) ve bölüm başkanının (h.y. ) abisi ( k.y. ). büyük başarı! (bu kişinin sınava gelip gelmediği bile meçhul, kimse görmemiş!)
  ayrıca sözlü sınavda aslında 3 kişilik jüri olması gerekirken 2 kişi (bölüm başkanı ve yardımcısı) yapıyor sınavı ve muhtemelen diğer kişi sonradan imza atıyor. bir dolap da burada!
  --- sahne 2 ---

  --- sahne 3 ---
  bölüm başkanı bitirme tezi için aldığı öğrencilere laboratuvarda zorla pas temizleme havuzlarını temizletiyor ve kendi yüksek öğrencilerinin deneylerini yaptırıyormuş. 2 yıl önce öğrencilerden birinin parmağı kopmuş ve öğrenciye estetik ameliyat sözü vererek şikâyetini engellemişler. söz yerine getirilmeyince (herhalde mezun olamamaktan da korkmuştur), öğrenci mezun olduktan sonra savcılığa dilekçe vermiş. bunun üzerine bölüm başkanı ( h.y. ) ve yardımcısı ( a.k. ), parmağı kopan öğrencinin halen okuyan arkadaşlarını mezun etmemekle tehdit etmeye başlamışlar. durum böyle olunca şikâyet geri çekilmiş.
  --- sahne 3 ---

  --- erotik sahne---
  daha önceki silinen başlıkta bir yazar, içinde seks rezaleti olmadığını söylemişti. senaryoyu erotik hale getirmek amacıyla iki ayrı çaylak mesaj attı. anlatılan hayali sahnede, bölüm başkanının bazı kız öğrencilerle odasına girdiği ve saatlerce kilitli kapının arkasında kaldıklarını aktardı. sonra da kapı önünde soru sormak için bekleyen diğer öğrencilerin arasından başını önüne indirerek geçip gidiyormuş. sahneyi daha inanılır kılmak için bana mesaj atan çaylaklardan biri isimler de verdi ama olayı isimler üzerine şimdilik yıkmayalım. hizmetleri karşılığında bölüm başkanının ricasıyla bu öğrenci birçok dersten de rahatça geçiyor.
  --- erotik sahne---

  --- spoiler ---
  ... madlen dede