bugün

evet üstadım...

insana acı veren şeylerdendir. yapmak istediğiniz bir şeydir. elinizde yapmak için imkan vardır fakat ertelersiniz. belki "işim var" diyerek belki de gerçekten işiniz olarak. yapmak istersiniz ama yapamazsınız bir kaç engel vardır. ertelemek zorunda kalırsınız hep. "şu işi halledeyim de söz yapıcam" dersiniz ama yapamazsınız. çünkü, artık o fırsat elinizden kaçmıştır. hayattaki bizi mutlu edecek eylemleri hep bir işten sonraya bırakırsak, hayat denilen bu yolculuğu ertelemek üzerine kurarsak, bir gün anlarız ki bizi meşgul eden o "şu iş bitsin yaparım"lar, hayatta mutlu olmadan gitmemize neden olur. ömür boyu o işler olacak üstad. sen bırak o işleri de erteleme şunları. yoksa sonra çok ağlayacak, hayıflanacaksın. kendine zaman ayır, eğlencene zaman ayır yoksa o iş ile uğraşırken çevrendeki kaybettiklerinin farkına bile varamazsın.

tanım: insanın yapmak istese de zamanın artık geçtiği eylemlerdir.
hayatın kendisi "yaşam" sürekli birşey olmasını beklerken geçirdiğimiz bu zamana deniyor. evet yaşamayı erteliyoruz ve yaşamadan ölüyoruz.
(bkz: kaka)
evet!ertelerseniz sancı geçiyor.belki üzarinden bir gün geçerse o da belki?*

edut:kaka değil sıçmakmış o.bir yazar tarafından uyarıldım.*
(bkz: ödevler)
(bkz: spor yapmak) bi yaştan sonra yapması çok zor oluyor gördüğüm kadarı ile.
ders çalışmak.
derslere günü gününe çalışmak.
hep deriz bu defa farklı olacak son güne bırakmayacağım, fakat bu hiç gerçekleşmez yine son güne bırakılır.
uyanmak.
(bkz: 5 dakika daha)
(bkz: hayattır)
(bkz: ders)
ders çalışmak. ileri boyutta namaz kılmak. akşam namazını az kaçıran olmamıştır böyle. bir de yatsı namazını böyle kaçıranlar var efendim. adam gece 11den sabah 5 e kadar meşgul.
çözülmesi gereken 450 soruluk matematik testleri!**
hayaller her zaman ertelenir. ulaşacağımız yola girmemiz her zaman geciktirilir. bunlar her zaman ukte olarak kalır içimizde. kimi zaman bizleri zavallı hissettirebilir. sağlıklı bir bilinç ve ruh olması gerekiyor tabi insan da bunun için. hayatımızda bir düzen ve denge yakalayamadığımız sürece erteleyeceğimiz, peşine düşmeyip arkamıza bakarak kaçacağımız çok şey olacaktır.
ders çalışmak.
ders çalışmak.
evlenmek... erteledim ve sonrasında evlenemdim...
başa bela olur.
lakin can çıkar huy çıkmaz derler ya!
ha işte öyle!
yapması gerekeni sırf yapması gerektiği için yapmayan bünyenin bile bile ladesidir.
'gereken' emir ve zorunluluktur ya kişinin muhalefeti burdan gelir.
can sıkıntısının geçip, keyfin gelmesi beklenmeden yapılmalıdır.
yoksa cidden başa bela olur.**
boktur efendim. evet bildiğiniz bok. bilgisayarda iken bacağı sallar geçiştirirsiniz lakin geçmez. ev ihtiyacı için dışarı çıkıp otobüse bindiğinizdee ecel terleri döküyor olmanız herşeyi belli eder zaten.