bugün

kötü bir hastalıktır. zamanında yapmak lazım.
benim tedavimi müdürüm yapıyor. aynı hastalıktan ben de muzdaribim, 10 günlük işi ikinci gün bitirmemi söylüyor mecburen erteleyemiyorum, bana kalsa hepsi gecikir.
işlerinizi, hatta bazan gereksinimlerinizi bile üşengeçlikten dolayı erteliyor ve bundan kurtulmak mı istiyorsunuz?
neyse sonra anlatırım.
yapmamız gerekenleri zamanında yapmaktan kaçınmak; kâr değildir, aksine gelecekte üzerine çok daha ağır yüklerin binmesine neden olacak ahmakça bir eylem. ama gel gelelim insanın bu süreç içinde nutku tutuluyor. bir şeyleri ertelemek iyi geliyor ve boş zamanını da boş geçirerek tam bir ahmaklık daniskasının içine atıyor kendini. aslında kendi kendine yazık ediyor ama bundan çok sonradan haberi oluyor ya da çok sonraları fark edebiliyor. ama merak etmeyin hiçbir şey için geç değil, daha bunu fark edemeyenler de var çünkü. onların sonu daha bir hazin.
Hayatım boyunca hep beni olumsuz etkileyen bir durumdur. Sonucunun kötü olacağını bile bile yapmam gereken bir şey olduğunda hep erteliyorum. Bazı işlerimi ucu ucuna yapıp hallediyorum ama bazıları için iş işten geçiyor ve bunun kısa süreli bir etkisi oluyor. Yani tamam artık bütün işlerimi ertelemeden yapacam diyorum ama sonra tekrar yapmam gereken işleri ertelemeye başlıyorum. Kısacası yıllardır kısır döngüye girmiş durumdayım. Eğer bundan kurtulmanın bir yolu varsa önerilerinize açığım dediğinizi uygulamaya çalışırım. (Aşk sevgili vs. gibi durumlara kapalıyım)
bağımlılık gibi bir şey. hayat seviyesini ciddi anlamda düşürür. lanet olası o ertelediğim günler hiçbir zaman gelmiyor. yarın yaparım.. yok ya da pazartesi.. neyse muhakkak en iyisi cuma yaparım.
disiplinli insanları imreniyorum.

(bkz: çıkmaz ayın son çarşambası)
Ben yapmam gereken işleri ertelemek yerine önem sırasına göre zamana yayıyorum. öyle güzel yayıyorum ki böyle incecik ortada iş falan kalmıyor.

görsel
Bende de olan hastalık fakat son anda hallederim ne olursa olsun. Öğrencilik zamanından kalma oldu bende. Bence güzel bir şey ani bir şey olunca hemen çözüm buluyorsunuz.
Ertelemek iyidir.zaman kazandırır.evet.
Üşengeçlikten kaynaklı durum. Yumurta kapıya dayansın hayırlısıyla yaparım.
babamın hastalığı her şeye ''sonra yaparız'' demesinden anlamalıydım.
Bir yerde okumuştum.

Eğer erteleme hastaliginiz varsa bulunduğunuz yerde içinizden 5 den geriye doğru sayın.

istemsizce o işi ertelemeyip anında yaptiginizi goruceksiniz.
Denedim ise yaradı.
Üsengecligin daniskası.
Bi denesen ne kaybedersin.
herşeyi erteliyorsanız bunun muhtemelen tek sebebi var; parasızlık.
Yurdum insanının klasik hastalığıdır.
Bizim genler böyle efenim, yumurta kapıya gelmeden faaliyete geçemiyoruz.
illa herşey son anda yapılacak, fıtratımız bu!

Bir ay boyunca vergi ödeyebilecekken, sınav başvurusu yapabilecekken, en son güne bırakır, kuyruklarda saatlerce bekler, sinir krizleri geçirir, kavga eder ama gene de hiç değişmeyiz.
Biz iflah olmayız a dostlar!
Gerçekten insana çok şey kaybettiren bi hastalık ve ben de bu hastalıktan muzdaribim. Yapmak isteyip de ertelediğim şeyi üç dört sene önce yapsaydım şu an para içinde yüzüyor olabilirdim. Üç dört sene önce benle aynı dönemde bu işe girip kendini veren elemanın altında şu an mersedes var.
(bkz: Procrastination)
erteleyenler helak oldu...
çağın illeti.
Mutsuz insanların hastalığı bi an önce mutlu olabileceğiniz bir hayat inşaa edin.tavsiyemdir.
Psikolojiktir diyerek geçmemek lazım! Vitamin eksikliği de büyük bir etken bu konuda. Ertelemek çoğunlukla üşenmekten kaynaklanır. Üşenmek de enerji düşüklüğünden kaynaklıdır. Vücuda yeterince kan pompalanmayınca ve hücreler de oksijen alamayınca; insanı hayattan soğutan, isteksizleştiren, hatta üşengeçlikle birlikte unutkanlığı da içeren klinik bir tablo ortaya çıkar. B12 ve d vitamini seviyelerinizi mutlaka kontrol ettirin. Eğer düşüklük varsa, erteleme hastalığınızın sebeplerinden biri de budur. Doktor kontrolünde iğne ya da vitamin tableti alarak dengeleyebilirsiniz.
Paralel evrende şu dertten muzdarip olmayan halimin şu anki konumunu aşırı merak ediyorum. Gününü gün ediyordur kesin pezevenk.
Günümüz modası.
Öldürücü hastalık yemin ediyorum erteleye erteleye hayatımın yarısını diğer yarısında yaparım diye erteledim resmen.
Hayatı, hallaç pamuğuna çevirme yeteneğine sahip, iflah olmaz hastalık.

Yumurta kapıya dayanınca çekilen strese, hengameye değer mi alla'sen?!

Erteleme, demiri tavında döv!