bugün

son sezonda çok üst düzey performansı olmadı ama kadronun da berbat olduğunu inkar etmemek lazım.

takım topu kalye kadar getiriyordu, hemde büyük bir hızla ama son vuruşu yapacak adamımız yoktu.

neyse reyiztir gene.
gun ola devran döne. gene gelir takımın başına. yaşı genç henüz.
Antalyaspor’la anlaşma sağladığı söylenen teknik direktör. Evet.
son sene olanlara ve her şeye rağmen fenerin efsanelerinin en başında gelir.
bu taraftar asla unutmaz.

son sene olanlar evet bu çok önemli.
uzaktan izlediğim kadarıyla son sene ne oldu.
kısaca yazayım. adama transfer yapamadılar.
bi santroforumuz vardı. direkleri dövdü.
ondan sonra avrupa ya gitti her hafta neredeyse bir iki tane attı adam.
şans yanımızda olmadı.
sonraki santraforumuz frey di ya. frey.
ben futbolcu olarak severim. yapılı ve sert ama fener için yeterli değildi.
bütün bunlara rağmen ersun hoca çok mücadele etti.
çıktı dedi ki biz şampiyonuz. biz feneriz.
bunu anlayacak futbolcusu maalesef azdı.

ayrıca şunu da belirteyim ki ersun hoca geçirdiği kalp sorunundan sonra biraz çekingenleşti. haliyle kendisini, içinden geldiği gibi zorlayamıyor. sağlığını düşünmek zorunda.

öyle olsun tabi. önce sağlık.

ben şu anda hasta bir fenerli olarak fenerin maçlarını izlemiyor aldığı sonuçlarla ilgilenmiyorum.
tek sebebi var. takımda ruh yok ruh.
sert ve sağlam futbolculardan bir takım kurulmadıkça,
90 dakika bastıran bir takım olmadıkça
ogün, cemil, oğuz, aykut, alex gibi vurduğunu atan adamlar olmadıkça,
biz feneriz savunma yapmaz, yaptırırız diyen teknik adam olmadıkça,
takımımla ilgilenmeyeceğim. isterse şampiyon olsun.
görsel
Galatasaray’ı gene tokatlamış teknik direktör. Evet.
kıytırık galatasaray'a karşı maçı kazanamayan vasat teknik direktör. iyi ki yollamışız bunu, keşke geçen sene geri getirmeselerdi.
Sırf fener aşkı için 11 kişi takıma savunma yaptıran

Ali babası ödülünü verir artık..

Bence asıl virüs bu rıza Çalımbay, Ersun yanal, Mehmet Özdilek tarzı hoca (!)lar..
an itibariyle 13 maçlık mağlubiyet serisi patlamıştır. yok öyle her maç defans yapmak.
nerede bir kolpacı, kopil varsa aklına uyup kendi kendini bitiren

la onların tırnağı olsa başını kaşır, bir hayrı olsa evvela kendine olur

ittir sanatı havlamaktır, ne işin var zıttırı bıstık it köpek sürüsüyle

neyse yürü reyiiizzzzz apaçiler arkandaaaa.
mali açıdan çökmüş, transfer yasağından dolayı transfer yapamayan, başkanı kaçmış, küme düşme hattına gelmiş, ligin ilk 10 maçında sadece 2 galibiyet almış bitik bir takımla, yine tarih yazıyor.. böyle bir takımla yenilmeme rekoru kırıp, ligde üst basamaklara çıkartıp, dün de kupa finaline taşımıştır. 3 büyüklere de mağlup olmamıştır ligde. kariyerine güzel bir başarı hikayesi daha eklemiştir. seni geçen yıl yeteri kadar savunamayanlar için affet bizi hocam. şu kadromuz ile ligin içinden geçerdin, yine nisanda kutlardık şampiyonluğu ama maalesef erol bulut'la içine ettiler bu takımın.

eğer yabancı bir hoca gelmeyecekse, illâ türk hoca gelecekse, seneye kesinlikle tekrar takımın başına kendisi getirilmelidir.
takımını 80 dakikadır 6 stoperle oynatan vasat antrenör.
antalyaspor gibi kalender bir kulübün, böyle rezil futbol oynatan tenekeye nasıl tahammül ettiğini anlamak mümkün değil.
Belki takımı bu kadar geri yaslamasa takım bir şeyler yapacak. Elinde amilton ve orgill gibi iki hızlı oyuncu var. Ama kafa yapısı tamamen "gol yemeyelim de atmasak da olur" şeklinde.
görsel
iyi bir futbolcudur.
kimse, hatta kendisi dahi farkında değil fakat 5-10 yıl sonra şu anki durumundan kat kat daha büyük bir efsane olarak anılacak;

fenerbahceyi sampiyon yapan son hoca olduğu/olacağı için.
aslında iyi hocaydı, fenere ikinci gelişinde yönetim arkasında pek durmadı, öyle olunca ersun da fenerin arkasında pek durmadı, karşılıklı ipler koptu yani.
ilk gönderilmesi hatadan da öte facia idi. azizin faciası oldu. aziz bu olaydan sonra prestiji gün geçtikçe azaldı. kafasından uydurmuş bir "antrenmanları karılara göre ayarlıyor" diyerek şampiyon teknik adamı gönderdi. ya adam başarılıyken yapma bunu işte başarılı olduğu sürece antrenmanları kadınlarla beraber götürürdü yani. başarısız olmasını beklerdim ben olsam görevden almak için. bunu yaptık 9 sene şampiyon olamadık amk bu sene de kaçtı.
aziz tarafından "karı sikiyor" denilerek gönderilmişti. o günden sonra fenerbahçe "sikilmeye" başladı. yazık oldu verilen emeklere. doğan kaos ortamından da yalı bebesi denilen zengin başkan oldu. bu başarısızlık çemberini kırmak çok uzun yıllar alacak.