1. 1.
  ersun yanal a milli takım teknik direktörüyken hakan şükür' ü milli takıma çağırmayınca galatasaray tribünlerinde başlayan ve aylarca devam eden tezahürat. hatta ersun yanal ali sami yen' e vestel manisaspor teknik direktörü olarak geldiğinde de bütün maç tekrarlanmıştı. *
  2 -2 ... fth
 2. 2.
  benzeri için;
  (bkz: kral hakan gerisi yalan)
  -1 ... thedewil
 3. 3.
  (#875590)
  -1 ... kirmizi baslikli istasyon sefi
 4. 4.
  ersun yanal'ın başka işler peşinde olduğunu düşünmeme neden olmuş eylem.eski milli teknik direktorumuz görevinin başına gelmiş ve akabinde futbol sisteminde hakan sukur'e yer olmadığını belirtmişti.iste o andan sonra olanlar oldu ve ersun yanal kendini kanıtlama çabalarının zirvesine çıkmış bulundu.en kolay yol olarak da yıllardır milli takımı sırtlamış,40 kusur gol atmış,her teknik direktörün banko oynattığı ismi kızağa çekerek o olmadan da ben bu takımı daha iyi yerlere getiririm havasına girmişti.fakat evdeki hesap sahada tutmadı,kendi sistemi kendi kuyusunu kazdı.beklenenleri karşılayamadı ve federasyon tarafından işine son verildi.sonuçta fatih terim göreve getirildi,hakan şükür milli takıma geri döndü moldova'ya 4 gol attı krallığına devam etti;ersun yanal vestel manisa'ya gitti,yani kısacasa yalan oldu.
  1 -1 ... shunketsu
 5. 5.
  dünkü çocuğun * koskoca kral ile didişmesi sonucunda ortaya çıkmış slogandır.
  1 -1 ... gigantic
 6. 6.
  zekice bulunmuş bir slogandır. fakat ersun yanal milli takım da dahil olmak üzere çalıştırdığı her takımda belli bir ortalamayı yakalamış, göze hoş gelen futbol oynatmış ve başarılı olmuş bir teknik adamdır. teknolojiyi, bilimi kullanan nadir teknik adamlardandır. türk futboluna, bu güne kadar bir çok futbolcu kazandırmıştır. sadece motivasyona dayalı teknik direktörlük yapanlardan biri olmamıştır. bir adama dayalı gereksiz fanatiklikleri bırakmak gereklidir. hakan şükür'ün türk futboluna katkıları mutlaka tartışılamaz ama şu da var ki futbolda dün yoktur, yaş otuzbeş iş bitmiştir ve hakan şükür arkasında bulunan güçlerinde * * katkısıyla yedek kaldığı zaman takım içerisinde problem yaratmaktadır. o dönem ersun yanal en doğru kararı vermiş kadroya alıp yedek bırakacağına, kadro dışı bırakmıştır. fakat malumunuz basın ve malum güçlerin de katkılarıyla kendisinin ipi çekilmiştir. ayrıca galatasaray'lı olduğumu zamanında hakan şükür'ü en çok savunanlardan biri olduğumu da belirteyim.
  2 ... fowler
 7. 7.
  ersun yanal'ın hakan şükür'ü milli takımdan niye çıkardığı konusu tam olarak açıklığa kavuşmamıştır. hakan şükür'ün gereğinden fazla 'abi'lik konumunu benimsemesi ve diğer futbolcular üzerinde hegomanya kurma çabası, yedekliğe tahammül edememesi vs. bilinen nedenlerdendir. milli takım içinde yeralan bazı gs li takım arkadaşlarının da onu istemediklerini, onun varlığından rahatsız oldukları söylentileri vardı o zamanlar. bari burada kafamızı dinleyelim demiş olabilirler. ama ersun yanal bunu açık bir şekilde dile getirmemiştir. getirmesi de beklenemzdi zaten. yanal yeni dinamik ve genç bir takım yaratmak istiyordu. yeterince zaman verilmedi kendisine. basındaki bazı bilinen kalemler, fatih terim'i pazarlamaya başladılar ve hakan şükür'ün oynatılmamasını milli takımın temel sorunu haline getirip ersun yanal'ın başını yediler.

  hakan şükür şöyle ya da böyle büyük oyuncu olabilir ki herhalde hakkında oyunculuğu konusunda bu kadar tartışma yapılan başka futbolcu yoktur. kendisinin futbolculuğu ile ilgili görüşler bir uçtan bir uca savrulmaktadır. bir kesim dünyanın en iyi golcülerinden biri derken, yine ondan aşağı kalmayacak diğer bir kesim de iyi bir oyuncu olmadığını düşünmektedir. bir sergen bir hagi'nin iyi oyunculuğu konusunda herkes hemfikirdir mesela. hakan şükür hakkında henüz fikirbirliği yoktur. her neyse uzatmayayım, şöyle ya da böyledir oyunculuğu tartışılabilir ama oyunculuğunun dışında çizdiği imaj da pek matah değildir maalesef.

  diyeceğim ersun yanal'a yazık edilmiştir.
  2 ... telashe
 8. 8.
  (bkz: ersun yanal ın galatasaray teknik direktörü olması)
  ... tintebaat