bugün

bu kibrislilarin hicbirine guvenmesem de, bize daha yakin taraf olan ersin tatar’in kazanmasina sevindigim secim.

mustafa akinci denen sahsiyet kazansaydi rum cumhuriyeti olmak icin elinden geleni yapacakti.
Sikimizde olmayan gelişme.

(bkz: Kıbrıs bombalansın kampanyası)
kıbrısın kılıçdarının mağlubiyet aldığı seçimdir.
türk solunun kıbrıs şubesinin yenildiği seçimdir ayrıca.
Sucukçu muhasebecisi'nin onayladığı Annan planının da toprak tavizi içerdiğini hatırlatırım sözlük lepisteslerine.

Asıl mesele biraz toprak verip vermemek değil, Kıbrıs'ı hiçbir şart altında birleşmesine, yani yunanın eline düşmesine izin vermemektir. Türkiye'nin çıkarları bunu gerektirir.

Mustafa akıncı'ya Rum yanlısı olduğu için muhalifiz.
Bu seçimi toprak vereceklerdi üzerinden yorumlamak dünyanın en saçma şeyi.

Tatar için de akıncı için de rumlara toprak vereceklerdi diyorlar.

Arkadaşlar, rahmetli denktaş da masaya otururken yüzde 6 toprak verebiliriz demiştir. Rte de demiştir. Bu, hainlik değildir. Denktaşa kim hain diyebilir?

Demem o ki toprak üzerinden bu seçimde taraf olmak dünyanın en aptalce şeyi. Hayırlı olsun. ilk açıklamaları da gayet güzel. Yavrusu anası yok tek vatanız biz.
Sonuç şaibeli bizim seçimleri hatırlattı.
ne akıncı kazansa toprak verebilirdi

ne de tatar başı göğe erdirir

ne diyordu

erbakan hoca

yam yam dansı, gulu gulu dansı.

http://www.youtube.com/watch?v=14qZHvKIkRs

tarihe not düşüyorum bu zokuk yerden

(nedensa ???)

o kaka tecenin en büyük sorunu kaka tecelilerdir.
türkün türkten başka dostu olamaz saygı değer arkadaşlar. önce bunu öğrenin bi ya.
ben şahsen sevindim. rum yalakası kazansaydı işler dahada kötüye gidecekti. tebrikler.
Pek müjdeli bir haberdir. Vatan hainleri dışında herkesi sevindirmiştir.

Yok sucukçu muhasebecisi ersin Tatar'ı destekliyormuş da, yok bilmem neymiş! Bana ne ulan bana ne? Zamanında denktaş'a yaptıklarını, Kıbrıs'ı ruma peşkeş çekmek için Annan planına destek verdiğini unutmadık. Doğruyu bulduysa ne mutlu ona. Biz baştan beri ne diyorsak aynı yerdeyiz. Bir öyle bir böyle yapan kendisi..

Bir de şunu unutmamak lazım: istiklal harbimizdeki hainlerin ancak bir kısmı para karşılığı hainlik yapan tiplerdi.bir çoğu siyasi kinleri, dar görüşlülükleri, korkaklıkları yüzünden hain oldular. Olmayan akıllarınca memleket için ne doğruysa onu yaptıklarını sanıyorlardı.

Demem o ki siyasi anlaşmazlıklar, kinler ile devletimizin yüce çıkarlarını ilgilendiren konuları karıştırmamak gerekir. Vatan millet meselelerinde siyasi kinle hareket edilirse, bir adım sonrası ihanettir.

Dolayısıyla sucukçu muhasebecisi onu yapmış, bunu desteklemiş beni hiç germez. Yapılanlar vatanımızın, insanlarımızın çıkarına mıdır değil midir, ona bakarım aklımın erdiği kadar.

(bkz: şarkta kin kolayca ihanete kadar götürür/#33354214)
doğrusu oldu. kıbrıs, rumlara taviz verenlerin idaresine layık olamazdı.

tebrikler ersin tatar!
görsel
Kıbrıslı Türkler Akp nin ipiyle kuyuya inerek hayatının en büyük hatasını yaptı...
Zaten muhalif taraf %48 oy almış ise KKTC vatandaşının ne olduğu ortada. ersin tatar cb olsa ne olacak.
(bkz: ersin tatar kim mk)

1 ay önce herkes bu soruyu sorabilirdi şu an herkes ersinci Tatarcı.

Allah akıl fikir versin.
iyi olmuş. Aksi takdirde Rum tarafına toprak vermeyi düşünen biri başa gelecekti.
Tebrik ediyoruz. Kıbrıslı soydaşlarımız doğru seçimi yaptılar. Vatan birdir bölünemez.