1. 1.
  bu toprak genelde "kıbrıs kadar" şeklinde anılır. kıbrıs kadar toprak nedir aga? kıbrıs diye ölçü birimi mi olur ulan?

  hadi oldu diyelim, kıbrıs kadar toprak kaç km2 eder, kaç dönüm arsa eder bunlar belirtilmemiş. ayrıca ünzile kaç koyun eder bu da belirtilmemiş. belirtilmemiş. memiş. meme.
  3 ... sikkolata
 2. 2.
  Kıbrıs büyüklüğündedir, yoksa kumarhanesiyle gece hayatıyla ölçüm değildir, maalesef doğrudur.
  1 ... ruyaiscisi
 3. 3.
  "kıbrıs topraklarının hiç erozyona uğramıyor mu?" sorusunu akıllara getirir. senelerdir duruyor orda bu kıbrıs? bi erozyon meydana gelse losttaki adadaki gibi kaybolacak demek..
  ... sikkolata
 4. 4.
  rüzgar ve su erozyonundan her yıl bayağı toprağımızı kaybediyoruz. hesaplama kısmını atlıyorum ancak birimi ton/ha/yıl dır. ancak yapılan çalışmalarla konya - karapınar gibi çöl araziler tarım için geri kazandırılabiliyor.
  terorle mücadele edildiği kadar erozyonla mücadele edilmiyor malesef. unuttuğumuz gerçekse koruduğumuz vatan toprağının 1 2 nesil sonra yaşanılamaz hale gelecek olması. çok hassas bir konu gerçekten.
  ... zetrimani
 5. 5.
  şimdi sorun şu ki; sadece kıbrıs'ı yüzeyden örtecek kadar toprak mı? eğer öyleyse kalınlığı kaç cm bu toprağın? yoksa magmaya kadar tüm kıbrıs kara parçası mı?
  ... deepinthedeset
 6. 6.
  hep amerkanın işi bunlar.
  dedirten olaydır.
  -1 ... zar adam
 7. 7.
  Önlemi alınması gereken bir olaydır. Ciddiye alınması gerekir. Erezyon tehlikeli bir olaydır ve ayrıca toprak kaybetmemize de neden olur.
  (bkz: Tema Vakfı)
  ... d arda