1. 1.
    Bildiğiniz üzere chp son zamanlarda kendi TABANI ideolojisi olan sosyal demokratlıktan KOPMUŞ günümüzde sırtını muhafazakar ve ulusalcılığa dayamıştır. söz gelimi seçim klibinden de anladığımız üzere chp artık şeriatçi olmuştur. chp içerisinde makam mevki lüks araba sevdası ve bunları kaybetme endişesi yerini derebeylik sistemine yani güçlü olanın kuralları koyduğu bir sisteme bırakmıştır.muharrem incenin seçilememesinin sebebide tam olarak budur. bakın budurum için erol mültercimler ne diyor?

lütfen videoyu seyredelim.

https://twitter.com/i/status/1079655699427323904
    5 -6 ... rebel12
  2. 2.
    isabetli bir karar vermiş sayın mülteciler.

ne yalan söyleyeyim ben de bu kez chp ye oy vermeyeceyim. yaşım 18, 18 yıldır chpye veriyordum ama bu kez akepeye vereceyim oy'umu. evet.
    6 -2 ... inatedipsaunadaterlemeyenadam
  3. 3.
    chp ideolojisinden saparak kendi seçmenini epey bir küstüreceğe benziyor.
    ... rebel12
  4. 4.
    --spoiler--
    bildiğiniz üzere chp son zamanlarda kendi ideolojisi olan sosyal demokratlıktan çıkmış günümüzde sırtını muhafazakar ve ulusalcılığa dayamıştır.
    --spoiler--

kahkaha attıran yorumdur. cumhuriyet halk partisi kuruluş bakımından zaten "ulusalcı" bir partidir. "6 ok" bunun en büyük göstergesi. "sosyal demokrasi" ile ulusalcılık ise çelişen bir kavram değildir. aksine iç içedir. "ulusal kalkınma" için devletin "sosyal demokrasi" ye sahip olması gerekir.

muhafazakarlık kavramı ise komik.

bugünkü chp yönetimi kürtçüsünden, siyasal islamcısına , chp ile zerre kültürel bağı olmayanların yer aldığı bir parti.

akepe yönetiminden farkı yok pek de. al birini vur ötekine.

ychp ulusalcıymış. vay anasını ya. hahahahaa. git de biraz ideoloji öğren veled.
    5 -4 ... uzakyolun yolcusu
  5. 5.
    samanyolu televizyon kanalında çalıştığı günleri hatırlamış olabilir bir de gülen hizmet hareketi havuzundan otlandığı zamanları..

ama geçinemiyordum fena halde leman'dım falan derse inanalım.
    3 -3 ... baris hemen simdi
  6. 6.
    Kafa olarak yavaştan adnan oktar a benzeyecek bu adam.

Sosyal demokrat kavramını böyle bir stratejistin yanlış yerde kullanması kavram kargaşasından başka birşey değildir.

Chp elbette eleştirilecektir, ama kendi ağzıyla saydığı kongreler, tbmm, milli hareket gene emin ol ulusalcı kanattan çıkacaktır arapperestlerden değil.
    2 -2 ... rockonbaby
  7. 7.
    chp'nin ideolojisi sosyal demokratlık değil milliyetçiliktir. sanki atatürk değil kk kurdu partiyi amk. ayrıca chp nasıl ulusalcılığa dönmüş ne yapmışta dönmüş?
    2 -1 ... gamzedeyim deva bulmam
  8. 8.
    chp'nin halihazırda bir ideolojisi yok.

ulusalcılıktan sosyal demokratlığı geçiş yaptılar sözde ama sosyal demokrat olmak da bu değil.

bu ülkede sola dair her şey ne yazık ki kürtçülükten geçiyor.

sezgin tanrıkulu, mahmut tanal, kılıçdaroğlu gibi adamlar o partide barındığı sürece benden de oy moy yok.
    3 ... lucius vorenuss
  9. 9.
    *~
    Hayatımda bu kadar cahil bir aktroll görmedim. Chp'nin ideolojisi zaten ulusalcılıktır. Tam aksine ulusalcı kimliğinden sıyrılıp günümüzde sosyal demokrat bir parti olmuştur.

Ayrıca ulusalcılıkla muhafazakarlığın, şeriatçılığın ne alakası var? Cahil olunur da bu kadar da cahil olunur be arkadaş?
    2 -1 ... marjinal turk fasisti
  10. 10.
    noldu len chp liler dediklerimize götüm götüm yanaşmaya mı başladınız .

ne kadar güzel .

aferim gelişme var sizde .

yıllardan beri söylüyorduk ama biz bunu size anca mı algıladınız .

ama siz yine inat eder verirsiniz chp ye oyunuzu sizin tiiniyetiniz bu .

sizi erdoğan değil erdoğan düşmanlığı bitiriyor .

bunu böyle bilesiniz . milletin seçtiğine düşmanlık güderseniz o milletten de oy beklemezsiniz artık .

yoksa o kadar mı eşşeksiniz .
    2 -2 ... tiamat