1. 1.
  dimyata pirince giderken evdeki bulgurdan olma durumu. ermenistan kapıları açılırken azebaycan' la ara bozulmuş ve kalakalınmıştır.
  ... stephenking
 2. 2.
  (bkz: akp nin sıfır sorun ve kazan kazan politikaları)...
  ... escold
 3. 3.
  (bkz: film gibi)
  ... ahengidar
 4. 4.
  tarihi bağlara, ucuz petrole ve doğalgaza kapanıp sahte soykırım dışında bir numarası olmayan ülkeye açılmıştır.
  (bkz: kar zarar hesabı)
  (bkz: lise 1 mantık kitabı)
  1 ... malafatov
 5. 5.
  tayyip nerde türk kardeşliği dedirten olay.
  tayyip:
  (bkz: bir kapı kapanır diğer kapı açılır)
  ... iki kelime tek hece
 6. 6.
  Yoktur böyle bir kapı. Ermenistanla en ufak bi yakınlaşma ya da sorunları çözme girişimi gündeme geldiğinde hemen Moskova'ya üst düzey ziyaretlere başlıyorlar. Türkiye'deki bakanlık düzeyinde gerçekleştirilen uluslararası toplantıya , bakan davet edildiği halde , orta düzey bürokrat yolluyorlar. Bu mudur Azerbaycan'a kapanan kapılar? Hani şu her fırsatta ortaya koydukları rus kartı var ya ; işte o kart onların bi tarafına karabağda kaçtığı halde Ruslara yanaşıp bize kapı kapatmaya çalışıyorlar. Hem de Karabağ yüzünden kapıyı kapattığımız Ermenistan bu sebeple ekonomik buhrandayken.
  Azerbeycan dış politikası bu şekilde şımarık küçük kardeş gibi olduğu sürece kapılara kendi yüzlerine kapatmaya devam ederler.
  1 ... lebejola
 7. 7.
  türkiye'nin çıkarı neyse onu yapması gerekirken, kendi çıkarını düşünen bir hükümetin sebep olduğu durumdur. devlet adamları ülkesini düşünür dememişler boşuna. * ermenistan ile sağlıklı ilşki kurulabilir, kurulmalıdır da lakin azerbaycan'ı ezerek değil. bu işi ya ben ya sen olayına döndüren akepe, dış siyaseti eline yüzüne bulaştırmaya devam ediyor.
  -1 ... byrz
 8. 8.
  (bkz: kanuni hangi kapılara dayanmıştır)
  ... ikaperno