bugün

nüfusu 3 milyonun altındadır.
(güncel olarak 2.975.000).

1995 de 3.2 milyon nüfusu varmış.
insanların en büyük korkusu aile içi şiddet olan ülke.
halimize bak amk düşmanımız bize yardım ediyor.
büyük depremden sonra instagram ve twitterdaki ermeni sayfalarının deprem ile ilgili paylaşımların altındaki yorumları gördükten sonra daha da iyi anladım ki bu adamların fırsatı olsa dünyada bir tane türk bırakmazlar. öyle bir türkiye ve türk nefreti var hepsinde.
Bi soykırım yapmadık ki, ikincisini yapalım. 1915-1924 arasında 4.5 milyon tane türk öldü, kimsenin iplediği yok.
inci sözlükte destekçileri var bugünkü maçta ermenistanın.
kadınların gönüllülük esasına dayalı askerlik yapmasına imkan sağlayan yasa onaylandı. 6 ay askerlik hizmetini tamamlayan kadınlara, terhis olunca 1 milyon dram (62 bin TL) ödenecek.
Çok fakir bir devlettir, bugün varlığını ve kötüde olsa ekonomisini yurtdışı ermeni lobilerine borçlu olan devlettir, bugün Türkiye hadi size kapıları açıyorum dese Ermenistan' da adam kalmaz, onun için halkı yurtdışına kaçmaya meyillidir, gerçekten yoksul bir devlettir.
Bin yıl önce falan bitmiştir.

O zamandır Lobileri var. Büyük Ermenistan da bir hayal olarak kalacaktır.
Bir Terör Devletidir.
ermenistan dışında yaşayan yani o gıcık tanımlama ile diaspora ermenileri katı tutumları ile savaş, kan gözyaşı ve intikam duyguları pompalıyor.
lakin ermenistan halkı "lan hayata bi kere geliyoruz. ne bu çektiğimiz çile yokluk" diyor.
ha elbet onların içinde de diaspora gibi düşünenler var ama baskın çoğunluk değiller.
azerbaycan la barış anlaşması yapıldığında ayaklanan bu bir kısım diasporacı ermeniydi ama kısa sürede sesleri kesildi.

bu diasporacıların kini hakkaten acaip.
fransa da falan bir elleri yağda bir elleri balda. ermenistan da insanlar kan ağlıyor.
eğer çok istiyrsa bu diasporacılar, gidip ermenistan ın gücüne güç katsınlar. fransa dan ahkam kesmek kolay.
Ani harabelerine gittiğimde, iki ülkenin sınırını ayıran arpaçaydan ermeni köylerini görebiliyorduk.
sadece 29.743 km2 km yüz ölçümüne sahip olan, türkiye'de bir il büyüklüğünde bir ülke. şaka gibi gerçekten. coğrafya ne kadar da önemli bir ilim.
Bok gibi ülke.
Kadim bir kültür.
Lakin Türkler yokken de, hiçbir zaman Anadolu'da başat kültür olduklarını düşünmüyorum.

en büyük hataları kendilerinden çok daha büyük ve komplike bir Türk toplumuna karşı devasa bir düşmanlığa girişmeleri oldu.

Türkiye Türkleri ve Azerbaycan Türkleri toplamda 100 milyonun üzerinde bir nüfusa sahip. Üstelik devlet geleneği olan bir topluluk.
Senin ise 5 milyon nüfusun yok.
Git gürcülere kafa tut, el şeyi ile gerdeğe girişme.

Türk toplumu Osmanlı sayesinde var olmadı.
Anadolu Türk Devletleri bu halk sayesinde var oldu.
Bu yüzden Türkleri Roma sandılar ama yanıldılar.

Roma yıkıldı bitti ama Türklerin bir devleti yıkılsa, yerine bir başka yeni türk devleti geldi.
2003 senesine kadar
toplumsal & iktisadı gelişim seviyesinde

Türkiye’nin üzerinde olan bir devlet idi.

Bu utanç bize yeter.
kesip attığımız tırnak olamaz.
Sonunda belasını bulan ezik katil devlet yapılanması.
paşinyan sürekli kapıları açarız filan diyor ama bu ülkede herkese türklere düşman amk. arada yutup videolarına denk geliyorum herkes nefret kusuyor türklere. kardeşim beni sevmeyen ülkemede gelmesin bende onların ülkesine gitmeyeyim. yani ermenistanda eksik kalsın.