bugün

dosta korku düşmana güven salmaktadır.

görsel
Yakın koruması değil, cephede yaralanan bir asker. ilerleyen dakikalarda "bir an önce iyileşip cepheye geri dönmek istiyoruz" minvalinde de açıklamalarda bulunuyor. E tabi yersen.

https://youtu.be/e-xaYMxClgM
azerbaycan havadan tankları falan vurdukça sağa sola kaçışan ermeni askerlerin neden kaçtıklarının daha bir anlaşılmasına sebep olmuştur. bunun yarısı kadar lakayıt askerleri istikamet vere vere gözlerini şaşı yapıyorduk askerde iken..
az sonra çok pis dalacak psikopat tip havası da yok değil hani.
Adam cepheden gelmiş bildiğin.
revire gitmiş terlik istirahati almış.
Sen Savunma lan bakanı.
Değil cepheden nerden gelirse gelsin, Bu duruş Bizde olsa hemen silkelenir. Bırak duruşunu elini kolunu oynatmayı, sert baksa çarpılır. Ama işte bu gevşeklik lakaytlık olduğu, disiplin olmadığı için dağılıyorlar ya zaten. iyi de oluyor boşver. Aradaki Fark da burada..
herhangi bir tehlike aninda bakani terlik atarak savunacak korumadir. bence baya iyi.
Terlik istirahati almış oglum adam. Nolmuş.
yakın koruma değil de aslında cephede -yerseniz- savaşıp yaralanmış bir ermeni askeridir.

adamın gözünden korku akıyor, "kurtarın lan beni" der gibi bakıyor resmen. bunların en kahraman askerlerinden biri bu ise, ermenistan bitmiş. rusya'ya ve avrupa'ya güvenip onların kuklası olursan böyle ağlayan gözlerle kameralara demeç verirsin işte, ibişler sizi.
Biz bunları sürüyoruz cepheye. Bize orantısız güç uyguluyorsunuz dercesine bir görüntü olmuş.
Ayağındakiler tuvalet terliği mi onun ?
Görseldeki askere uzun uzun bakınca "bana ne amk tohumuna para mı saydım" dediğini duyabiliyorsunuz.