1. 1.
    hiç şüphesiz dünya siyaset tarihine adını altın harflerle yazdıracaktır bu halk. sarkisyan ufaktan diktatörlüğe gitmeye'çalışıyor ama hamdolsun benim milletim bu tongaya düşmüyor. sarkisyan a gereken cevabı meydanlarda veriyor. ey asil ermeni gençleri ermenistan sizin cesur yüreklerinizde ve sarsılmaz bedenleriniz üstünde yükselecektir.

http://www.bbc.com/turkce/haberler-dunya-43856299
    4 ... ruh okuzu
  2. 2.
    sübhanallah.
    bu nasıl bir demokrasi mücadelesidir ki askerler ve halk içiçe protestolara katılıyor.

ermenistan halkının diktatörlüğe müsade etmemesi
    6 ... ruh okuzu
  3. 3.
    iŞin içinde papaz imam varsa sonu boka sarar ben söyleyeyim.
    5 -2 ... shizi
  4. 4.
    Ermenistandaki paralel hristiyan cemaatçi yapının Fetö darbesidir. Kesinlikle cia in yani abd nin parmağı vardır, Halkı kandırarak askerlerle ayaklanma çıkartmışlar. Erdoğancı değilim ama gerçekleri görmek lazım sandıkta niye seçtiniz o zaman diye sorarlar adama. Kesin cia planlamıştır bu oyunu.
    Hadi geçmiş olsun

(bkz: 23 nisan 2018 ermenistan darbesi)
    ... elvis presley
  5. 5.
    içlerinde papaz var. siz hocaları sevmezsiniz.
    3 -1 ... idrak yollari enfeksiyonu
  6. 6.
    darbe değil bu mübarek. darbe 3. dünya ülkelerinde olur. bu halk devrimydi. darbede askerler hükümeti esir alır silahlar konuşur. burada sadece protestolar oldu.
    1 ... ruh okuzu
  7. 7.
    Aklı başında bir liderimiz olsa bu iyice karışması için destekleyip sonra barış. Sağlama amacıyla dümdüz ederdi.
    ... fyodor paskevich
  8. 8.
    Usta devrim darbe aynı şey bunların tüm amacı amerikanın ülkeleri kendi menfaatlerine göre yönetmek istediği kukla hükümetler kurup halkı kandırarak yönetime getirmektir, bunu da demokrasi halk zaferi altında yalan kavramlarla örtbast ederek gizlemek ve hain planlarını devreye sokmaktır esas maksat. Fetöcüler kalkışma yaparken trtden bildiri okurken aynı şeylerden bahsetmedi mi demokrasiyi kaybolan düzeni yeniden tesis etmek? Gerçek atatürkçüler vatanseverler bu oyunlara gelmez gelmemeli.
    (bkz: yurtta sulh konseyi)

ermenistandaki bu kalkışma bir darbedir ve kesinlikle buna karşı durmalıyız.
    2 ... elvis presley
  9. 9.
    feto olayı bambaşka bir şey. biz yıllardır feto nun münafık olduğunu söylüyorduk. devlet içindeki derin yapılanmasından yeteri kadar emin değildik ya da hafife aldık ama adamlar devleti komple ele geçirmişti. onu hiçbir sol parti bitiremezdi. buna yeltenen sol parti dinsizlikle suçlanırdi halk tarafından da destek görmezdi. yani feto ile iktidarin ters düşmesi bu ülke için gerçekten bir mucizeydi. bu durumdan hepimiz de memnun kaldık.

gelelim ermenistan daki devrime. şimdi her ülkedeki iktidar değişimi kimi ülkelerin işine gelir kimilerinin işine gelmez. bunun önüne geçmek mümkün değil. önemli olan halkin isteğine hangi liderin cevap verebildiğidir. fanatik gibi bir lideri ya da bir partiyi tutmak akıl dışıdır zaten. bugün sana güzel vaatler veren bir lidere oy'verebilirsin ancak yarın o kişi bu söylediklerini icraate geçiremediği zaman gereken tepkiyi gene sen vermelisin. ölümüne savunmak anlamsızdır. dış güçler paranoyasina kapılırsak halkın menfaatlerini hiçe saymış oluruz. ben eve götürecek ekmeğime bakarım. dış mihraklar şunu istiyor bunu istiyor laflarına değil.
    ... ruh okuzu
  10. 10.
    içinde din adamı olan bir işten hayır beklenmemelidir.
    Yine de hayırlı olsun diliyorum.

Edit;
    Haritaya bakıp düşündüm, şimdi Suriye yüzünden Rusya ile problemli olan Amerika acaba iran sınırında bulunan Ermenistan ı niye karıştırmış olabilir? Olabilir mi öyle bir şey?
    Dünya sorunları dünya haritası önünde daha doğru incelenir görüşündeyim.
    Bir de siz karışmayın. ibnelere uymayın. Yeterince karışık ortalık.
    Din adamlarına uymayın derim. ibneliğin başı onlar.
    ... thelma