1. ?.
  ermenilere oy verilmesini gururuna yediremeyen bünyenin hezeyanı. nooldu? suç mudur ki ermenistan'a oy vermek?

  3 gramlık beyninize suçu sokamadınız yıllardır: ermenistan ile sorun yaşayan türkiye. ermeniler ile sorun yaşayan türkler değil. halklar arasında hiçbir sorun yok. olması için de bir sebep yok. çünkü sorun yaşadığımız taraf ermenistan, ermeniler değil.

  sonra ermenileri düşman ilan ettiniz, kürtleri düşman ettiniz, hristiyanları düşman ilan ettiniz. birileri de gitti, sizin düşman ilan ettiğiniz bu suçsuz günahsız insanlara saldırdı.

  ha bire deyip duruyordunuz, "halkın iradesi". al sana halkın iradesi. bak bakalım o ermeniler düşman mıymış. bak bakalım ermeniler ile sorunumuz var mıymış.

  (bkz: yaşasın halkların kardeşliği)
  11 -20 ... thedewil
 2. ?.
  sonra da gider kapılarını boyarız di mi? çarpı da atarız.almanlar yahudilere yapmıştı.ezkaza 6-7 eylül olaylarını ateşleyen derin devlet planı olan Atatürk'ün Selanik'teki evinin bombalanması gibi bir hadise de oldu mu oh oh.hazır kapılar da boyalı.
  nelerle uğraşılıyor ya ? suriye EBU üyesi misal hadi aktif üye oldu ve eurovisiona katıldı, antakya yöresinden de bir ton oy aldı, 12 points to Syria. nolacak onları da deşifre edeceğiz?
  1 -8 ... eskicameldahaiyiydi
 3. ?.
  türkiye'de körleştirici ulusalcılık paranoyası kendine yeni bir virüs kazanır; gazete haberleri daha eğlenceli olur; polis türkiye'den giden teleoyların içinden ayıklama yaparak ermenistan'a verilmiş 42.379* oyun sahibinin peşine düşer; türkiye'deki ermeni nüfusun tam bilinmesi için özel bir nüfus sayım günü ilan edilir, sadece ermeni olanlar evde kalacak denir, kalmayanlar aşkale'de yol yapmaya ikna edilir, varlık vergisini verip kendini saydıranlar sonucu belirler: türkiye'de yaşayanlara dışardan gelenleri ekle, etti 78.952, çocukları, fakirleri, yaşlıları, o gün işi olanları, kontürü bitikleri, aklı yitikleri çıkar, kaldı 41.100*; işte inandırıcı o sayıya ulaşmanın macerası;

  bu macera burada bitmez ve polis ATALA * adlı bir şebeke ortaya çıkarır; polisin düzenlediği * fotoğrafta bir elleriyle gözlerini kapatmış, diğerini tırnak kontrolu gibi uzatmış* ermeni insanları görülür; önlerinde de bazı bayraklar* ** *; bir kaç yasa dışı cd* ve çok sayıda ve markada cep telefonu ve sim kartlar görülmektedir;

  devamı için:

  (bkz: #1637946)
  2 -4 ... nuhungemisi
 4. ?.
  deşifre etmek bir yana, taksimde birkaç tanesini de sallandıracaksın ki seneye ten point to armenia mı olur başka bir şey mi olur görsünler.
  10 -6 ... arabaciarabayatasget
 5. ?.
  hepimiz ermeniyiz pankartlarıyla gezenlerdir onlar.
  11 -13 ... west
 6. ?.
  hadi türkiye de ermenilere oy atanları deşifre ettik. tüm avrupada ermenilere oy atanları nasıl deşifre edeceksin. her ülkeye gidip "bizi sevin ne olur" mu diyeceksin. soykırım tartışmalarında ne kadar vahim durumda olduğumuz ikinci kez ortaya konmuştur. geçen sene fransa meclisi soykırımı tanıdığı sıralarda ermeniler fransaya 12, fransa da ermenilere 12 vermişti. adeta bir gövde gösterisi diyebiliriz. aradan bir sene geçti. gördük ki artık sadece fransa değil tüm avrupa "türkiyedense ermenistan" diyor. ne bok yiyeceğiz şimdi. aaa unutmuşum türkün türkten başka dostu yoktur değil mi? biz bize yeteriz tabi tabi...
  2 -4 ... oropher
 7. ?.
  ermenistan'a oy verenleri deşifre etmektir. ermenistan'a oy vermekte bir sakınca yoktur, lakin "yaşasın halkların kardeşliği, bilmemkaçıncı filoya kafam girsin" zihniyetiyle, gayet sevgi pıtırcığı bir biçimde ermenistan'a oy vermek sakıncalıdır, kafadan hem de..

  onun dışında ermenistan'ın oylarının %90'ı zaten ermeni asıllı vatandaşlarımızdan gelmiştir. bu tespiti yapmak için de çok zeki olmak gerekmez. türkiye fakir bir ülkedir, o yüzden oturup da "aa bunun şarkısı güzelmiş" diye oy atmaz, ben de atmam, yazık günah. ama türkiye'deki rum asıllı ve ermeni asıllı vatandaşlarımız nispeten zengindir, bunların hepsi kendi memleketine oy atınca da 10 puanı alırlar, ermenistan'ın 10 puanının %90'ı da bu temele dayanır. %10'u da bizim şirin çocuklar işte. *
  3 -2 ... quaresmatique
 8. ?.
  bizi üzen, bizi kıran, bizi hırslandıran şey karşılıksızlıktır. deşifreye de gerek yok kimseyi.
  şöyle açıklayayım;

  iki çocuk kavga ederler, ikisi de ağzınıza geleni söyler...sonra aileler evde konuyu gündeme getirirler, "evladım olur mu öyle şey, siz arkadaşsınız hadi barışın bakalım. sarılın bakalım" derler...

  sonra çocuğun biri bu talebe uyar, içindeki hırsı, kavga etmişliği husumeti bir kenara koyar. tüm samimiyetle barışmak için sarılmaya yeltenir;
  hırsını yenemeyen. hoşgörüsüz çocuk "sırt çevirir hayır ben onunla barışmak istemiyorum sarılmam da, gitsin buradan öyle arkadaşım yok benim" der...

  gururunu öteleyip sarılmaya yeltenen çocuğun hayal kırıklığıdır yaşadığımız...sarılma isteğimize karşın sırt çeviri olarak algılıyoruz hadiseleri...içimizde birşeylerin burukluğunu hissetmemiz, bilmediğimiz bir hüzün, bir aldatılmışlık hissi bundan...

  ama aslolan karşılık beklemeden yapmaktır güzel davranışı, taş atana ekmek atmaktır. büyüklüğün göstergesi budur.

  bir düşünür der ki;

  "güçlü adam kusura bakmaz" ! kusura bakmayacağız bizde/bakmamalıyız.
  5 -1 ... balyancho
 9. ?.
  halkların kardeşliğiymiş, ulan bu halkların kardeş tarafı niye her seferinde türkiye olmak zorunda?

  Al işte, diyalog için veriyor türkiye iki senedir oyu, hani zerre skimde değil, ama gel gör ki yok. Bu adamlar da diyalog namına bir hamle bir hareket yok.

  Kıçımızdan uydurmayalım diyalogmuş, dostlukmuş kardeşlikmiş..

  BEn kardeş değilim, dostta değilim. Ama ırkçı da değilim. illa dost olmak mı zorundayım?

  Ulan burası ortadoğu, adamın götünden kan alırlar ne barışı sevgisi??

  Türkiye'deki ermeni vatandaşlar vermiş olabilir, türkiye'de çalışan kaçak işçiler vermiş olabilir, önemsememek lazım. Kıçı kırık yarışma işte. Ama bu durumdan hareketle kimse bana martaval da okumasın..

  Git bağır bakayım ermenistan'da türkiye diye, türk bayrağıyla sokağa çık.. Sevgiyi kardeşliği göstersinler sana..

  istemez miyim, elbette isterim. Ama bu topraklar ortadoğu ne yazık ki, işte dünya'da sevgiyle tura çıkacğını düşünen italyan sanatçıyı ne yazık ki öldürdüler..

  Bu tip adamlar ermenistan'da da var, türkiye'de de.. Onun için sevgi kardeşlik demeyelim gücüme gidiyor.

  kısfmet diyelim hayrettin gibi, ne güzel...
  9 -2 ... zabalaynn
 10. ?.
  türkiyede yaşayan bir çok ermeni var. ayrıca bizim halkımız ermenistan'ın şarkısını beğense bile, birilerinden çekinir oy atmaya korkar. muhtemelen ermenistan'ın adlığı puandaki bir çok oy kendi vatandaşlarına aittir, ama birinin oyuna karışmak hesap sormak faşistlikten başka bir şey değildir.

  edit: ilk cümlede türk halkının oy atmamasının nedeni ermenilerden çekinmeleri gibi anlaşılıyor. ama türk halkının çekineceği ermeniler değil içimizdeki faşistlerdir.
  2 -5 ... asil en optimist pesimist