bugün

ermeni yar ermeni ; götüne sokam mermeri. türkü $ekli de vardır bunların.
geçmişte yaşanan olaylar sebebiyle, ermenilerin ne olduğunu pek de ziklemeyen büyüklerimiz tarafından literatüre kazandırılmış; halk arasında sarf edilen kötü sözlerdir. ermeni yanlısı entryler girip "ben ırkçı değilim!" mesajı vermek gibi fantastik işler yapmak hiçbir yazara fayda sağlamayacağı gibi sözlüğün kalitesini düşürecektir. hepinizden çok system of a down dinlerim, hepinizden çok ermeniyiz diye höykürene kızarım, ama ermeni lafını küfür içinde kullanan büyüğüme de güler geçerim.

bu kadar mı sorunlusunuz arkadaş?
(bkz: faşizm)

ermeni kardeşlerimize küfür ederek müthiş bir rahatlama yaşayan bu süpersonik faşolara sadece sktir git demek isterdim ama demiyorum. ayıp çünkü.
bir dönemin kavgasının sonucunda belleklere yerleşen hakaretlerdir.
halen özellikle çukurova çevresinde sıklıkla kullanılan hakaretlerdir.
''madem ki ermeni; herkese vermeli''

edit: eksileyen arkadaşlar başlığa bir örnek mahiyetinde yazdım! yanlış anlaşılma olmasın..
hepimiz ermeniyiz diyerek kendi kendilerine küfür edenler de vardır türkiye' de.
ekseriyetle ermenileri sevmeyen, düşman olarak gören ninelerimizden, dedelerimizden duyduğumuz; ermenileri sevseler dahi dillerine pelesenk olduğundan hiç ziklemeyip şahsımıza saydırdıkları, herkesin en azından bir kez duyduğu, içerisinde en azından bir kez ermeni kelimesi geçen küfürlerdir. küfür zaten mna koyim, kaç kere geçecek?

ermeni dölü, ermeni tohumu, ermeni gavuru bunların başında gelir.