bugün

geçen sene de yaşanan bir olaydır. yanılmıyorsam türkiye'den ermenistan'a ya 8 ya da 12 puan gitmişti pek hatırlayamıyorum. yanlız türkiye'de yaşayan ermeniler vermiş oyları yani biz türkler ermenistan'a oy atmamışız. bu haber bir gazetede çıkmıştı.
(bkz: bu ne yaman çelişki)
'bu ne yahu yılda sadece bir kez düzenlenen yarışmaya bile siyaset bulaştı' dememe sebebiyet veren tatsız hadise.
(bkz: eurovision bir yarışma değildir)
almanya,fransa,belçika,hollanda bizi çok sevdiği için 12 puan vermemiştir.gurbetçilerimiz nasıl orada telefonlara yüklendiyse,türkiyede yaşayan ermenilerde aynı edimde bulunması sonucu oluşan durumdur.
yalnız ermenilerin değil türklerinde büyük gayretleri sonucu verilen puandır..
geçen sene de 10 puan vermiştik...
ve bu puanları sadece türkiyede yaşayan ermenilerin ( ki sayıları 60.000 civarıdır ) attıkları sms lerle aldılar demek insafsızlık hatta kazlık hatta ve hatta saflık olur ancak..
benim gibi daha binlerce türk te atmış olacak ki türkiye bu puanı verilebilmiş..
efendim sanıyor musunuz ki bu oyları türkler veriyor. tabii ki hayır ülkemiz içindeki azınlık konumundaki milliyetçi ermeni kişilerin çabası ile olan bir olaydır bu. hadi belki şarkı güzel olsa bir derece amma ben şarkıda da bi bok görmedim ki.
(bkz: sen vermediysen ben vermediysem kim verdi)
Bence eurovision da verilen puanlar tamamen siyasidir.kimse şarkıların güzelliğine bakmıyor maalesef.eğer bakılsaydı ukrayna 2.olmazdı!
elbetteki birçok oy türkiye'de yaşayan ermenilerin oyudur ama eziklik pskilojisinden kurtulamamış ve şarkıdan bir b.k anlamamışta olsa ermenilere oy verelim de dink cinayetinden dolayı mahcubiyetimiz ortadan kalksın baglantısını kuran zavallı bünyelerinde oyu vardır. 12 puan ermenistan'da bizi 12 puanla kandıramazlar, soykırımı unutmadık, unutmayacagız, türkiye'nin başına bela olacagız şeklinde karşılanmıştır. yarışmada ermenistan'dan türkiye'ye puan çıkmamıştır.
Bizim ülke vatandaşımızın ne kadar saf ve ne kadar temiz olduğunun göstergesi. Bu ülkede bir çok Türk vatandaşı ya da azınlık hürriyetindeki kişi meçhul ölümlere gitti. Başka ülkelelerde de aynı durumlarla sayısız şekilde karşılaştık. Hangi ülkede böyle akla mantığa uymayan gönül almaca girşimi oldu. Hepimiz Ermeniyiz!!!! Yok ya! Bu ülkedeki anayasada bu ülke vatandaşı olan herkes Türk dür ibaresi geçiyor. Hepimiz Ermeni değiliz , hepimiz Türküz!! Bu ülkenin pasaportunu taşıyan, kimliğini taşıyan kim varsa Türk vatandaşıdır!
azerbaycan sayesinde bu sene gerçekleşmemiş olaydır.
olayın salahiyeti açısından.

http://www.hurhaber.com/news_detail.php?id=124132

özetle: türkiye'de 40.000 küsür kaçak işçi var.

Ehe yokmuş lan, 9 taneymiş kaçak işçi. 40.000 nerden çıktı ben de anlamadım, kafam karıştı bak şimdi. Dur ben bir düşüneyim.
anlayamadığım çelişkidir. ne yunanistan'dan ne ermenistan'dan bize bir puan bile çıkmazken bizden onlara puan yağıyor. sanırım adaletimiz tuttu. sanırım biz onlar gibi küresel olamayacağız. ama eminim bir daha ki yarışmada daha farklı bir tutumla oylama yapacağız. * *
(bkz: hepiniz ermenisiniz)
türkiye de binlerce ermeni yasadığı için pek de şaşılacak durum değil.
ermenistan'ın bayrağımızı çiğneyip 12 puan vermek, vay anasını sayın seyirciler.

http://www.boyuthaber.com...r-bayragimizi-cignedi.php

tek sevindiğim hadise ise 12 puanın yerine gitmesi *.
hadi geçtim ermenileri yunanistanda türk yok mu be ; bu nasıl iştir. bir daha izlersem iki olsun sözlük aha buraya da yazıyorum. *
(bkz: sen vermedin ben vermedim kim verdi lan bu oyları) *
sonuçta büyük bir yalan olan sms oyları adı altında gayet de lobisi güçlü olanın kendisini kabul ettirdiği bir ortam söz konusu. yani bildiğiniz gibi bu yarışmada siyaset konuşuyor. şüphelenmiyor da değilim, ab yolunda yapmadığımız yalakalığın kalmadığı bu dönemde acaba hükumet mi yaptırıyor bu oylama sistemini diye. adamlar da demez mi "ulan ülkeye bak, türkler hakkında ters konuştu diye gazetecinin kafa sıkıyorlar sonra da tutup 12 puan veriyorlar" diye... ha doğru mu bence yanlış... ermenistan en güzelinden üçün birini hakediyor da işte "hepimiz ermeniyiz" diye ortada gezen mallar da vardı bu ülkede bi aralar... evet bekliyorum daha ne kadar türkiye'nin adını, türkün gururunu yerlere çekecekler diye. gelecek sene de kuliste ermenilerin elbiselerini ütüleyin ayakkabılarını falan parlatın olmadı, yetmiyor bu...
yalakalıktır.
sigara yakan babanın çocuğuna ''herşeyi yap ama şu zıkkımı içme''demesi gibi bir şeydir.
dünya ya ermenileri seviyoruz imajı vermektir.*
Türkiye'deki ermenilerin, ermenistan'a oy vermesi sonucu oluşan puanlamadır.
Karşılığında Ermenistan'dan 0 puan almaktır.Her sene olduğu üzere..
Delirmemek elde değildir hafız..