1. 1.
  güvercin tedirginliğinde bir ruhu koruyamadığımız için...

  (bkz: ruh halimin güvercin tedirginliği)
  18 -37 ... a la folie
 2. 2.
  ermenilerin kuru kuru ozru kabul etmemesi ile sonuclanacak hadise.*
  6 -7 ... ben hep 17 yasindayim
 3. 3.
  ermenilere soykırım yapılmadığı söylenebilir, hiçbir şekilde sistematik olarak öldürülmedikleri söylenebilir, karşılıklı katliamlar olduğu söylenebilir (ki bu yine özür gerektirir karşılıklı olarak) ancak ermenilere haksızlık yapılmadığı söylenemez. vicdanı olan hiçbir insan ermenilere bir haksızlık yapılmadığını söylememeli. kampanya soykırım ile ilgili değil. kampanya, ermenilerin (evinde, barkında, işinde, gücünde, bugünki gibi etliye sütlüye karışmadan yaşayan ermenilerin) hiçbir gerekçesi olmadan yollara dökülmesini protesto ediyor. kimse destek vermek durumunda değil ancak destekleyenleri de bölücü ilan etmek kadar yanlış bir şey yok. asıl bölücülük budur.

  edit: öldürülen insanlardan bahsetmiyorum. soykırım, katliam falan hepsini bir yana bırakalım. ermenilerin tehcir ettirilmesinin haklı bir nedeni yoktur. var gibi gösterilmektedir. 1915'te birbirini asan kesen iki halkın da birbirinden bunun için özür dilemesini isterim ama konu bu değil, konu tehcir. ve bu tehcir asla savunulmamalıdır.
  13 -25 ... oneqeno
 4. 4.
  Prof. Ahmet insel, Prof. Baskın Oran, Dr. Cengiz Aktar ve Gazeteci-Yazar Ali Bayramoğlu' nun öncülüğünde yılbaşında internette başlatılacak imza kampanyasının adıdır. çok çirkindir.
  "acaba bunlar da mı nobel istiyor?" sorusunu akla getirir. *
  16 -8 ... ladyinred
 5. 5.
  erzurumda, karsta, ardahanda öldürülen tecavüze uğarayan türklerin esamaesi bile okunmamaktadır aydınlarımız tarafından. onlardan kim özürdileyecek?
  5 -3 ... bakanlarcekilsinbasbakangeldi
 6. 6.
  "ben de özür diliyorum" şeklinde katılınması gereken beyanat. ortada iktidar ilişkilerine kurban gitmiş tek bir kişi varsa özür dilerim.
  1 -8 ... sybian cemil
 7. 7.
  (bkz: ben de dönmek istiyorum)
  -4 ... sadik 2 dost 1 hayat 1 olum
 8. 8.
  katılmaktan gurur duyduğum insancıl ve ahlaki tavır.
  6 -29 ... filmkolix
 9. 9.
  benimde imzami atacagim kampanya.. tekrar diyorum ortada bir soykirim yoktur ama buyuk bir trajedi vardir.
  9 -19 ... scurtel
 10. 10.
  ermenistan'daki ve diasporada yaşayan ermenilerin bizden özür dilemedikleri ve bizden 1915 olayları için para ve toprak talep etmeyi bırakmadıkları müddetçe yanlış olacak tavır.

  eksilyenlere sözüm: siz özür dileyin. önce sizden tazminat, ardından bütün doğu anadolu'yu istemezlerse şerefsizim. arada nahçıvan'ı da yutarlar. sonra ne mi olur ? orada tek türk ve kürt kalmaz. kalanları da ermenileşmeye zorlarlar. inanmayan için söyleyeyim, bugünkü ermenistan, 1827'de rus egemenliğine girmeden önce iran'a bağımlı nahçıvan, revan, karabağ ve gence hanlıkları sınırları içindeydi ve nüfusun yüzde 90ı azeriydi. şimdi orada zorla hristiyanlaştırılmış tek tük azeri kalmıştır. biraz da tarih araştırın. ayrıca 1804'teki sırp isyanından başlayarak kaç adet türk öldürüldü ve göçe zorlandı ? bunun cevabını ver.
  7 -3 ... cemali