bugün

100 senedir bu topraklarda dökülen kanın tek sorumlusu bu salaklar.

Birinci dünya savaşında yaptığı katliamlar, asala, pkk nın kurulması ve eğitiminde yardımcı olmaları, karabağ işgali vs adamlar her türlü zarar.

Yok uslanmıyonlarda. 20 yaşında bir sürü ermeni masumun ölümüne sebeb verip, Azeri Türklerini de şehit ettiler.

Artık yeter. Açlıktan geberecek duruma gelmişsin. Şu coğrafyaya barış gelse de kimsenin kanı dökülmese. Bence türkler ve ermeniler barışabilir. Zaten halkın bir sorunu yok. istanbul da 50 bin Ermeni çalışıyor.
Kandirilmaya en musait ikici millet. Ilki tabi ki de kürtler.
ermenistan'da yaşayıp dünyanın çeşitli yerlerine dağılan millettir. ülkemizde de azınlık olmakla birlikte mevcutturlar.
ağır çatlak bir halk...

bir taraftan bakarsak, müthiş bir medeniyetleri var.. ortadoğunun en eski halklarından biri.. kendilerine özgü bir edebiyatları, mimarileri, müzikleri, tarih yazımcılıkları, mutfakları var..

osmanlı imparatorluğunda hep öne çıkmışlar.. osmanlı da bunlara çok ama çok güvenmiş.. onlar da osmanlı imparatorluğuna büyük zenginlik katmışlar. istanbul'daki bazı en güzel binalar ermeni mimarların elinden çıkmış.. modern türk tiyatrosunu onlar kurmuşlar...

öbür taraftan bakarsak, aşırı kindar ve kendini beğenmiş bir halk..

--biz aslında evropalıyız, ama önce müslüman araplar, sonra da mongol türkler orta asyadan gelip bizi evropa'dan kopardılar.. aslında sarışın ve mavi gözlüydük ama zorla saçımızı gözümüzü siyaha boyadı bu alçak türkler..

cinsinden uyduruk bi tarih tezleri var.. o yüzden de sürekli olarak avrupalılarla yakınlık kurmaya, onlarla bütünleşmeye çalışıyorlar.. etraflarındaki türklere ve azerilere ise hamamböceğiymişçesine bakıyorlar... uzaktaki avrupalılara güvenip bu komşularını sırttan vurmaya kalkışıyorlar.. ancak siyasi yetenekleri sıfır seviyesinde olduğu için sonu hep hüsranla bitiyor. avrupalılar önce cesaretlendirıyor sonra kullanıyor en sonunda da satıyor bunları.. sonra da bunların o acılarını soykırım diye paketleyip türklerin üzerinde baskı aracı olarak kullanıyor.. yani ermeniler hiç farkında olmadan bir kere daha kulanılıyorlar...

ermeniler kürtler gibi safi zarar bi halk değil. kültürleri ve sanatlarıyla bu bölgeye büyük katkılarda bulunabilirler. ama önce akıllanmaları lazım..

azerilerle aralarında öylesine büyük kinler oluşmuş ki o nefretin durulması için en az üç kuşak geçmesi lazım...
Avrupa özentisi çok fazla, kız yozgatlı adı chantalle (şantal) şantal nedir amk.
yaşları 20 -25 civarı olan yazarlar tarafından, haklarında en ufak bir bilgiye sahip olmadan sadece faşist büyüklerinden duyduklarıyla bu mecrada saçma sapan bir şekilde eleştirilen ve türlü suçlamalarda bulunulan "büyük ırk."

geçenlerde bir çocukcağız ermenileri "dünyanın en hain" milleti olmakla yaftalamış. ben de dayanamayıp sordum dedim ki "ne biliyorsun ermeniler hakkında ve kaç tane ermeni tanıdın hayatında?" bana verdiği cevap "5-6" oldu. ona göre yeterliymiş. üşendim sormaya daha ne geçti aranızda diye ama muhtemelen ya tasosunu keptiler ya da topunu dama kaçırdılar. o da bundan sebep "dünyanın en hain milleti" demiş bunun üzerine. ulan gülsem mi ağlasam mı!?

ermeniler, malazgirtten önce anadoluda türk milleti yok iken asuriler, süryaniler ve rumlar ile birlikte bu topraklarda var olan milletlerden biridir.

ermeniler, 1909'da 1. adana katliamına ardından da 1915'te soykırıma uğramış bir millettir. osmanlı kayıtlarında da mevcuttur.

sadece sivasta 212.000 kişilik bir nüfusa, onlarca kiliseye ve okula sahip iken ne oluyorsa bir anda buhar olmuşlardır malum soykırım yok ya!

19’uncu yüzyılda istanbul’un çehresini ve yönünü değiştiren binaların hemen hemen hepsinde ermeni mimarların imzası vardır. hani ayıla bayıla baktığınız binalar var ya işte onlar. sadece bir örnek valide sultan camii garabet balyan tarafından yapılmıştır.

karabağ meselesinde ise vakti zamanında azeriler ve ermeiler karabağda birlik içerisinde yaşarken yapılan bir refendumda karabağ halkı ermenistan'a bağlı yaşamak istediğini söylüyor ama nedense kabul görmeyip araya nifak tohumları seriliyor. son davalarda ise saldıran ermenistan değil!

lafın özü; "yok akıllanmaları gerekiyormuş" yok bilmemneymiş diye sikim sülfat şeyler yazıp çizeceğinize bu topraklarda onlardan kalan miraslar var diyerek sevinin ve etrafınızda yaşayan ermeniler varsa dost olun ki birşeyler öğrenebilin.
--spoiler--
ermeniler, malazgirtten önce anadoluda türk milleti yok iken asuriler, süryaniler ve rumlar ile birlikte bu topraklarda var olan milletlerden biridir.
--spoiler--

nereden okudun bunu? 1071, türklerin anadoluya son giriş tarihidir. 1040 tarihinde dandanakan savaşı olmuştur. 1048 tarihinde de Pasinler savaşı olmuştur. sözde 5000 yıllık kürt toprağı denilen hakkari'den bile 4000 yıllık türklere ait kurgan çıktı. siz sanıyorsunuz ki türkler, 1071'de şöyle bir girelim dediler anadoluya. sadece Bizans ordusunda paralı askerlik yapan kuman türkleri ve peçenek türkleri de vardı. avar türkleri de istanbul'u kuşatan ilk Türk boyudur. ermenilerin bu topraklardaki eski milletlerden biri olduğu açık zaten. mimarileri, edebiyatları, kültürleri, dilleri, alfabeleri, mutfaklarını kim inkar ediyor ki? bir de 1915 yılında soykırıma uğradılar demişsin. yapma ya? Osmanlı tarafından sadık millet olarak adlandırılan, büyük makamlar verilen ermeniler ruslardan gazı alıyor ve doğudaki türkleri öldürüyor. hamile kadınların karınlarını deşiyorlar. Türk kızlarına saldırıyorlar. türkler de karşılık verince soykırım mı oluyor? ismail bilgin'in Sarıkamış beyaz hüzün adlı kitabını bir oku bence. Ermeni tehcirinde öldürülen ermeniler, kürt eşkıyaları tarafından öldürülmüştür. Kürt eşkıyaları ermenilerin mallarına, topraklarına konmuştur. tehcir sırasında hastalıktan ölenler de vardı. nasıl bir soykırımsa hala ülkede yaşayabiliyorlar. ermenistan'dan gelip burada kaçak işçi olarak çalışıyorlar. insanlar burada ermenilerin geçmişini de yazar, türklere olan nefretini de yazar. ermenilerle olan geçmişteki kavgalarımızı da yazar. asala terör örgütünü de biz kurduk zaten Di mi? madem çok bilgilisin, faşist kelimesinin italyan milliyetçisi olduğunu bir öğren. ona buna faşist diyince faşist olunmuyor. sizin gibi kendini entel sanan solcular da başka bir kelime bilmiyor zaten. kimsenin ermenilerin geçmişini falan inkar ettiği yok. bomboş konuşmuşsun. sanki türklerin hiç mirası yok bu topraklarda. ermenilerin mirasını da kabulleniyoruz zaten. Anadolu uygarlıklarının devamıyız. evet ermenilerin akıllanmaları gerekiyor. özellikle yurtdışındakilerin ve ermenistan'dakilerin. ya adam hocalı katliamını yazmaya bile gerek duymamış burada insanlara velet diyor. hepimiz ermeniyiz diye bağıranlardansın galiba. yurtdışındakiler, Türk diplomatlarını öldürdü. karabağ zaferinden sonra yurtdışındaki türklere de saldırdılar. Azerbaycan şehidini domuzlara yedirdiler ama yine bunlar mağdur. Allah'ın algı operasyoncusu. türkiye'deki ermeniler yine fena değil. kardashian denen ermeni soytarısı açık açık Türk düşmanlığı yapıyor. Sevan nişanyan da öyle. zaten karısının üzerine bok döken birinden bir şey beklenemezdi. kaç tane dil öğrenmiş fakat adam olamamış. hrant dink de türklere pis kanlı diyordu. onun hakkındaki yorumun nedir? garo paylan Türkiye Azerbaycan'a yardım ediyor diye ağlıyordu. selin sayek Böke de onun tıpkısı. türklere hainlik yaptıkları çok ama çok açık. bunu kimse inkar edemez. bence senin akıllanman gerekiyor. gına geldi sizin gibi herkese yafta vurup da yine aynı yaftayı yapanlardan.
sırplar gibi çete kültürüyle yaşayan bir grup . devlet kültürleri yok .
bol bol baskın , cinayet , suikast , bombalama ...
boyundan büyük işlere kalkışma . heryerde hak iddia etme .
türkiyenin doğusu bizim , karabağ bizim , gürcistanın cavaheti bölgesi
bizim . fransa ikinci vatan , abhazya kuzey ermenistandır vs vs ....

" istanbulu ermeniler imar etmişmiş " .bizansın ermenileri
istanbula sokmadığını hatırlatalım . türklerin istanbulu almasıyla
ermeniler istanbula girebilmiş , türkün izniyle bir şeyler yapmıştır .

moskovada da italyan mimarların yaptığı eserler vardır . meşhur
kremlin mesela .....

Grand Prince Ivan III organised the reconstruction of the Kremlin, inviting
a number of skilled architects from Renaissance Italy, including
Petrus Antonius Solarius, who designed the new Kremlin wall and
its towers, and Marcus Ruffus who designed the new palace for the prince.

It was during his reign that three extant cathedrals of the Kremlin, the
Deposition Church, and the Palace of Facets were constructed.

The highest building of the city and Muscovite Russia was the Ivan the Great Bell
Tower, built in 1505–08 and augmented to its present height in 1600.
The Kremlin walls as they now appear were built between 1485 and 1495.[7]

Spasskie gates of the wall still bear a dedication in Latin praising
Petrus Antonius Solarius for the design.

https://en.wikipedia.org/wiki/Moscow_Kremlin

************

şimdi italyanlar , rusyada hak sahibi mi ????

sözün kısası her fırsatta türk düşmanlığı yapan
sopa yiyince de ağlamaya başlayan bu ermeni takımı
akıllanmayacaktır . heriflerin soyadlarının da yarısı türkçe
" boyacıyan , demirciyan " vs ...

malatya , ermenistanmış ....

Batı Ermenistan'ın Malatya bölgesinde tarihi eserler ele geçirildi.

https://www.youtube.com/watch?v=lOu8HbGAIwQ

**********************************

şarkılara bak ......
altyazılı ....

Adana Project - Zartir Lao

https://www.youtube.com/watch?v=3DFJEgLS158
devamlı ağlayan besleme halk ...

görsel

görsel

kısaca bunlar düşman ....
5 -6 milyonluk nüfuslarına bakmadan sevimsiz işler yapan
millet .

1977 moskova metrosunun bombalanması .
7 kişi öldü .

Armenian Terrorists in Moscow Metro

https://www.youtube.com/watch?v=vzZWB5GZU-k

***********************

mahkemede ermeniler .....

https://www.youtube.com/watch?v=FlQLNtsEgMw

***********************

ermeniler , azertürklerinin 10 saat içinde kelbecerden
gitmesini istiyor . konuşan kel ermeni , monte melkonyan ....

КЕЛЬБАДЖАР-АРМЯНСКИЕ ТЕРРОРИСТЫ ЗАХВАТЫВАЮТ
МИРНЫХ ЖИТЕЛЕЙ В ПЛЕН

https://www.youtube.com/watch?v=f05ffT90-5A

*********************************

1993 yılı , Kelbecer . Torununu bırakmaları için ermenilere
yalvaran Azerbaycanlı nine .

https://twitter.com/Azeri...tatus/1327253761480400901
Türklerden önce anadolu'da olmaları onları otomatikman anadolu'nun sahibi yapıyorsa etnik amerikalılar başta olmak üzere 19.yy dan sonra ABD vatandaşı olmuş 40 milyon alman kökenli ABD vatandaşı tüm afro-amerikalılar,italyanlar,irlandalılar ve ispanyolların işi zor valla en kısa zamanda tüm kıtayı boşaltıp asıl sahipleri Eskimo ve kızılderililere bırakmaları gerekecek desene

Zaten mesele türkler olunca herkes bir talep derdinde yunanlılar da böyle Ermeniler de ulan sayın ermeni kökenli yaşayıcımız zamanında batı iran,kuzey ırak sınırına kadar yayılmamış mıydı ermeniler git biraz da ırak,iran'dan toprak iste bakayım mollalar ne yapıyor son 20 senede şamar oğlanı olduğumuz için bulmuşlar tabi bizim gibi enayileri herkes bir talep derdinde ikinci bir makedonya Cumhuriyeti vakası.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.