1. 1.
    var olan şeydir. celallenmeyin hemen dinleyin hele önce.

bu ülkede biz türklere en yakın kültüre sahip olan ermenilerdir. çünkü onlarda bizim gibi genelde batıda yaşıyor. e haliyle barzoluktanda uzaklar. gayet medeni ve kokmayan insanlardır.

edit: kültürel, yaşayış tarzı olarak diyorum yav. istanbulda ki sosyal bir ermeni mi türklere yakındır yoksa mardinde çobanlık yapan bir kürt mü.
    3 -3 ... iskit saka fatih
  2. 2.
    kardeşlikten yanıp tutuşan ermeniler Türk kadınlarının karnındaki çocuğu acımadan , canice katletmesi bu kardeşliği perçinleyen şey galiba (!).
    3 -2 ... eneziker
  3. 3.
    Türk yunan desen hadi neyse de Ermenilere en yakın halk türkler değil kürtler ve perslerdir.
    -1 ... zenci forvet
  4. 4.
    Osmanlı zamanında milet-i sadıka diye anılan ve çeşitli bakanlıklar getirilmiş olan bir millettir. Çok şeyler geçti aramızdan benim dedem ve onların dedeleri kırdık birbirimizi keşke bir perinin sihirli değneği olsa da affetsek birbirimizi ne güzel olurdu.
    2 -3 ... kremlinkadini
  5. 5.
    eski gunlerde var olan kardeslik. bakmayin siz turkler araplarla da kardestiniz simdi bas dusmaniniz olmuslar.
    1 -1 ... arxaggelou
  6. 6.
    Yok öyle birşey.
    3 -4 ... prates
  7. 7.
    istisnalar kaideyi bozmaz. Türklere soykırım yapan ilk fırsatta bizi sırtımızdan vuranlardan dost falan olmaz. Daha dün azerbaycan'da yaptıkları soykırımı unutmadık. bu fikre katılanlar kanı bozuk haindir.
    5 -1 ... ne istiyosam olmuyo
  8. 8.
    iki kavgalı kardeşiz. Aynı toprağın belalı çocuklarıyız. Şunu o taş kafanıza sokun. Sen beni öldürdün, ben seni öldürdüm, o soykırmış, şu soykırmış, hiç bir yere varamayız.

Kafanda kan dökmek varsa, bu olayın sonu gelmez arkadaş. Bu kadar basit. Sen buna cevap vereceksin kardeşim, bu olayın barışçıl bir şekilde sona ermesinimi istiyorsun? Yoksa kan revan içerisinde devam etmesinimi? Tarih tarihçilerin işidir. Yazsın kaydetsin, okuyan okur. Herkes uzman olmuş. Kulaktan duyma bilgiler, eli ayağı tutmayan ihtiyarların dedelerinin yaşadıkları, internetten iki üç makale..

Peki tarihteki kötü olaylardan ders çıkarmak yerine, neden tekrarlanması için beklenişe giriyoruz? Neden barışmıyoruz abicim? Neden 5 dakika vahşi hayvanlar gibi olmayı bırakıp insan davranmıyoruz ya biz.

Ben şiddeti savaşı sevmiyorum. Dostlarımla oturup bunları tartışmak yerine bir iki bira içip maç seyretmeyi tercih ediyorum. Eğlenelim, takılalım amınakoyim. Sanat yapalım, üretelim anasını satayım. Ya aga, biz niye 100 sene önceki olay yüzünden halen birbirimizin anasına bacısına sövüyoruz?
    4 -1 ... abiniz co
  9. 9.
    iyi güzel hoş konuşuyorsun ama ben osmanlı dönemine bile gitmeyeceğim şuan. Yakın tarih olarak karabağ savaşı, hocalı katliamı gibi bir örnek varken uzağa gitmeye gerek yok zaten. merak etme ben veya benim gibilerin ermenileri yok etme gibi bir niyeti yok. dediğim gibi istisnalar olabilir, ülkemde ermeniler yaşayabilir, geçinebilir, ekmek yiyebilir hiç sıkıntı yok. ama kesinlikle güvenilmeyecek bir millet. şimdi hocalı katliamını tarihçilere bırakalım mı kardeş *
    5 -3 ... ne istiyosam olmuyo
  10. 10.
    Kimseye güvenme. Ama benden nefret etme. Sende ermeni yada süryani olarak gözlerini açabilirdin. Saçma yani bu mevzu. Hocalı mocalı, bunları yapan benmiyim kardeşim? Ermenistan’ı türkiyede kaç tane ermeni biliyor allah aşkına. 5 şehir say desen ana şehrini bilemeyiz. Hiç alakamız olmayan bir ülkenin yaptığı bir şeyin hesabını bize ödetiyorsun. Yanlış. En büyük meziyetimiz bayramda seyranda kiliseye gidip yemek yemek, neden birbirimizi canavarlaştırıyoruz?

Kafanda nasıl bir şekli var ermeninin bilmiyorum ama, kesinlikle düşündüğün gibi değil. Okuluna giden gelen, orta gelirli esnaf bir aile çocuğundan başka bir şey değiliz çoğumuz.
    Bu değişmez bir gerçek. Çoğumuzun ana vatanı, evi türkiye. Her ne kadar senin vatanınsa benim vatanım. Ama ne azerbaycan, nede ermenistan bizim vatanımız. Politik oyunlara alet olma.
    2 -1 ... abiniz co