1. 1.
  Bugün itibari ile Avrupa Parlamentosu genel kurulu, Türkiye raporuyla ilgili yaptığı oylamada, Ermeni iddialarını tanınmasını öngören değişiklik önergelerini reddetti. Ve yıllardır başımızı agrıtan bir yalan olan ermeni soykırımı resmen tanınmaz oldu.
  15 -6 ... seytanin fisildadiklari
 2. 2.
  ortada bir savaş yokken amerika yüzbinlerce yerli halkı gözünü kırpmadan katletti bu bir soykırım olarak kabul görülmedi. konu türkiye olunca soykırım denildi.
  31 -8 ... ysfkdrklc
 3. 3.
  ^who remembers today the extermination of the armenians.^

  adolf hitler 22 agustos 1939

  turkcesi;

  bugun ermenilerin yok olusunu kim biliyor ki?
  14 -29 ... scurtel
 4. 4.
  Ermeni sorunu ilk olarak 1877-1878 Osmanlı-Rus savaşı sonunda imzalanan Ayastefenos anlaşması sonucunda ortaya çıkmıştır.
  1878 Berlin Konferansı'nda da rusya'nın ortaya çıkardığı sorun olmaktan çıkıp uluslararası boyut kazanmıştır.
  Ermenilerin soykırımın yıldönümü olarak saydıkları 24 nisan'da osmanlı devleti, ayaklanmaları çıkaran elebaşlarının tutuklanmasına ve ermeni komite merkezlerinin kapatılmasına karar vermiştiştir.
  27 Mayıs 1915'te de techir kanununu çıkarmıştır.
  3 ... meli
 5. 5.
  kimine göre özde, kimine göre sözde, dedeme göre közde olan soykırım...*

  edit: ulan yakan benim dedem, size ne oluyor. Kötüleyecekse o kötülesin entryi
  25 -33 ... liberla
 6. 6.
  osmanlı-rus savaşı sırasında osmanlının ruslarla savaşırken bir yandan da ermenilerin taşkınlık yaparak ordunun savaştığı cepheyi arttırması üzerine osmanlı devletinin müttefiki olan almanyanın tavsiyesi üzerine tehcir kanunu çıkartıp ermenileri suriyeye zorunlu göç ettirmesi sırasında yolda hayatını kaybeden ermenilerin güya katledildikleri iddiasının adı.halbuki suriyeye göç ettirilen ermeniler fransız üniforması giydirtilerek antep urfa maraş gibi şehirlerde işgallere katılmışlardır.güney cephesindeki kuvayi milliye hareketinin bu denli büyük olmasının nedeni bu ermenilerin türklere işkence vs gibi insanlık dışı muamele yapmasıdır.
  12 -2 ... omeryus
 7. 7.
  (bkz: hangi ermeni soykırımı)
  6 -5 ... quafin
 8. 8.
  (bkz: sözde ermeni soykırımı)
  10 -3 ... jamall
 9. 9.
  türklerin yapmadıklarını iddia ettikleri soykırım.
  13 -35 ... karin
 10. 10.
  uyuz olduğum tabir. "soykırım" tabiri "bir neslin tükenişi, soylarının artık devam edemeyişi" gibi bir muhteviyata sahip. yahu biz bu adamların soylarını kırıp yok ettiysek, ermenistan'da yaşayan ibibikler ne sikim oluyorlar? kayıp imparatorluk atlantis'in klonları değiller ya bu koduklarım. bildiğin ermeni işte.

  eğriye eğri, doğruya doğru dostlarım, o zamanlarda damarımıza bastıkları için birkaçını öldürdüğümüz doğrudur. birkaçı da tehcirde iklim koşullarından ölmüştür, ona da eyvallah, ama soylarını tüketmedik. gerçi ermeniler genetik olarak hamamböceğine en çok benzeyen millet. öleceğini anladığında olduğu yere 400 yumurtayı birden bırakırlar.
  14 -18 ... peter petrollu