bugün

turkiye'de yasayan ermeniler arasında bulunan tarihsel gercekleri kabul etmiş ermenilerdir

edit: gün geçmiyor ki bir başlık daha başımıza kalmasın sayın seyirciler.
objektif ermenilerdir.
bu çağda yaşadığını sanmadığım ermenidir.
(bkz: o ne olaki)
tarihi geçmişini araştırma ve gerçekleri öğrenme durumuna gelmiş kişidir.
avrupalıların gazına gelmemiş, tarihe nesnel yaklaşmayı bilen, kışkırmamış ermenidir.
evimize davet edilip yemekte baş köşeye oturtulacak ermeni kardeşimiz
delikanli, tarihi iyi arastiran ermeni.
sakalına zemzem dökülmesi gereken ermenidir.
gerçek türk olan ermenidir.türk olmak için kan bağı gerekmez, bu ülkeye, gerçeklere inanmak yeterlidir.

ekleme:ey bu tanımı eksileyen ırkçı şahsiyet! bu sözlükten derhal defol! senin gibilere ihtiyacımız yok!
şişli'nin, ermenilerin yoğun olarak yaşadığı bomonti semtinde, iş için gittiğimde sohbet ettiğim bir ermeni ile aramda geçen dialog.

+maksat muhabbet baksana, bana fatura göndericekmisin. muhasebeci beni aradı da, xxx liralık fatura lazımmış.
-ya abi benden böle imkansız şeyler isteme ya. kdv'sini verirsen kesebilirim ancak.
+ya öff be. bize soykırım yapıyosunuz,fatura vermiyosunuz. nedir sizden çektiğimiz be.*
açıp okumuştur,kör milliyetçi ermeni değildir...
- ermeni soykırımı yoktur
+ nasıl yani siz bir ermenisiz?
- olabilir
+ tebrik ediyorum bu objektif tutumunuz için
- ben herzaman gerçekleri söylerim ermeni soykırımı yoktur...ermenilere soykırım uygulanmıştır
+ senin kelime oyununu skim
ermeni soykırımı diye bir şey var diyen türk * ile aynı durum içinde bulunan kişidir.
ermeni düşmanlığı ilkokullarımıza kadar yayılmış ve birilerince ermenilerin bir kısmının bizi kötü duruma düşürmeye çalışması sekiz dokuz yaşlarındaki çocuklara anlatılırken,gelecek kuşak ermeni düşmanı gibi yetiştirilirken ve atatürk'ün yurtta barış dünya'da barış sözünü bilmeyen çocuklara ermeni sözde soykırımı anlatılırken tüm türklerin varlığından haberdar olması gereken ermenilerdir. Ermenilerin hepsi öcü değildir.

edit: Sözlükteki savaş yanlısı ve kafatasçı arkadaşlardan barış yanlısı olduğum için özür diliyorum.
(bkz: yoktur)
(bkz: delikanlı)
(bkz: bunu diyen ermeni olamaz)
türkiye ermenileridir. vatanlarına ihanet etmemenin verdiği rahatlıkla bunu soylemektedirler. bu güzel insanlardan biride levon panos dabagyandır. bu konuda birçok kitabi ve makalesi bulunmaktadır. ayrıca kendisi ermeni tarihçisidir bu da onun objektif bir tarihçi olduğunu gösterir. ermeni soykırımını kabul etmez ve ermenilerinde bu oyuna alet edilmesinden hiç hoşnut değildir. çünkü ermenilerin en azından türkiyedeki ermenilerin burada olmaktan mutlu olduğunu düşünmektedir.
Ermeniliğinden şüphe duyulması gereken kişidir.
http://www.youtube.com/watch?v=XH6QxXAoBbQ
(bkz: realist)
onu diyen ermeni bunu da dedi

(bkz: biz türklere soykırım yaptık)
soykırımın bir ırktan bir insan kalmayana kadar katledilmesi anlamına geldiğini bilen ve tarihi her türlü kaynaklardan araştıran ermenidir.
evet soykırım diye birşey yoktur, ama gerçek insanların unutulan, görmezden gelinen ve saygı duyulmayan gerçek acıları var!*
(bkz: adamin gol diyor)