bugün

kendim seçmediğim ırkımdan dolayı bana gösterilen insanlık dışı ve hipokrat yeminine son derece aykırı muameledir.

efendim, geçenlerde afedersiniz şifayı kaptım. fazla soğukta durdum bu aralar, ondan olsa gerek.

hemen ertesi gün güç bela dışarı çıkıp hastanenin yolunu tuttum. tc vatandaşı olduğum için zorunlu sağlık sigortam olduğundan ücretsiz olarak muayene olabiliyor olmama güvenip hasta kayıt bankosundan sıra numarası aldım.

dakikalar dakikaları kovaladı ve sıra bana geldi. içeri girdim, doktorun gözü çoktan kırmızı mavi turuncu atkıma takılmıştı. biraz yüzünü ekşitti, "sorunun ne?" dedi, "ateşim var, çok halsizim." dedim. "soyun da muayene edeyim." dedi. soyunmaya başladım, tabi sol kolumdaki sayın cumhurbaşkanım başkomutan serj azati sarkisyan dövmesi de kabak gibi ortaya çıktı. doktorun bu dövmeyi görmemesi imkansızdı. "ya sabır!" çekti, steteskopu yalandan biraz sırtımda gezdirip "hiçbir şeyin yok, eve git dinlen geçer." dedi. "doktor bey, ben çok hastayım, ne demek hiçbir şeyim yok?" dedim, "ya uğraştırma beni şimdi reçeteydi ilaçtı falan, giyin siktir git işte." dedi.

tc'nin bana sağladığı sağlık sigortamdan bile yararlanamamanın verdiği hüzünle, hasta hâlimle, faşizme söve söve evime gittim. bir hafta boyunca yataktan kalkamadım, işten güçten geri kaldım.

bazen diyorum artık gazi erivan'a geri dönsem mi diye. belki orada hipokrat yeminine sadık, vatandaşlık bilincine sahip bir ermeni hekimi, bu garip soydaşına naçizane tabiplik eder.

"beni hay hekimlerine emanet ediniz." - hayastan cumhurbaşkanı serj azati sarkisyan.
kimsenin yaşamaması gereken foşikçe bir olaydır..

yalnız bu format benimdi!?
(bkz: taklitler asıllarını yüceltir)
güncel Önemli Başlıklar