bugün

işe girmiştir.
bu yakınlardaiş yüzünden başıma gelebilcek hadise.

çeşitli kataküllilerle yırtmaya çalışıyorum bakalım becerebilecekmiyim.
bir erkek dört unsurdan dolayı saçını kestirir;
1.Sevgilisi benim saçım senden kısa diyerek triplere girdiğinde hayatını çekilmez hale getirirse yapacak birşey yoktur...
2.Asker yolu göründü demektir...
3.işe girmiştir ve patronu ben seni sekreterimle karıştırmak istemiyorum o yüzden kestir demiştir ve kestirmiştir...(tabi bu espirisi).iş disiplini açısından gereğinin ne olduğunu söylemiştir...
4.Olayın içine baba girmiştir ki bu en kötüsü babalar her zaman acı söyler...
6 ayda uzattığım saçlarımı kesmek zorunda kaldığım durum.* bütün günümü aynaya bakarak geçirmiştim, belki alışırım diye. yok arkadaş olmuyor.
Bir gece uyurken ansızın babasının tutuğu bir makasın saçına hunharca girişmesiyle son bulur macerası.
ikinci dönem başıma gelecek hadise. staj bozuyor insanı namıssızım. (!)
baba zoruyla gerçekleşen eylemdir, yıllar önce bu tür olay başıma gelmiştir.
evlat acısı gibi koyar adama.
hele ki bunu kısa sürecek olan bir staj için yapmak zorundaysa ağlatabilir.
sevgiliyle berbere gidilir... bol fotoğraf çekilir... kesilen saçlar saklanır.
erkekler için esaretin başlangıcıdır.
askerlik dışında bu konuda pek rahatsızlık çekmemiş şahsımın söyleyebileceği söz öbeği. şahsım da 4 yıldır uzattığı saçları askerlik dolayısı ile kesecektir. kökü sende deselerde pek iç açıcı olmuyor kıçına kadar uzun saçları kestirmek. artık bir yerlerde saklayıp fosilleşmesini bekleyeceğim saçlarımın.
genelde meslek icabı yapılması gereken durumdur. vitrine bakarak değerlendirme alışkanlığı yüzünden oluşan mecburiyet.
çok üzücü bir olay... (bkz: swh)
(bkz: erkeğe benzemenin ilk adımlarından dır)

edit: hmm... ne kadar çok marjinal yazarımız varmış böyle yada uzun saçlı.
erkek saçını kestirmişse mutlaka ölmeden birkez daha uzatır dedirten kişisel gelişim , psikolojik davranış eğilimi...
önce saçlarını kaybedersin, sonra özgür hissettiğin ne varsa alır senden kapitalist düzen.
(bkz: asker traşı)
..... dedin ve canımı yedin be hacı.

evet iş için böyle bir halta giriştim ve hala canım yanıyor. üç kuruş maaş için canım saçlardan olduk. öyle güzel ve uzun saçlarım vardı ki berber kardeşimiz espri bile yapmıştı ''abi yastık dolduralım bunlarla'' diye.

(bkz: hep bu tayyip yüzünden)
Senelerce uğraşılan emeğin heba olması. Özgüveni kırar.
Bi süre tamamen hayatından soğuma, dışarı çıkmama, kafaya bere geçirip dolanma.
Sonrasında kesilen saç yüzünden psikolojisi bozulan arkadaşı toparlamaya çalışma çabaları gelir.
.
*: Ya çok kötü hissediyorum böyle.
/: Gerçekten bak buda çok yakışmış bence.
*: Evet bende biraz ısınıyo gibiyim aslında da nebiliyim... (Buzlar yavaş yavaş çözülür.)
/: Aman istediğinde uzatırsın zaten.
(Hatırlayınca yeniden dağılmış bi hal alır ve yeni baştan...)
(bkz: kesmeyipte besleyelim mi)

yıllardır uzun saçlı gördüğün biri saçlarını kestirince ereksiyon olursun ya (kel olduğudman mütevellit) farklı bir durum.
50 CM DEN UZUNSA PERUKLUK SATSIN iŞE YARASIN.

ALLAH ZEKi ENES AKKANI, AZiZ KEDiYi KORUSUN.
tipsiz erkeklerin zorlanacağı hadisedir.

çünkü adam tipsizdir. tek artısı uzun saçlarıdır. o da olmazsa kimsenin ona bakmayacağını iyi bilir. ondan komplekste yapar.

erkek dediğin kısa saçlı olur. ya 3 numara ya da çeyrek parmak boyu.
askere giden bir metalci gencin dramıdır. saçları kestirmeden önce metal barlar dolaşılır sabaha kadar itina ile headbangler yapılır saçın hakkı verilir. sonra tuzla'ya sınava gitmeden hemen önce makas ele alınır ve saça, sakala bodoslama girerek saç, sakal kesilir. bundan sonra devreye daha önceden hazır ettiğimiz kötü gün dostu şapka devreye girer. artık gönül rahatlığıyla(!) askere gidebilirsiniz.
bunu bulan ilk insanlar yaşamıştır diye düşünüyorum. yaşadı derken harbiden yaşadı yani. herkesin saç baş karman çorman.
+ püfünikandi abi ben bir şey buldum.
- söyle yigenim.
+ yeni bir meslek yarattım. şimdi bizim sıkıntımız bit, pire malum saç sakaldan dolayı.
- ee?
+ diyorum ki bir dükkan açalım. adı da "berber" olsun, yeni insanlar yetiştiririz "çırak" deriz onlara da.
- hay aklınla bin yaşa lan. yeni bir çağ başlatıyoruz dikiment, " traş çağı "