bugün

terbiyesizliktir.çünkü hediye küçük ya da büyük, ne olursa olsun hediyedir.hediye işte adı üstünde.senin istediğin bir şey alındığı zaman hediye olmuyor yani.hediye gönülden kopandır, imkandır, alabilitedir.ötesi yok.bunun en kolay yolu var.gidersin bir zengin koca bulursun.verir sana bol bol para.kendi hediyeni gider kendin alırsın.*
iki anahtar hediye edildiğinde seke seke ve kikirdeye kikirdeye başkasına varacak hatunun eylemidir.
iğrençlikten kasıtın ne olduğuna bağlıdır ... saçmalıktır ama yine de hediye içten gelen bir şeydir almıştır ve alması da önemlidir bir yerde...
fazla simartilmis bir kizin suclamasi.
prenses olduguna inanarak/inandırılarak büyümüş, kibarlıktan, nezaketten nasibini almamış kızın serzenişidir.
bahsi geçen erkek: arkadaşın sevgilisi.
ben: duygusuz, aşktan zerre bişi anlamayan odun.

-baksana bana çakma ipod almış, canım benim
+bence iğrenç bişi almış. bozulur o.
-hayır ya, çok tatlı
+çok sikindirik. alanların elinde kaldı hep.
-çok ince düşünmüş ya.
+bence direk kazma. ben bunu suçlarım.

bahsi geçen erkek: herhangi bir erkek. sınıftaki yılbaşı kurasında torbadan çıkan isim. en belirgin özelliği abazanlığı.
ben: olayda kesinlikle yokum.

-saol cem
+bişi değil. işte naçizane.. açsana
-ama.. jartiyer?
+poşetin dibinde bişi daha var
-kelepçe?
+beğendin mi?
-iğrenç hayvan, sapık. hocaaam, ben bu öküzü suçluyorum.
(bkz: terbiyesiz)
(bkz: yüzsüz)
(bkz: nankör)
böyle gider bu.
iğrenç hatunun, iğrenç davranışıdır. dünyanın en iyi hediyesi, o hatunun elinde iğrençleşir zaten.
Sevgilinin aldığı hediye kötü olmaz. Seviyorsan eğer en kötü, en değersiz eşya bile gözünde çok değer kazanır çünkü onu senin için, seni düşünürek senin çok değer verdiğin bir insan almıştır. O hediyenin gerçekten seven insana kötü gözükme gibi bir olasılığı olmamalı.
-çok iğrenç hediye alıyor ya ama hediyeyi beğendim
-nası ya?
-yani hediye güzel de alışı iğrenç. o elleriyle tutuyo böyle... ööghh.. ama hediye güsel, pahalı.
her zamanki gereksiz kadın kaprislerinden biridir.yahu adam düşünmüş almış, almasa da ''bi hediye bile almıyoo amaaaaa'' derdin. nazikçe teşekkür et, sus işte. daha ne istiyosun....
bundan seneler once efendım ufacıktık,miniciktik yanılmıyorsam ilkokul 2. sınıftaydık.Okula sabah bir gittik kızın dogum gunuymus,herkes bırseyler hediye ediyor bizde cocuk aklımızla herkes veriyor madem bizde bısıler verelım maksadı ile cantamızın ucra koselerınden buldugumuz bır tukenmez kalemı goturduk ve verdik.Ne dese begenırsınız:bu kalem kullanılmıs amaaa!!
sımdı o yasta bır psikolojik bunalım gecirdik tabi ama yapılmazkı buda ayıptır.Bunun gibiler buyuncede boyle yapıyor iste.
bence erkegi hediyesinden ötürü suclamak degildir bu cümle.erkek kiza aniden hediye almaya karar verir.ne alsam diye hic düsünmez.sunu alayim da sunu ifade etsin,aaa bunu cok begenir,ya da bu ona cok yakisir gb seyleri hic düsünmeden karsisina cikan ilk dükkana girer ve saticinin yetenegine bagli kalinarak bi hediye secilir.iste kiz bunu, hediyeyi gördügü ilk anda anlar ve, ya tepkisini belli eder ya da ölene kadar hic düsünülmeden,anlamsiz alinan hediyelere maruz kalir.gereksizdir bu hediyeler..alelade(parasi hic mühim degil) alinmis hediyedense hic bisey alinmamasi tercih edilir.