bugün

tartışmasız en genel gecer dogru bilgidir.
"yuvayı dişi kuş yapar."
"başarılı her erkeğin arkasında bir kadın vardır."
doğru önermedir. keza kadın kadın olmadığı zaman erkeklerin başına gelen halleri örneklemeye kalksak saymakla bitmez.
(bkz: seni kandırmışlar dostum)
kandın cinsi kadından farklı olup hayatlarının sonuna kadar bakire kalma yetisine sahiptirlerdir.
Erkeği erkek yapan kadınsa, kadını kadın yapan nedir? gene kadındır.
adam yarım yamalak salak birşeyse olabilir ama gerçek bir erkek kadını kadın yapar. hani "kadınlığımı hissettiriyor bana" derler ya o misal. bu da kadınların sıçtığı bir felsefe. yani demek oluyor ki bu kadın milletinin her birşeye yetiştirecek lafı vardır ,siktir edin hissettiğiniz gibi devam edin onlar bu halinize de gelirler..
' erkeği erkek hissettiren kadındır' ya da ' erkeğe erkek olduğunu hatırlatan kadındır' da denilebilecek önerme.
% 89 ihtimalle bir bayanin actigi basliktir.
kimi erkekler için sadece sağ eldir.
"e ben erkek değilmiyim? lan?" sorusunu sordurtmuş önermedir. yanlıştır. umarım.
Doğrudur erkeği kadın erkek yapar kadını da erkek eğer ikisinden biri olmasaydı ne fark ederdi ki.
doğru bir önermedir ki etrafımda boşanıpta evlenemeyen erkekler susuz çiçek gibi solup gitmektedir.
sürekli önermelerde bulunan, ulu sözlük yazarlarına katıldığım nadir önermelerdendir.
Kadın erkeğin en iyi aksesuarıdır. Sapken kimsenin seni ciddiye almadığı ortamlara kolunda güzel tatlı bir kızla gittiğinde bakışla bir anda değişir.

Kadın güzellik ve estetik demektir nihayetinde.
Herkes birbirini yapmaktadır. Gerçeklik payı olandır.
Şöyleki;

Kadını kadın yapan erkek,
erkeği erkek yapan kadın,
bebeği bebek yapan ise kadinla erkektir.
yumurta mı tavuktan? tavuk mu yumurta dan derlerdi bende ben horoz anlamaz işi yapar geçerim derdim işte aynı durum burada da geçerli tabi artı olarak uysa da kodum, uymasa da.
(bkz: anne)
Maydanoz da cilde iyi geliyormuş, siktir et takılma böyle şeylere.

http://www.vekarikatur.co...er.jpg&h=440&zc=1
doğruluk payı yüksek. keza kadını kadın yapanda erkektir.
Erkek ve kadın birbirini tamamlarlar.

Sağlıklı, huzurlu ve mutlu beraberliklerde, hem kadın hem de erkek, birbirlerini var ederler.
Erkek kendini erkek gibi, kadın kendini kadın gibi hisseder.
Birbirlerinden rol çalmazlar.
ya gençler bir durun.
bir birinizi yapmayın bir kendiniz olun.
sizin kişiliğiniz ayrı, onunki ayrı
iki farklı insansınız. yok biz birbirimizi çok iyi tamamlıyoruz masallarını anlatmayın.
hayvan terli yemez.
erkek erkek olduğu için erkektir. ne kadar erkektir onuda çevresindeki insanlar bilebilir.
dürüst olması,
sözünün eri olması
cesaretli olması
naif olması
sabırlı ve metanetli olması
cömert olması
saygılı olması
güçlü olması.
gibi özellikler erkeği erkek yapar.
kadın erkeğin hayatını düzene koyar, ama erkeği hapseder, erkeğe sınırlar çizer.
eyyorlamam bu kadar.
herkes birileri için giyinir, süslenir. herkes kendince bir kitleye hitap etme kaygısındadır.

kendim için giyiniyorum diyenin ayağına taş bağlayıp haliç sularına atabilirsiniz.

kişisel bakım ve güzellik konusunu bir kenara bırakırsak kadınlarda "ben adam ettim" düşüncesi de çok hakim. erkeklerde böyle bir şey yok mesela.

bu laf azcık düşünebilen bir kadın için çok acınası bir durumu ifade ediyor aslında.

madem adam değildi neden birlikte oldun, madem adam olunca seni terk etti, neyin noksan ki sadece adam olmayanlar tarafından tercih ediliyorsun?

sen kimsin ulan ırıspı!