bugün

--spoiler--

hem ayrıca 16 17 yaşında sevgilin olabilir, öpüşebilirsin ama evlenemezsin öyle mi? dünyanın hiçbir yerinde böyle bir uygulama yok. iki kişi beraber olmak istiyorlar ama devlet bu suç diyip birini alıp hapse koyuyor.

--spoiler--

Ulan inanılır gibi değil ya...şu işin tekniğini bilmeyen bir cahil olsak şu yazılana inanacağız...

Lan çocuk bu çocuk. Yasalara göre bazı filmleri izleyemez, marketten sigara alamaz, bir mekanda oturup bir şey içemez, şehirlerarası seyahat edemez ama sırf hormonal durumlarından ötürü karşı cinsle arkadaşlık edip flört edebilir diye karı diye koyna alınabilir öyle mi? Bide işin uygulamasına girmişler bak hele delirmemek elde değil. E tabi dünya algısı katar, suudi arabistan, cibuti falan olunca böyle oluyor.
Bu konuda hiç duyar kasamam yatsınlar amk kanun ne diyor çocukla evlenmişsin siktir git yat içerde.

Hatta bu kanun genişletilmeli ailelerde içeri alınmalı küçük yaşta çocuk evlendirmekten.
Ben bunu savunan kadına şunu sormak isterdim.

13 yaşında olan kızı 13 yaşında bir erkekle flört etse ve eğitimine devam etmek isteseydi kızına ne tepki verirdi?

Ayrıca şunu sormak isterdim. Eğitimine devam eden 13 yaşında kızı 19 yaşında bir erkekle tanışsa ve flört etse, 1 sene sonrasında kim tarafından hangi yetki ile yapıldığı belli olmayan güya nikah ile evli sayılmış olsaydı ve onunla hayata devam etseydi tepkisi ne olurdu?

Çocuklarına çalışıp bakmaya zorlandığını söyleyen bu kadınlar 13 yaşında kızlarının yaşıtları ile flört etmesi sonrası o çocuğu saçından tutup tutup duvara atar.

Bunun yanında çoğu bekar anne çocuklarına çalışıp bakıyor. Çoğu şiddet sonrası boşanmış kadınlar. Çoğu evli kadın yine çocuğuna çalışıp bakıyor. Sanki türkiye'de çalışıp çocuğuna bakan tek grup kendileri gibi saçma algılar kasmasınlar.

Ayrıca su soruya cevap versinler. benim 13 yaşında kızım bunların savunduğu erkek tipi yüzünden mağdur olursa ve çocuğumu bunların çığırtkanlığı yüzünden koruyamazsam o zaman beni hangi yasa susturabilir, durdurabilir?

Sapıklıkları böyle meşrulaştırmaya çalışmasınlar. 18 yaşına kadar hormonlarına söz geçirememiş olman bizim sorunumuz değil. Çalışıp çocuğuna bakacaksın çünkü çocuk hormonlarının eseri.
Ben 29 yaşındayım hala kendimi evliliğe hazır hissetmiyorum, sizlerin ne acelesi vardı? Kanun var yaptığının suç olduğunu bile bile yapıyorsam cezana razı olmalısın. Çocukluktan çıkmanın yasal sınırı 18 olmasına rağmen 26-27 yaşına kadar çocukluktan çıkmış sayılmaz iki cinste. Önce kendinizi tanıyın, sonra evleneceğiniz kişiyi tanıyın, daha sonra o kişiyle evlilikte yaşayacağınız zorlukları düşünün ki bunu 16-17 yaşındaki çocuklar düşünemez. Bunlardan sonra evlilik kararı alın, ilerleyen zamanlarda ne kendinize ne de olması muhtemel çocuğunuza yazık etmeyin.
bekleyecek

bu kadar

burası bedevi kabilesi veya çingene çadırı değil

ya kanuna uyasın

ya da içeri girersin.

ben yapayım ama bana ceza kesmesinler

oldu ya ?

ne memleket ?

dincisi ayrı manyak

bir takım vatandaşı ayrı manyak.
görsel
görsel
Kimse de demiyor ki be aq küçücük kızı karı diye almışsın bir de çocuk yapmıssın utanmadan aile birliğinden bahsediyorsun diye...
Hayır ben şu mantığı anlayamıyorum; ikisi de 18 yaşın altında ikiside rızamızla evlendik diyor ama erkek hapise giriyor kadın dışarıda kocasını bekliyor. 16 yaşında bir kız taciz iftirası dahi atsa beyanı kabul edilir ama bu konuda kabul edilmiyor.

Bunlar evlenmişler olan olmuş. Şimdi çocukları var ama babaları hapiste kadın hem hapisteki kocasına hem de çocuklarına bakmak zorunda. Bu bir zulümdür.

Hem ayrıca 16 17 yaşında sevgilin olabilir, öpüşebilirsin ama evlenemezsin öyle mi? Dünyanın hiçbir yerinde böyle bir uygulama yok. iki kişi beraber olmak istiyorlar ama devlet bu suç diyip birini alıp hapse koyuyor.

Türkiyede bu şekilde 8 bine yakın aile var.
anadolu ajansının haberi.

görsel
https://twitter.com/anado...tatus/1250725000274903041