bugün

ERKEN SEÇiM KARARI VE MUHALEFETiN BiTiRiLiŞi
Bu seçim açıklandı muhaliflerin hepsi bir anda bir çok şey söyledi
1-ekonomi kötü
2-erdoğan yıprandı
3-iyi parti faktörü
4-korku ve oyları düşmeden diye başlıklar
En önemli olanlar bunlardı göze çarpan ama erken seçime adım adım geldik önce muhalif olarak bize en büyük yem verildi belediye başkanları görevden alındı ama neden alındı neden kayyum atandı kimse bilmiyor akp lilerde bilmiyor sorsan söyleyemezler muhalefete atılan ilk yemdi güzel yedik
Alınma sebeplerini medyaya yansıdığı kadar biliriz gerisi muamma bu seçimi izlemeden önce 2015 7 haziran seçimlerine bakmak lazım simdi yine aynı taplo var
2015 de yüzde 60 muhalif yüzde 40 akp vardı blok oluşmuştu ve o sırada 60 blok olduğunda seçime 1 hafta kala başkanlık muhalefetin kucağında idi hiç birimiz görmedik seçim açıklandığında artık bitti rüyaları görüyorduk o da ne başkanlık sistemi bize kendi elimizle çıkartılmasının zemini hazırlanmıştı
Koalisyon hesapları yaparken bizler Erdoğan başkanlığı nasıl geçirtirim hesabı yapıyordu
Koalisyon kurma nasıl olacaktı sorun burada idi
Akp-mhp mi
Akp-chp mi
Akp -hdp mi
Chp-mhp mi
Chp-hdp mi
Chp-mhp- hdp mi
Biz bunları konuşuyorduk ama hepsinde Erdoğan güçleniyor şaşırıyordum o gün hayırlı uğurlu olsun başkanlık dediğimde
Chp li mhp li arkadaşlar dalga geçiyor akp li arkadaşlar nasıl olur diyordu
Akp mhp koalisyonunda kim güçleniyor dedim Erdoğan nasıl dediler mhp yargılayacağız diye çıkmıştı birleştiğinde mhp tarih olur dedim çöp olur kaybolurdu mhp oyları Erdoğan almış olurdu
Akp-chp de kim güçleniyor Erdoğan chp bypass yapacak bu defa bütün ihaleler chp ye bırakılacaktı akp istediği her şeyi geçirecekti yoksa hükümet bozma ile tehdit edip emri altına alacaktı chp yi chp kabul etmese sen elini taşın altına sokmuyor ülkeyi düşünmüyorsun diyerek silecekti ve iki paralık edecekti
Akp hdp imkansız bir ittifaktı
Chp-mhp ittifak yapsalar bile hükümet olamıyordu dışarıdan kim destek verecekti hdp onu da mhp kabul edemezdi tabanına anlatamazdı
Chp-hdp anlaşsa bozacaktı olamıyordu
Chp-mhp-hdp üçü birleştiğinde en büyük darbe geliyordu Erdoğan tarafından Atatürk’cü bir parti terör destekcisi bir parti ve vatan millet diyerek meydanlarda nara atan bir parti bir araya geldi ey hak iyi bakın diyecekti işte destekledikleriniz ve mhp vatanı sattı diyecekti mhp bitiyordu hdp tabanına terör liderinizi astıracklar anlaştılar diyecekti hdp bitiyordu chp ye Atatürk bu ülkeyi size bölün diye mi teslim etti diyecekti
Erdoğan güçlenmişti akp -chp olsa başkanlık geçecek chp ağzını açmayacaktı chp bitecekti
akp-mhp de başkanlık tek şart olacaktı geçirecekti mhp gidecekti
akp-hdp de başkanlık geçecekti hdp başkan etmeyeceğiz diyeni silecekti
ve sonunda tüm muhalifler başkanlığı bir an önce meclise gelmesini isteyecekti ve tavsiye başlayacaktı 8 haziranda ne olur bilinmez ama akp ye karşı chp mhp ve hdp vardı kim kazansa da başkanlık geçiyor engelleme imkansız hayırlı uğurlu olsun daha dönüp Erdoğan’a biat ederiz

şimdi gelelim bu güne aynı taktik 2015 mhp lideri tavsiyeden fark ederek kurtardı şimdi erken seçim istedi aynı oyun
muhalefet aday çıkarınca ilk turda yüzde 51 alıp işi bitirmeli yoksa 2.tura kalınca boydan boya muhalefeti parçalar
bir çok muhalif olur mu arkadaş diyecek bakalım adaylarımıza
1-a.gül
2-m.akşener
3-s.demirtaş
4-m.ince y.büyükerşen veya kılıçdaroğlu
Ortak aday kim hangisi bilinmiyor
ilk turda hepsi çıktı ve Tayyip Erdoğan yüzde 45 aldı diyelim 2.turda elmanın diğer yarısını dilim dilim doğrar görmez misiniz
Bakalım a.gül kalsın bu adam sözde milli görüşcüdür ve malum şeyi söyler bitirir sap gibi kalırız
Bakalım akşener e herkes aldığını söylüyor ya kürt halka bir şey söyler Erdoğan milliyetci kökenlilerine başka bir şey söyler sap gibi kalırız
Demir taş kalırsa direk kazanır Erdoğan boykot olduğundan
m.ince y.büyükerşen veya kılıçdar oğlu kalırsa burada mükemmel bir şey var Erdoğan için chp yi bitirme hamlesi onu derse biter

ben muhalifim bu hesapları yapıyorum da sizler ne içiyorsunuz hayal görüyorsunuz
yahu hala seçim meçim konuşuluyor ya ben ona şaşırıyorum...
En son referandum da akp nin yaşadığı hezimet ortada... seçim açıklanmadan kapandı. hileler üzerine hileler...

hala hakkıyla seçimin olacağına inanıyoruz ya işte bir umuttur yaşamak.

Bazı çomarlar hakikatten referandum da çoğunluk olduğunu sanmaktalar...
eğer gül, saadetin adayı olsun

akabe babayı aldı demektir.

g@t korkusundan koşa koşa

gitmiş arınçı çağırmışlar

arınçın oynaklığı bir yan da dursun

daha dün bu adama söylemediğiniz kalmamıştı

ne çabuk dost oldunuz lan.

gü,l saadetten aday olsun

bir ateist olarak oyum saadete

girdimi.
erdoğan son birkaç yıldır akp'li olmayan tüm insanlarda ciddi şekilde nefret uyandırmıştır. ben chp'ye, iyi parti'ye ve o bölücü partiye oy verip de erdoğan'a sempati duyan kimse göremiyorum. insanlar geçen yılki referandumda da bu refleksle oy kullandılar ve yüzde elliye elli bir sonuç çıktı.

bu sene de değişen bir şey yok, hatta yaşanan birçok şey erdoğan aleyhine oldu. herkes emin olsun ki erdoğan'a muhalif olan insanlar referandumda nasıl hayır oyunda birleştiyse bu seçimde de hiç fazla irdelemeden erdoğan'ın karşısındaki en güçlü rakipte birleşecekler.

çoğunluğu iyi parti çatısı altına giren türk milliyetçileri bile önce erdoğan devrilsin sonra kürtçülerin icabına bakarız der oldu, ben de dahil...
bitti hemde çok pis bitirdi daha aday gösteremiyoruz sözlüklerde güzel şeyler paylaşıyoruz ancak hesap yapıyoruz ilk turda yüzde 51 aldık aldık yoksa elmanın diğer yarısından parçaları alacağız.
ağlama melis. her siyasi parti erken seçime hazır olmalıdır. erken seçimin geleceği 2016 dan belliydi. bekleme yapma ticari devam et.
la bugün cumhuriyet gazetesi yazarları 7 şer yıl ceza aldı.

cumhurşyet gazetesi yazarı fetocuymuş.

la cumhuriyette bırak fetocu olmak

fetoyu yolda görse selam verecek adam bulunamaz

bunlar fetoculuktan ceza yedi.

gidişin nereye olduğunu anlayamayanlara.
2 Haziran 2015 17:43

SEÇiM TESPiTLERi
kendi düşüncem
OYUN iÇiNDE OYUN

Ne demek istediğimi şimdi kimse anlamayacak ama zamanla bazı şeyler görünecek

santranç bilen bir kişi anlar çünkü srateji oyunudur santranc 1 dk da surer 2 yılda surer bir oyun

gelelim tespite sayın erdoğan ne demişti 400 vekil istiyorum demişti bu oyunun baslangıc hamlesi idi
sayın kılıcdaroglu ne demisti başkanlıga karsı duracagız ve sayın bahceli ve demirtasta demisti buda karsılık hamle idi
başbakan ne demisti koalisyon felaket olur demisti 2ci hamle idi
chp mhp ve hdp ne demisti tek basına iktidar yok demisti ( 3 parti akp ile koalisyon kurmayacagız dediler hatta mhp erken seçim resti çekti )

suan chp mhp ve hdp başkanlık sistemi bitti diye sevinirken sayın erdoğan bombayı kucaklarına bıraktı fark etmediler suan bomba kucaklarında

sorun su hukumet kurulacakmı herkes koalisyonu konusuyor burda akp hukumet kurmamak için çalısacak ve gorevi iade edecek (tabi benim düsüncem)
gorev chp baskanına verilecek oda koalisyon için kime gidecek akp haricinde mhp ye gidecek mhp kabul ederse sayı yetmiyor akp desteklemeyecek
destekleyecek tek parti hdp kalacak tabi yasalarda mhp hdp nasıl anlacak mhp bazı seyleri kabul ederse kendi ipini ceker kabul etmezse
chp mhp sayın erdogana koz verir bunlar kendi arasında anlasamıyor diye buda erdoganı guclendirecek

ekonomik boyuntunda erdoganın yeni silahi ey halkım ben size demistim ekonomiye gucum yetmediğinden mudahale edemiyorum diyecek ve isin içinden cıkacak ve daha cok sey var
şimdi chp hdp koalisyonu kurulsa mhp nerde saf tutacak belli degil chp hdp yanında olursada bitiyor akp yanında olursada bitiyor mhp kendi kendine intihar etti

bu durumda hukumet kurulması için chp mhp ve hdp koalisyonu kalıyor burda bakanlık paylasımı olay olacak ve yine kurulamayacak hdp 3 bakanlıkta ısrar eder
içişleri dış işleri ve milli savunma mhp ve chp işin içinden nasıl çıkacak bunu halka nasıl anlatacaksınız

bakın yine erdoğan güçlendi akp demedim erdoğan dedim

burda hep erdoğan aradan sıyrılıyor ve halk eli ile kendini güçlendirecek
ve erken seçim kacınılmaz olacak böylelikle kaç secim olacak bilinmiyor aynı sonuc tekrar cıkacakmı bilinmiyor ama
tek bilinen emanet oylar sahibine geri donecek oda hdp nin gecmemesi olacak

secim sonu tepkilere bazı yerlerden atatürk ün askerleri sağolun pkk mecliste diye yazılar cıkacak
hdp den tepkiler ak hırsızlarla işbirliği yapman bitirir seni diye devam eder.
ERDOĞANIN BÜYÜK OYUNU

1- koalisyon konusulmaya başladı ilk görev sayın davutoğlu na verecek sayın davutoğlu hukümet kuramaycak

2- chp ye verilecek mhp eğer sözünün arkasında kalırsa
3-mhp ye verilecek oda kuramazsa
3-hdp ye verilecek oda kuramazsa
4- sayın erdoğanın dediği çıkacak bakın bunlar kuramadı diyecek
iNSALLAH BEN YANILIRIM DA HAKLI ÇIKARSINIZ

AMA HERKES RESTLEŞiYOR BAKIN BAKALIM ERKEN SEÇiM GELiRSE NE OLACAK.
9 Haziran 2015 14:38
SEÇiM TESPiTLERi
kendi düşüncem
OYUN iÇiNDE OYUN 2.bölüm

GALiBA KiMSE MHP LiDERi SAYIN DEVLET BAHÇELi NiN konusmasını dinlememiş mhp li arkadaşlar bile dinlememiş ilginç bir laf geciyor

akp nin tasviye dönemi başladı diye bir ülkde bir parti yuzde41 almıs ve yuzde 16 alan bir parti lider tasviyeden bahsediyor neyine guvenip soyluyor ha o seçim sonu konusması tamamen milliyetci kesime idi biz koalisyon kurmayacagız

oyun kuranlar herşeyi düşünmüştür bakın bakalım akp koalisyon kurmayıp azanlıkta kurmayıp geriye çekildiğinde ilk kim kuracak hukumeti

konusulan seneryolar
1- chp+hdp kurması için destek lazım desteği akp den beklemeyim vermezler destegi bakalım hangi parti verecek mhp göreceksiniz

bu donemde hdp özerkli talep etmeyecek hatta güneydoğudan şehit haberi bile gelmeyecek plan yapan yapmıstır her şey düşünülmüştür hatta halka şu mesaj verilecek bakın hdp türkiye partisi oldu güçlerin dengesi herkesin gözü boyanacak herkes ne oluyor diye soracak hatta akp seçmenine şu mesaj bile verilecek bakın sizler o kadar yaygara kopardınız dediğiniz olmadı diye

2- tabi plan yapanlar bu 3 partinin güçlenmesini isteyecek mi istediği zaman yeni bir şeçimde neler olur görün bakın ben bunları şimdiden yazıyorum simdi anlamazsanız 4 yıl sonra çözersiniz kendinizi akıllı zanetmeyin akp yi güçlendirenler baktılar güç eline gecen ben burdayım diyor aynı seyler mhp ye yapılmayacakmı zannediyorsunuz akp yi tasviye eden mhp yi edemez değilmi hatta herkes mhp guclenir diyenler bile olacak 4 yıl sonra bu dediğim şeyler cıkmazsa allah canımızı almaz ölmeksek burda olurum ve hala arkasında dururum sözlerimin

3-chp ve hdp hukumet kurarsa mhp nerde duracak yanlarında olursa ne olacak olmazsa ne olacak bunlar hesaplanmıstır zaten
devamı var sonra bakarsınız.
9 Haziran 2015 14:38
SEÇiM TESPiTLERi
kendi düşüncem
OYUN iÇiNDE OYUN 2.bölüm

GALiBA KiMSE MHP LiDERi SAYIN DEVLET BAHÇELi NiN konusmasını dinlememiş mhp li arkadaşlar bile dinlememiş ilginç bir laf geciyor

akp nin tasviye dönemi başladı diye bir ülkde bir parti yuzde41 almıs ve yuzde 16 alan bir parti lider tasviyeden bahsediyor neyine guvenip soyluyor ha o seçim sonu konusması tamamen milliyetci kesime idi biz koalisyon kurmayacagız

oyun kuranlar herşeyi düşünmüştür bakın bakalım akp koalisyon kurmayıp azanlıkta kurmayıp geriye çekildiğinde ilk kim kuracak hukumeti

konusulan seneryolar
1- chp+hdp kurması için destek lazım desteği akp den beklemeyim vermezler destegi bakalım hangi parti verecek mhp göreceksiniz

bu donemde hdp özerkli talep etmeyecek hatta güneydoğudan şehit haberi bile gelmeyecek plan yapan yapmıstır her şey düşünülmüştür hatta halka şu mesaj verilecek bakın hdp türkiye partisi oldu güçlerin dengesi herkesin gözü boyanacak herkes ne oluyor diye soracak hatta akp seçmenine şu mesaj bile verilecek bakın sizler o kadar yaygara kopardınız dediğiniz olmadı diye

2- tabi plan yapanlar bu 3 partinin güçlenmesini isteyecek mi istediği zaman yeni bir şeçimde neler olur görün bakın ben bunları şimdiden yazıyorum simdi anlamazsanız 4 yıl sonra çözersiniz kendinizi akıllı zanetmeyin akp yi güçlendirenler baktılar güç eline gecen ben burdayım diyor aynı seyler mhp ye yapılmayacakmı zannediyorsunuz akp yi tasviye eden mhp yi edemez değilmi hatta herkes mhp guclenir diyenler bile olacak 4 yıl sonra bu dediğim şeyler cıkmazsa allah canımızı almaz ölmeksek burda olurum ve hala arkasında dururum sözlerimin

3-chp ve hdp hukumet kurarsa mhp nerde duracak yanlarında olursa ne olacak olmazsa ne olacak bunlar hesaplanmıstır zaten
devamı var sonra bakarsınız.
10 Haziran 2015 18:21
2011 TÜRKiYE ŞEÇMEN SAYISI 52.806.322
KULLANILAN OY SAYISI 43.914.948
GECERLi OY SAYISI 42.941.763
SECiME 8 MiLYON KiŞi KATILMAMIS
AKP OY SAYISI 21.399.082
CHP OY SAYISI 11.155.972
MHP OY SAYISI 5.585.513
BGZ OY SAYISI 2.819.917
DiĞER OY SAYISI 3 MiLYON CiVARI

2015 ŞEÇMEN SAYISI 56.632.889
KULLANILAN OY SAYISI 47,488,494
GECERLi OY SAYISI 46,157,620
SECiME 7 MiLYON KiSi KATILMAMIS
AKP OY SAYISI 18,864,355
CHP OY SAYISI 11,518,002
MHP OY SAYISI 7,519,034
HDP OY SAYISI 6,056,261
DiGERLERi 5 MiLYON CiVARI ALMIS

BURDA BiR TUHAFLIK VAR 4 MiLYON FAZLA SECMEN VAR AMA
SECiME YENiLER KATILDI iSE 1 MiLYONDAN FAZLA KATILMAYAN VAR
EGER AKP NiN KAYBETTiĞi OY HDP YE GiTTi iSE MHP YNiM ARTAN 2 MiLYON OYU YENiDEN GELDi iSE 2 MiLYON OY NEREYE KAYBOLDU
YA ARKADAS BU CHP NiN HiCMi OYU ARTMADI
NEYSE BAKIN CHP BEGENiLMEYEN BiR PARTiDE MUTHiS BiR iSTiKRAR VAR SABiT TUTMUS SECMENiNi BU ACAYiP BiR iSTiKRAR DEMEK Ki ADAMLARDA OTORiTE VAR VE YENi SECMENE SUNU DiYOR SiZiN OYUNUZA iHTiYACIMIZ YOK
BURDAKi EN ÖNEMLi PARTi MHP ALLAH BASARISINI DEVAM ETTiRSiN.
saçma sapan anketlere ve cast olduğu ortada dandik videolara itibar etmezseniz şu anki ekonomi ile erdonun yüzde 20 bile alamayacağını kolayca görebilirsiniz, öteki travesti bahçeli'nin zaten hiç oyu kalmadı. hilesiz bir seçimde ikinci turda akşener kazanır, hileli bir seçimde de sarayı başına yıkarız.
adam en büyük darbesini indirecek muhalefete hala anlamaz mısınız 2015 de yapamadığını şimdi yaptı sen aday ile uğraşırken o darbenin en büyüğüne hazırlanıyor deprem dediği ekonomi değil muhalefetin yok edilişi anlamaz mısınız adam elma yı ikiye bölmüş diğer yarısındaki bir dilimi iki ye böldü kaldı diğer dilimleri parçalama daha bir kaç gün önce bir açıklama yaptı demirtaş bir bakın neden yapmış herkes yalan söyler neden demiş bir çözün geçmiş olsun muhalefet kendi kendini fesh etti.
hem muhalefet hem iktidar her ikisinde yok etti oda yetmedi hem tek başına dedi hem hepimiz dedi
öyle bir saçma sistem ki en büyük parti en küçük parti hepsi söz sahibi herkesin oyu değerli oldu ama aynı zamanda hiç kimsenin oyunun değeri kalmadı

bu sistem direk şunu diyor ben ne dersem o olur yok yok durun siz ne derseniz o olur yok durun durun benim ve senin ne dediğinin önemi yok demekten öteye gitmiyor.
Olan bir şey biter olmayan şeyi nasıl bitirebilir?
ben muhalifim ama hala muhalefeti kimin yönettiğini sorduğumda adam akıllı bir cevap veren bulamadım
ama gerçek gün gibi meydanda bunca sene körmüşüm bir inat uğruna adama karşı çıkmışım.
güncel Önemli Başlıklar