bugün

insanı zinde tutar. Hayatı düzene sokar.
taptaze havayı içinize çekmek. ve leş gibi sigaranızın tadını daha iyi çıkarabilmek.
işi olmayan insanın yapmaması gereken vaziyet. Yatın öğlene kadar uyuyun amk, işiniz ne hoşaflar.

Ha ama işin varsa;
(bkz: erken kalkan yol alır)
erken kalkan insan gün ışığından daha çok faydalanır. morali daha yerinde olur. çok uyuyan insanlar depresyona meyillidir.
"erken kalkan yol alır" atasözünün anlattığıdır.
sıcak ekmek, sıcak sımıt bulma sansını artırır.
geç kalkmanın depresifliği olmaz, aydınlık saatleri boşa harcamazsın ve daha bir sürü şey.
2'de yatıp 4'te kalkan ve bir daha uyuyamayan biri olarak zinde veya mutlu hissetmiyorum. Hatta küfür ediyorum. Yoksa ben anormal miyim diye sorduğum hede.
erken kalkmak muhteşemdir. sabahın ilk ışıkları her zaman en güzel olandır. hava daha temiz, herşey daha tat verici. ulan gazete okumak bile daha keyiflidir.
vakit çok olduğu için yapacağınız şeylerde artar.
Araştırmacılar erken kalkmanın depresyonu yenmeye yardımcı olduğunu söylüyor.Vücut hormonlarını düzenlediği gibi kilonun korunmasında da etkilidir.Erken saatteki güneş ışığı mevsimsel duygulanım bozukluğuna karşı iyi gelir.Stresi hafifletir. Kişinin sabahları beş dakika sessizlikte kendisiyle baş başa kalması günü sakin geçirmesinde de etkilidir.

Nedense daha çok depresif hissediyorum kendimi ama en azından bunları bilerek uyanmak da güzel bir seçenek olabilir.

Tabi akşam 9'da yatmak şartıyla.
Birçok şey yapabilirsiniz zira vakitten kazanç sağlamışsınızdır.
-sabah camı açıp temiz oksijeni içe çekmek.

- zamanı değerlendirip mümkünse film, olmadı bi bölümlük dizi izlemek,

- günün daha uzun gözükmesi,

-ve erken uyumak.

Bu kadarını sayabildim zira 9-10 saatten aşağı uyuyamadığım için, uyku düzeni nedir, erken uyanmak nedir pek bilmem.
gün daha uzun gelir ve sabahın ıssızlığını dinlersin.
geç uyanılınca mala bağlanabilir, dikkatli olunması gerekir.
Sabah Koşusunu yapabilmek, yeni açılmış fırından çıtır çıtır simit alabilmek.
günü daha da doldurmak.
bir sabah kosusu vucutta eklemlerde tendomlarda biriken laktik asiti eritir.
rahatlatir vücudu.
geç uyanmaktan çok daha az yararı olduğu kesindir..
insanın biyolojik programı sabah namazında uyanma ve yatsı namazından sonra uyuma şeklinde ayarlıdır.
sabah sabah seda sayan izlenebilir.
erken uyumak için bahanenizin olması.
günün uzun geçmesi, sabah oksijen kokusunu çekerek kendine gelmek sayılabilir.
Güne erken başlamak hayatta 1-0 önde olmaktır.
mesleğe bağlı olarak da erken uyanmanın insan üzerindeki olumlu etkileridir. Atalarımız güneşin üzerlerine doğmasına izin vermez mutlaka güneşten önce kalkarlardı. Asırlarca dünyayı yönettiler.
Başarılı insanların özelliklerinden bir tanesi erken kalkmaktır. Bu erken kalkmaktan kasıt güneşten önce hatta imsaktan önce kalkmaktır.
direk wc gidip ayakta işemek.