bugün

Kızların bilmesi gereken bir gerçek.
Olmaz tabii amına koyayım. illa ki bişeyler hissediyorlar. Aksini inkar etmeyin aq.
Katılıyorum. Erkeklere bir sınır çizmek lazim. O sınırı gecmemeliler.
Yanlış düşünce. Nedir kardeşim bu erkekleri kötüleme aşkı. Kadın erkek eşitliğini erkeği aşağıya çekerek sağlamayacaksınız. Arkadaşlık hususunda kadınlar erkeklerin eline su dökemez. Kadın kadar ikiyüzlü, kıskanç, art niyetli, hesapçı ikinci bir varlık varsa o da iblistir. Erkek dostluğu yeryüzündeki en sağlam dostluktur.
Erkekle kız kankaysa birisi diğerinin yedek kulübesindedir. Bende hep öyle oldu en azından.
daha güzel olur en azından kıskançlık yapmıyorlar.
Yav he he teyzecim. Köpek gibi erkek ilgisine muhtaçsınız ondan sonra da erkekten kanka olmaz diyorsun. Siktir git hemcinslerinle dertleş. Ama yapamazsın. Senin o sikik dertlerini kendi cinsin sallamaz çünkü. Uzun yazmaya gerek görmüyorum.
Kadının her türlüsü olduğu gibi erkeğin de her türlüsü var. Bu son zamanlardaki erkek kötüleme trendini anlamış değilim. Kadın özgürlüğünü kadın devrimini karşı tarafı yıkmadan da yapabilirsiniz.
Baştan sınırlarını belirlersin, kabul eden kankadır etmeyen değildir. Hem niye illa ki bir genelleme yapılacak?
Siz sağlam arkadaşlıklar kuramıyorsanız kankalık müessesesi ne yapsın. insan seçimini beceremeyin sonra “kankalar çok ha hu”
yazılanların tamamına katılmak ile beraber sanki siz çok şeysiniz demekte geliyor içimden. erkek kadın fark etmez insanın doğasında var bu. karşı cinsten bir insan ile uzun süreleri beraber geçiriyorsan ya erkek sana ya sen erkeğe bazı duygular beslersin zaten. belki kadın erkek fark etmeksizin o sana aynı şeyleri hissetmese bile sen hissedersin. bir yerden sonra ufak ufak kıskanmalar veya bazen iyi niyet ile bazen aklındaki başka düşünceler ile iyiliği için ufak ufak müdahaleler yapmaya başlarsın.

hani işin tamamı biz erkeklerde değil bu mevzuda tamamen. kadınlarda da aynı şeyler olabiliyor. bizim farkımız kadınların bize sürekli yakıştırdığı "kütük" tabiri aslında gerçeği yansıtmıyor. erkekler kadınlara nazaran daha duygusal daha sahiplenici oluyorlar. erkek kişisi dış görünüş olarak ve maddi olarak ortalamanın üzerinde ise kadın kişisinin hoşuna gidiyor ama ortalama veya ortalama altı ise işte böyle böyle isyana dönüşüyor ve pis olan kötü olan biz erkekler oluyor. tamamı demiyorum ama kadınların çoğunluğunda bakış açısı böyle maalesef..
Olamaz fitrata aykiri.
Bu isin sonunda bir taraf yan çizmeye baslar ya sevisilir ya kavga edilir.
Yanlis kurgu.bal gibi olur olmasina da yukarida yazar gibi algisi erkeklerin hepaini kapsayacak sekilde bu bana yurur kafasinda olanlara kanka olmamasi tavsiye edilir lakin ben cevremde boyle onyargili birisi olsun istemem birak kanka olmayi.kadinsin diye kurallari sen mi koyabilirsin zannediyorsun.cok bencilsin.bak direk sen gibi dusununlere diyorum genelleme yapmiyorum.
erkek orospu çocuğu, erkek aşağılık, erkek allahsız, erkek öküz. illa itin götüne sokacaksınız değil mi?
erkek sevişebilecek kadar çekici gelmeyen kadın ile kanka olmaz.
erkeklerin, kadınların özgürlüklerine, seçimlerine, kararlarına gerektiği ölçüde saygı duyabilecegine inancım kalmadı. Bir erkekle yakın iki arkadaş olduğunuzda ya size gereksiz bir 'abilik taslama' havasına kapılıyor ya da sizi daima sevgili olma potansiyeli olan bir kız olarak görüyor.

ilki hakkında konuşmak istiyorum.
Iki arkadaşın hakları birbirine karşı eşit olması taraftarıyım. Yani ben onu herhangi bir konuda uyarabiliyorsam o da beni uyarsın. Ok. Ama sen kalkıp da beni nasıl yargılarsın? Bu tek bir kişiyle yaşanan bir deneyim değil. Ne zaman bir erkeğe seçimlerimden ve kararlarımdan bahsetsem yargılama aşamasına hızlı bir geçiş yapar. Özelikle ilişkiler hakkında. Ulan densiz ben sana haddini o an bildiririm ama daha sert bir tepki verecek anı bekliyorum. Sen kimsin ya, kimsin ki kendi kendine benim hakkımda doğruyu yanlışı ayırt ettin. Kimsin ki yapabileceklerim ve yapamayacaklarim hakkında yoruma sahip oldun. Sen önce sana çizilen sınırın içinde durmayi bil sonra milletin işine karış.

Yine bir sinir geldi. işte böyle sevgili sözlük. Erkekten arkadaş olmaz çünkü onlar arkadaşlık etmeyi nerden bilsin.