1. 1.
  erkeklerin, kadınların özgürlüklerine, seçimlerine, kararlarına gerektiği ölçüde saygı duyabilecegine inancım kalmadı. Bir erkekle yakın iki arkadaş olduğunuzda ya size gereksiz bir 'abilik taslama' havasına kapılıyor ya da sizi daima sevgili olma potansiyeli olan bir kız olarak görüyor.

  ilki hakkında konuşmak istiyorum.
  Iki arkadaşın hakları birbirine karşı eşit olması taraftarıyım. Yani ben onu herhangi bir konuda uyarabiliyorsam o da beni uyarsın. Ok. Ama sen kalkıp da beni nasıl yargılarsın? Bu tek bir kişiyle yaşanan bir deneyim değil. Ne zaman bir erkeğe seçimlerimden ve kararlarımdan bahsetsem yargılama aşamasına hızlı bir geçiş yapar. Özelikle ilişkiler hakkında. Ulan densiz ben sana haddini o an bildiririm ama daha sert bir tepki verecek anı bekliyorum. Sen kimsin ya, kimsin ki kendi kendine benim hakkımda doğruyu yanlışı ayırt ettin. Kimsin ki yapabileceklerim ve yapamayacaklarim hakkında yoruma sahip oldun. Sen önce sana çizilen sınırın içinde durmayi bil sonra milletin işine karış.

  Yine bir sinir geldi. işte böyle sevgili sözlük. Erkekten arkadaş olmaz çünkü onlar arkadaşlık etmeyi nerden bilsin.
  6 -14 ... pembe sirine
 2. 2.
  erkek sevişebilecek kadar çekici gelmeyen kadın ile kanka olmaz.
  3 -2 ... mukukulu
 3. 3.
  erkek orospu çocuğu, erkek aşağılık, erkek allahsız, erkek öküz. illa itin götüne sokacaksınız değil mi?
  12 -1 ... bigfosil
 4. 4.
  Yanlis kurgu.bal gibi olur olmasina da yukarida yazar gibi algisi erkeklerin hepaini kapsayacak sekilde bu bana yurur kafasinda olanlara kanka olmamasi tavsiye edilir lakin ben cevremde boyle onyargili birisi olsun istemem birak kanka olmayi.kadinsin diye kurallari sen mi koyabilirsin zannediyorsun.cok bencilsin.bak direk sen gibi dusununlere diyorum genelleme yapmiyorum.
  2 -1 ... castaway
 5. 5.
  Olamaz fitrata aykiri.
  Bu isin sonunda bir taraf yan çizmeye baslar ya sevisilir ya kavga edilir.
  2 ... karton toplayan cocuk
 6. 6.
  yazılanların tamamına katılmak ile beraber sanki siz çok şeysiniz demekte geliyor içimden. erkek kadın fark etmez insanın doğasında var bu. karşı cinsten bir insan ile uzun süreleri beraber geçiriyorsan ya erkek sana ya sen erkeğe bazı duygular beslersin zaten. belki kadın erkek fark etmeksizin o sana aynı şeyleri hissetmese bile sen hissedersin. bir yerden sonra ufak ufak kıskanmalar veya bazen iyi niyet ile bazen aklındaki başka düşünceler ile iyiliği için ufak ufak müdahaleler yapmaya başlarsın.

  hani işin tamamı biz erkeklerde değil bu mevzuda tamamen. kadınlarda da aynı şeyler olabiliyor. bizim farkımız kadınların bize sürekli yakıştırdığı "kütük" tabiri aslında gerçeği yansıtmıyor. erkekler kadınlara nazaran daha duygusal daha sahiplenici oluyorlar. erkek kişisi dış görünüş olarak ve maddi olarak ortalamanın üzerinde ise kadın kişisinin hoşuna gidiyor ama ortalama veya ortalama altı ise işte böyle böyle isyana dönüşüyor ve pis olan kötü olan biz erkekler oluyor. tamamı demiyorum ama kadınların çoğunluğunda bakış açısı böyle maalesef..
  14 -1 ... mel mel bakan gibson
 7. 7.
  doğru söze ne denir?
  2 -4 ... liz queen
 8. 8.
  Siz sağlam arkadaşlıklar kuramıyorsanız kankalık müessesesi ne yapsın. insan seçimini beceremeyin sonra “kankalar çok ha hu”
  2 -4 ... frekans
 9. 9.
  Baştan sınırlarını belirlersin, kabul eden kankadır etmeyen değildir. Hem niye illa ki bir genelleme yapılacak?
  2 ... thelma
 10. 10.
  ben buna katılmıyorum.
  Ulan hoşlandığım adamlarla yanlışlıkla bile kanka olabiliyorum ben. Güzelsinizdir ondan olmuyordur.
  4 -1 ... nammu