bugün

an itibariyle başlayan değişik bir tartışma. olay şöyle cereyan etti:

neredeminikyavru nickli yazar erkeksi bayan buse'nin nickaltına komik bir görsel attı. şakalaştı. erkeksi bayan buse de bu duruma ayak uydurdu ve yine komik bir şekilde cevap verdi. buraya kadar bir problem yok.

hemen ardından behlul denen cocuk (turuncuuu) nickli yazar; "dedikodu sever bir arkadaş. ben demiyorum, öyle duydum." şeklinde bir entry girdi. kendisini dedikodulukla itham etti.

erkeksi bayan buse ise kendisine "öyle duyduysanız siz de benim dedikodumu yapmışsınız demek ki ne hoş bir ortak nokta." şu şekilde fena bir laf soktu. güzeldi yalan yok.

ardından bu cevabı gören behlul denen cocuk entrysini editleyerek; " ironi yaptım be canım, seni tanıyan birini bile tanımıyorum. nerde dedikodu var oraya yazıyordun ordan biliyorum. ben kendim diyorum yani. öyle falan duymadım." dedi.

burada demek istediği "kimseden duymadım, ironi yaptım dedikoducu olduğunu yazdıklarından gördüm" idi.

erkeksi bayan buse ise bu lafın altında kalmadı ve o da entrysini editledi. şöyle yazdı:

"a aaa görüyor musun sen şu işi aynı başlıklarda dedikodu da kovalıyormuşuz. demek senin ironin benim de yaptığım geyikler anlaşılmıyor be hanım abla olsun. herkes kendine en mükemmel zaten. sen çok laf sokmaya uğraşma. sal herkesi mutlu yaşa."

erkeksi bayan buse burada şunu demek istedi: " yaşlısın, bana laf sokmaya çalışma, seni rezil etmek istemiyorum". ben şahsen bunu anladım. gerçekten ağır oldu.

ama behlul denen cocuk da aylarca kpss için türkçe paragraf soruları çözmüş biri. bunun altında kalmadı ve şöyle uzunca bir yanıt verdi kendisine:

"ben mutluyum zaten mutsuz olanlar sen gibi laf sokanlar. ılk lafı sen soktun demek istediğim bir yazar. yoksa ben seni tanımıyorum bile. kendinle yakından uzaktan alakan olmadiğı bir yerde bana laf atmıştın. ordan hatırlıyorum bu nicki. başka bir olayım yok. sen de çık bi hava al hemcinslerine burada sallayacağına. ben zaten bana saranlar dışında salmışım insanları."

peki bu son yanıtta verilmek istenen mesaj ne? o mesaj şu: "ben zaten mutluyum, bana laf sokmaya çalışan insanlar mutsuz. sana kinliyim, bana önceden laf atmıştın unutmadım. he aynı zamanda asosyalsin, çık biraz hava al millete burada bulaşacağına. yakında salladığım insanlar arasına katılacaksın zaten".

yani ben bunu anladım şahsen. başkaları nasıl yorumlar bilmiyorum. manası çok derin.

açıkçası bu laf sokmaların sonu nereye varır, nasıl neticelenir bilemiyorum. büyük bir kavga mı olur yoksa sanatsal, kibarca laf sokmalara devam mı edilir yoksa geri vites mi yapılır göreceğiz.

başlık burda. gelip görüşlerini bildirebilirler. buyrun lütfen.
Adam kaos yaratmak için külliyat yazmış resmen.

Uymayın kızlar.
derya ciltlettir de kitap olarak okuyalım amk bu nasıl bir yazı böyle. 40 yıllık mikserim böyle bir kavga fiştekleme görmedim.

neyse;

behlül denen çocuk nikli bir yazarın kız çıkması kadar şaşırtıcı olmayan versus. yine de gençler kozlarını paylaşsın, bir stres atsın tabi. kazanana benden bir kutu şükülata.
Olaya bak kavgaya katip tutmuşlar abi napiyonuz ya.
yahu arkadaş her sözlük atışmasında başlık açıp özet çıkaracak kadar işsiz olmayı nasıl beceriyorsunuz olm siz?
Vs yapacak kadar bir olayımız yok. Bir düşmanlık da yok. Eminim ona göre de yoktur. Dedigim gibi tanımıyorum kendisini. Bir iki kez laf atmıştı, bu.
behlul denen cocuk korktuğu ve r yaptığı için vs bitmiştir.
ufak bir sürtüşme sonucunda ortaya çıkan versus.

ben, burada çözülemeyecek bir şey görmüyorum.

tarafları tanımam, bilmem ama mutlak ikisi de çok değerli insanlardır.

kendilerinden naçizane istirhamım, bu bahsi kapatmaları ve konuyu uzatmamaları.

burdan bir kıvılcım çakıyor, öte tarafta yangın başlıyor, herkes geriliyor olan benim gibi masumlara oluyor.

arkadaşlar lütfen konuyu uzatmayalım. dostane şekilde eğlenmeye, öğrenmeye devam edelim. hepinizi çok seviyorum. iyi günler.
Versus zerre umrumda değil, buse yi severim, diğeri de sempatik. Ama ilk entry, Türk bir gossip girl tarafından yazılmış gibi ve ben ilk entryi giren yazarın nickini gördüğümde şok oldum. dertler derya olmus senden hiç beklemezdim.
Derya kardeşimiz de olmasa olaylardan haberimiz olmaz yani benim olmaz. Ayrıntısı ve yorumlarıyla bir de renklendirmis entry i. Bu emeği için teşekkür ediyorum. Ama yani bunları öğrendikte ne oldu. Gereksiz.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.