bugün

bir deney yapıyorum birkaç gündür.
erkeklerle mesajlaşıp muhabbet etmek kesinlikle daha güzel.
en azından insanlarla sohbet ettiğini anlıyorsun.

bir erkekle sohbet ederken, adam hemen dönüş yapıyor.
güzel cevap veriyor. sohbete ortak oluyor.
hızlı dönüş yapması da kendine ve size olan saygısını gösteriyor.
uzun uzun dertleşip,
gülümseyerek ayrılıyoruz.

bu kadınların yarısı cevap dahi vermiyor.
verenler de sanki allahımmış gibi davranıyor.
normal muhabbet edebildiklerime teşekkür ederim.
ki gayet hoş bir şekilde muhabbeti bitirdiklerim de gelip şahit olabilirler.

ancak haberiniz olsun.
götünüz o kadar kalkık ki, gökyüzü görünmüyor.
bu dönüş yapmayanlar, karşıma gelip selam verseler,
alırsam piçim.

o kadar net söylüyorum.
sinirlendim.
kaltak bunlar hep.
kendilerini biliyorlar.

edit1:gay gibi niye hissedeyim amk.
her konuştuğumla sikişe gitmiyorum ya.

edit2: tepki abartı diyen arkadaşlar var.
bir insan sizi muhatap alıp konuşuyorsa yüzüne bakarsınız.
kimsenin sevgilisi benim sikimde değildir.
sevişme teklifi etmiyoruz değil mi?
siz ilerde çalışma ortamına da giremez, evde kelepçeli oturursunuz korkarım.

velhasıl kelam, beni insan yerine koymayana, saygısızlık edene inanılmaz sinirlenirim.

siz öyle görmüyor olabilirsiniz.
ancak bu büyük saygısızlıktır.
Erkek olarak erkeklerle mesajlaşmaya başladıktan 5 dakika sonra gay gibi hissediyorum kendimi . Kızlarla mesajlaşırken ımm henüz bilmiyorum tadana sormak lazım.
Adam haklı beyler Dağılın.
Erkeklerle mesajlaşmıyorum diyerek bitirdiğim versus. Sevgilim rahatsız oluyordu buradaki erkeklerle konuşmamdan, ben de tamam dedim. Yani ondan değerli misiniz? Hayır. O zaman bana istersen bacım yaz yine de cevap yazmıyorum, bu da beni kaltak yapmaz.
Bu thanatos denen arkadaşı severim aslında ama mesaj olayına fazla takıntılı, burada laf attıklarından biri de benim muhtemelen. Her şey bir yana ben değilsem bile, kimse sana cevap vermek zorunda değil kardeş. Bunu bir hazmet bence. Bu tepkilerin çok abartı, sakinleşmen gerek.

Edit: saygıyı kaybetmeyeyim diye yırtındığım entryden sonra saygısız denmesi ironisi.. benim ilerdeki hayatımı boşver seni alakadar etmez kardeş. Sen önce kendine yüklediğin fazla değerden bir kurtul. Nitekim sıradan bir insansın. Ve muhatap aldığın bir insan seni dikkate almayabilir. Fakat bunu kişisel algılaman özünde kendini değersiz hissetmenden ileri geliyor bence. Üzülme bu acılar da geçer, bir gün birinden cevap alırsın nasıl olsa.
Güzel tespit. hemcinslerimle dertleşmek daha rahatlatıcı oluyor, aynı şeyleri hissediyoruz aynı acıları yaşıyoruz ve bunların üzerinden dert yanıyoruz vs. bu da bizi gay yapmaz dost yapar.

diğer yönden kızları bu duruma getiren de hemcinslerimiz ki çoğunluğu gerekli olan ilgiyi abaza olan hemcinslerimizden alıyor, egolar şişiyor. bu yüzden de birileriyle tanışma/konuşma vs. istemiyor.

sevgilisi olanları anlarım tabi ki benim de kız arkadaşım olsa buradaki erkeklerle konuşmasını istemem ki ben de buradaki kızlarla konuşmaya yeltenmem gider onunla konuşurum. ama istemiyorsam da sebebini kibarca belirtirim. onlardan da bunu beklerim.
kızlar kızlarla bile anlaşamıyor sadece konuşuyor gibi yapıyorlar. önceden böyle değildi kızlar bir acayipleştiler. egoist, narsist oldular. gerçi insanlar acayipleşti. binadaki komşuya slm veriyorum. salak salak yüzüme bakıyor ya da yükü ağır yardım edebilir miyim diyorum sanki ücret talep ediyoruz. kızlar konusuna gelince suç yine erkeklerde ne kadar abaza varsa suriye de kızlar teklif ediyormuş diyip esat ın üstüne salacaksın. sosyal ortamı bırak normal hayatta tartıştığım bir kız arkadaşa kalbini kırdım diye kıza saksıda çiçek gönderiyorsun elli tribe giriyor, başka türlü düşünsem sana niye saksıda çiçek gönderiyim not olarakta kırdıysam özür dilerim yazıyım. geçenlerde kızın biriyle konuşuyorum dertleşiyoruz felan bana mesaj atmış yanlış anlamazsan birşey soracam diye. direk sor niye geveliyorsun ki. soracağı şeyde resmimi istiyecekmiş. napacaksa muhtar azasımı yapacak bilemedim.
istisnai örnekleri haricinde sözlükte mesajlaşmanın pek bir espirisi olduğunu düşünmüyorum.
Kimsenin zamanı kimseye yetmez gibiyken bir de buradan bir yazarla yazışmak insanlara yük gibi geliyor sanırım.

O nedenle karşımdakini sıkıntıya sokma tehlikesine karşı ben oldukça kısa kesmeye çalışıyorum ve mümkün oldukça da kimseye mesaj atmıyorum.

Biri gelip bana mesaj attığındaysa niyetlerini yanlış yorumlamaktan elimden geldiğince kaçınıyorum.
Sataşmak için yazan da oluyor, yanlış düşünüyordun diye yazan da. Hatts Şirinlik yaparak mesajlaşan kızlar da oldu ama ben bunu tanışma fırsatı olarak değerlendirmedim hiçbir zaman.
Çünkü bu benim tarzım değil. Sohbetimizin derinleştiği pek az insan olmuştur. Düşüncelerimi açtığım bir kaç insan olmuştur burada. Bir kaçı kadındı bir kaçı da erkek. Ben cinsiyet ayrımı yapmayı saçma buluyorum. Burada esas olan, insanların birbirlerini anlayabilme kapasiteleridir. Gerisinin bir önemi yok bence.
Çok değişir. Erkeklerin mesajlaşma isteği dönemseldir biz kızlar yüzyıllar boyu mesaj çevirebiliriz.
Öneri:
Www.kariyer.net
erkekler ile bir olayı, bir ürünü ya da bir şehir,iş v.b. tecrübeleri konuşabiliriz. bugüne kadar hiç bir erkek ile sanalda dertleşip muhabbet etmedim. bu tip diyaloglar için sosyal çevrem var.

kadınlara gelirsek de adam haklı ama denilir. ite kaka mesaja cevap veren tipler kadar insan yoran yok. sanki tanrıçalar ve am değil kaşıkçı elması sahip oldukları ve nedense biz erkekler de elmas hırsızı gibiyiz gözlerinde. bu bakış açısı gerçek hayatta daha nadir. çünkü yüzüne baka baka ben amlıyım ve senin tek derdin benim derinlerime tüpsüz dalmak diyemiyorlar, hissettiremiyorlar. olanları var elbet, onları da tek kullanımlık akbil verip kadıköy den avcılara gönderiyorum.