bugün

erkeklerin iflah olmaz hallerinden bıkmış kişinin sitemle karışık yönelttiği sorudur. bu sorunun pek çok yanıtı olduğu gibi net bir cevap verebilmek de güçtür. neticede herkesin çapkınlığı aynı nedenden kaynaklanmaz. örneğin eşiyle /partneriyle mutlu olamayan erkek tatmini başka kadınlarda arayabilir. bu, çapkınlıktan vazgeçmemesi için bir nedendir. erkek ayran gönüllü olabilir, bu durumda bir kişiyle yetinmez, elde edebileceği kadar kadınla beraber olur. çapkınlık yaparken hissettiği adrenalin duygusu da kişiyi çapkınlığa iten önemli bir etkendir. hani yasak olanın çekiciliği vardır ya, bu da onun gibi bir şey.
Çapkınım hovardayım
Yirmidört ayardayım
Her gece bir bardayım
Hayda hayda di hayda
Bu Gece barda
Gönlüm hovarda... dizeleri ile karşılk verilesi sorudur. 24 ayar dikkatinizi çekmiştir herhalde.
konuyu farklı ele alacak olursak ; aslında erkek çapkın değildir. kadın isteriktir(kadın istemezse hiç bişey olmaz bilinmelidir) ve doğal olarak erkek te bu isterikliliğini belli eden kadınla ilgilenme iç güdüsü doğar.etkiye tepki yani.....
vahsi cazibelerinden ötürü vazgecmezler.

(bkz: bir de hanim kizlarimiza soralim)
toplumumuzda yapmayanları ibne diye adlandırdıkları, yapanları baştacı ettikleri için.
egolarını yenemeyip, kendine olan güvenlerini sağlayamadıkları için.
isimlerinde, sıfatlarında "kek" bulunduğu için...
ilişki başladıktan bir süre sonra birlikte olunan hatun kişiler "niye bugün aramadın, sen bana üç mesaj attın oysa ben sana tam yedi kez sms gönderdim" falan diyerek insanın canını sıkmaya başlarlar. "hep nereye gideceğimizi bana soruyorsun" diyerek seçimi erkeğe bıraktıktan hemen sonra mekanı görünce "çatal pis, sinek var" gibi kafa atılası gerekçeler sunarak erkeğin bütün libidosunu yerler bitirirler. finalde de "sen beni sevmiyosaaağn" cümlesiyle insanı başka arayışlara sürüklerler.
bunun sonucunda bazı erkekler efendi gibi ayrılıp yollarına giderler, bazıları da kah kararsızlıktan, kah erkeklik sandıklarından aynı anda bir kaç kızı idare etmeye çalışırlar. ancak yukarıda bahsedilen hareketleri ve benzerlerini yapan bunaltıcı dişilerin aldatılınca sızlanmaya, "erkekler böyle işte" demeye hiç hakları yoktur. erkeğin en leşini, en zibidisini hak etmektedirler.
nefislerine ve gönüllerine hoş geldiği için vazgeçemiyorlar. aldatan aldanır!..
doğaları gereği olsa gerek..
karşısındakinden istediğini alamamasından ve onu da kaybetmek istememesindendir.
-abi erkekler niye capkınlıktan vazgecmiyo ya sana soruyorum hadi
+ne capkınlıgı mustafa bizde yanuk gördün mü sen
-haklısın abi capkınlık neydi ya??
+olum capkınlıgı felan boswerde su gecene bak sen üfff... *
hergün kuru fasulye yenmez matığı varmış bir arkadaşım demişti.
bitmek tükenmek bilmeyen egolarını tatmin etme ihtiyaçları yüzünden vazgeçemezler. illa ki birilerini etkileyebildiklerini kendilerine ve başkalarına ispat etmekle mükelleftirler.
(bkz: karşı cins)
vazgeçmek için henüz bir nedenlerinin olmaması olabilir belki..
içlerinde daima büyüyen bir şeyin olması. evet şey.
sevgili kadar güzel kızların etrafta olmaları.
erkeklerin capkınlık yapmasına sebep yine bir başka kadındır.

hadi gelinde, hayırrr deyin.

Edit: Bu entrynin sahibi bir bayandır. Boşu boşuna feministlik yapmayın.
vazgecememesinin nedenleri arasinda bir baska kadinin sizi ele gecirme cabasi yatar da ondan. siz her ne kadar bir kisiye bagli kalmaya cabalasinizda; diger bir kadin buna izin vermez. bundan dolayidir ki asla vazgecemez erkekler.
her çorbada bir kaşık tuzum olsun mantığı.
spor aşkı...
erkeklerin yemek yemekten vazgeçmemesinin nedenlerine benzer bu.

su içmektir kimi zaman çapkınlık, dondurmayı damlatmadan yalayabilmek, hayata dair pembe gözlükleri taktıktan sonra kızların pembe sıçtığına inanabilmektir çoğu zaman. ondandır ki er kişi bu pembe gözlükleri hiç bir zaman çıkarmak istemez.

en güzel neden de şudur bazen, hayata dair;

"elektrikler kesikti vazgeçemedim"
yine bayanlardır.
(bkz: bir cicekle bahar geçmez)