bugün

zeki kadınlardan hoşlanıp aptal kadınlarla evlenmesi diye genişletilmesi gerekendir.
evrime büyük katkısı olacaktır. insan ırkı zeki eşler seçtikçe yeni nesillerin zeka seviyeleri yüksek olacaktır. yürekten inanıyorum.
şimdiye dek bilimsel olarak ıspatlanamamış hep havada kalmış teoridir. yani işin özü şu, her erkek lafa gelince zeki kadından hoşlandığını söyler ama pratikte koca memeliyi alır. yani koca memeden kasıt fiziksel görünüştür elbette...

(bkz: zıt kutup teorisi)
doğru olan fakat sonuca ulaşmayan önermedir.
zeki kadınlardan hoşlanırlar hoşlanmasına da, korkarlar da aynı zamanda.
Ender rastlanır durumdur.Erkekler kolay av peşindedir. Erkekler zeki kadından hoşlanmaz. Aptal kadına, kendisini zeki hissettirerek sonuç almak isterler genelde. Karıştırılmaması gereken durumdur bu.
fakat.. *
kolay aldatabilmek, her yediği boku yutturabilmek için aptal olanla hayatını birleştirmesi şeklinde devam eder bu önerme..

işte bu da bir malın sarfettiği cümledir :
-hem güzel hem zeki.. ama güzellik geçicidir, zeka kalıcı.. yaşlanınca hiç çekilmez lan bu! hem bu zekayla bu beni 3o umu görmeden yaşlandırır.. yok anam aptal olanı alayım ben yinede..
zekasını dengelemek istemesinden kaynaklanan bir durumdur.
düşünüldüğünde hem doğru hem yanlış olabilecek önermedir. erkekler zeki kadınlardan hoşlanır çünkü zeki olan kadın zor elde edilir. erkek güçlü olmak ve zafer kazanmak ister . ve bilir ki eğer bu kadını elde ederse bu zaferi kazanır. yanlıştır çünkü zeki kadın onu korkutur ve ilişkinin devamında kontrol gücünü elinden alabilir. zeki olmayan kadın hem daha kolay kanar hem de kolay yönlendirilir.
erkeklerin tercih zevkinin kalitesini gösteren söylemdir. ben kadının zekisini, aynı zamanda kariyerlisini severim sözüne göre hareket edildiğinin işaretidir.
benim nacizhane şöyle bi teorim var:

aslında çoğu erkek kadınlara göre daha akıllı. fakat amsalak olduğumuz için hele ki birazda duygu varsa işin içinde salak oluyoruz. demek istediğim zeki kadınlardan hoşlanıldığı falan yok. hoşlandığın kızı zaten kendinden zeki görürsün. belki gerçekten aptal da olabilirsin. ama kızı aptal olarak görüyorsan eğer hoşlanmıyorsundur dostum tek bi gece geçirip bırakmak istiyosundur en iyi ihtimalle.
Zeki kadına aptalmış gibi davranan erkek, aptal kadına da zekiymiş gibi davranır. Aptal kadın diye bir şey yoktur aslında.
(bkz: intelligence is a state of mind)
erkeklerin hoşlandığı kadını zeki sanması durumudur. yani kadınlar aptaldır, onlardan hoşlanan erkekler dahada aptaldır. bu durumda bende tanrıyım.
yanlış önerme. erkekler zeki kadınlardan korkar.
zeki kadınlarla hayatı öğrenirler, aptal kadınlarla evlenirler...
insanların kendinde olmayan şeylere özenmesi durumu diyebiliriz bu duruma. *
ters bir önermedir, aslen erkekler aptal kızlardan hoşlanır zira anca aptal kızları idare edebilirler.
kesinlike yanlış olan önermedir. erkekler zeki kadınları anlık çekici bulabilirler belki ama uzun vadede hiçbir zeki kadını çekemezler. zira zeki olması aldatıldığının farkına varması, yalanlarınıza inanmaması, eşitlik istemesi ve kendini savunabilmesidir. dolayısıyla erkekler zeki kadınla birlikte olup dırdır çekeceklerine aptal ama güzel kadınla olup sefasını sürmeyi tercih ederler.. genel gözlemimiz budur. istisnaların kaideyi bozması ise temennimizdir.
hiçbir erkek sırf zeki diye bir kadından hoşlanmaz.kadın zeki olduğu için dikkat çeker,dikkat çektiği için talebi artar.olay budur.kalkıp türev çözecek halimiz yok *
çünkü;ondan bi daha bulma ihtimalinin hiç yok denecek kadar az olduğunu bilmesi yeterli.
doğru tespittir. yalnız hem zeki hem güzel olması gerekir. başka türlüsü kurtarmıyor.
bir çeşit yalan. erkeklerin sadece ilgilerini çeken kadınlardan hoşlandığı gerçeğini yadsıyamayacak tanımlardan biri.
tamamen doğru olan durum. sebebi ise güzel ama aptal kadınlar bir süre sonra baymalarına rağmen güzel ve zeki kadınlar daima hayatınıza renk ve neşe katabilirler.
erkekler ; zeki , çevik aynı zamanda iyi sakso çeken kadınlardan hoşlanır .
güzel sevilirse güzelliği geçene kadardır sevgisinin süresi..
zeki sevilirse şarkı yazılır, şiir yazılır, ölümsüz sevgiler listesine geçer..

ama sevmeyin haketmezler, şekilci olun güzeli sevin, bir gün güzelliği nasıl olsa bitecek, seks isteğinin bittiği bir yerde sevgi mi kalacak, gösterişe bakın, güzelleri sevin aslında sevdiğinizi sanın...
sayıları bir elin parmaklarını geçmedikleri için erkeklere hoş gözükmeleri olayıdır.